Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek az nagy felelősség?

Egy gyerek az nagy felelősség?

Figyelt kérdés

19 éves fiú vagyok. Ringattam a kezemben a kisbabát, nagyon jó érzés volt. Az a baba illat nagyon kellemes érzés volt. Kell aggódni az végett ha teherbe esik a barátnőm? Jelenleg nincs senkim, de azer kell azért felkészülni arra is, ha megtörténik az, hogy teherbe esik a lány.


Mit csinálnátok? Arra is kell gondolni ha anyagilag nem lenne annyi pénzünk a dolgokra de véletlenül teherbe esne a lány. Mert megtörténhet. Kell ezért félni - aggódni?


2018. jan. 17. 21:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

Védekezni kell és nem aggodalmaskodni meg ész nélkül kufircolni!

Igen, nagy felelősség. Bár 10-ből 7 ember ma már csak segélyért szül, és gőze sincs a felelősségről. Sok csaj azért szül, hogy megtartsa a hímet maga mellett. Sokan azért szülnek mert annyi eszük sincs, hogy gumit húzzon az ember a farkára és mit ad isten, már ott is a hatodik gyerek az 1 szobás sufniban a falu szélén. Aztán lehet sírni a híradónak, hogy jön a gyámügy és viszik a kisebb gyerekeket mert nincs mit enniük és nincs fűtés meg villany. De már útban a következő, úgyhogy küldjön valaki babaruhát is...

2018. jan. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Unikornispata ***** válasza:
26%
Le lehet pontozni,de akkor is is egy vagyonért veszitek a drága bébiételt,holott otthon is el tudod készíteni,és biztosan friss.Nekem mindegy,de két indok is van arra,hogy az ember maga készítse,plusz nem is sok idő.Persze biztos akkor egy kérdéssel kevesebbre marad idő válaszolni itt,vagy az alatt az egy perc alatt,amíg megcsinálod a pürét,addig nem tudod árgus szemekkel figyelni,hogy hányan lájkolják a gyerek képét...
2018. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%
Igen
2018. jan. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Nos miből tartod el az anyát is öt is?

Csak a pelenka vagy 20 ezer föleg újszülötteknél, akkor nem evett (nem mindenki tud szoptatni vagy a baba nem bírja az anyatejet), ruhák, babaszoba, péusz a teljes pénzkeresés a te dolgod még egy évig legalább, abyuka csak valani kis támogatást kap.


Huzzál gumit a farkadra mert -sokkal olcsobb mint a gyerek.

2018. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
68%

#24:

"Csak a pelenka vagy 20 ezer föleg újszülötteknél"


Nálunk stabilan 10e Ft alatt marad.


"akkor nem evett (nem mindenki tud szoptatni vagy a baba nem bírja az anyatejet)"


Ez az extrém kivétel. Természetesen van ilyen, mint ahogy ezerféle más baja is lehet, amire költeni kell, de ne ezt vegyük már alapnak.


"ruhák"


Ha van elég sok rokonod és barátod, akkor szinte biztosan kapsz több-kevesebb babaruhát. Valamit persze mindenképp kell venni, de nálunk pl. a ruha is jelentéktelen tétel volt az első 1-2 évben.


"babaszoba"


Gyerekágyat, pelenkázót és általában mindenféle bútort bagóért lehet venni használtan (jó állapotút!). Természetesen vegyen újat, aki akar, de ha nem telik rá, meg lehet oldani így is. De könnyen lehet, hogy rokonságon belül ingyen kapsz ilyet is.


"plusz a teljes pénzkeresés a te dolgod még egy évig legalább, anyuka csak valami kis támogatást kap"


Aha, segélyeséknél.

A gyed a kereset 70%-a, ebből SZJA-t és nyugdíjjárulékot vonnak. A gyed összegét a szülést megelőző két évben szerzett jövedelem alapján számítják. Tehát, ha anyuka két évet dolgozott szülés előtt, akkor úgy számolom, bruttó 200e Ft fizetésből lesz 100e Ft körüli gyed. Azért ez messze nem "csak valami kis támogatás"! És mielőtt a 200e Ft bruttó fizetésen fönnakadna valaki, csak jelzem, hogy a garantált bérminimum (népiesen: "szakképzett minimálbér") 2017-ben bruttó 161e Ft volt, idén 180e Ft.

Azzal egyetértek, hogy a gyed mellé nagyon is kell a férj fizetése, de azért igenis számít a családi költségvetésben az anya juttatása is.


Summa summarum: két dolgozó ember esetén, ha legalább a férj szakképzett és stabil állással rendelkezik, valamint ha az igényeiket a lehetőségeikhez hajlandók igazítani, akkor nem anyagi kérdés a gyerekvállalás.


Ezt kétgyerekes apaként határozottan merem állítani!


Ezzel együtt is természetesen nagy felelősség a gyerekvállalás, de annyi örömmel jár, hogy - ha nincs komoly egészségi probléma a gyerekkel - akkor az öröm dominál, nem a gondok, feladatok vagy a felelősség nyomása.

2018. jan. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit szólnék hozzá a kérdéshez, hogy egy kisbaba nem marad mindig kisbaba, akit "csak" pelenkázni, etetni, fürdetni, stb. kell. Ezt nagyon sokan elfelejtik aztán ott állnak egy kisgyerekkel, akinek saját akarata van és nem tudnak vele mit kezdeni. Óvodába, iskolába kell járatni, ruházni kell, etetni kell és mellé még nevelni, tanítgatni is, ami nem merül ki annyiban, hogy "Mit mond a cica?"


Volt szerencsém olyan szülőhöz, aki semmit nem tanított meg a gyerekének. Se evőeszközzel enni, se cipőt kötni, se normálisan beszélni, semmit. A szókincse 90%-a minecraftos gameplay videókból van, mert egyszerűbb volt 3 évesen benyomni a gép/TV elé, mint foglalkozni vele. Normálisan enni, kenyeret kenni, öltözködni, stb. én tanítottam meg, mikor nálunk volt, mert amúgy simán elhagyta séta közben a zokniját, mert nem tudta rendesen felhúzni és kézzel ette a levest. 8 éves gyerekről van szó és az anyja szerint tök normális, hogy nem tud evőeszközt használni meg normálisan kifejezni magát, "mert még kicsi". Aztán fogja a fejét, mert nem bír vele, agresszív, kiabál, kezelhetetlen és nem érti, hogy miért lett ilyen, mikor babának olyan aranyos volt. Persze, mert egy baba nem tudja szétverni a billentyűzetet, meg elég volt neki gügyörészni etetés közben, hogy örüljön most meg foglalkozni kéne vele, de ez meg már sok neki, mert nem látott tovább a kisbabánál.


Aki gyereket vállal az ebbe is gondoljon bele, mert tényleg nagyon aranyosak meg minden, de nem marad örökre pici baba.


Én 21 éves vagyok stabil párkapcsolattal, anyagi helyzettel és saját háztartással. Ha besikerülne egy baba megtartanánk, mert minden adott hozzá és pár év múlva amúgy is szeretnénk. Akkor érdemes aggódni, ha pl. magadat sem tudod ellátni, vagy csak épphogy megéltek valamiből. Esetleg párkapcsolatod sincs, csak egy buliba pl. besikerült valahogy.


Amúgy igen, nagyon nagy felelősség, mert minimum 18 évig a te felelősséged és mint már írtam, ez nem merül ki a ringatásban. (És ha kamaszodni kezd még az illata sem lesz jó.) Nem fogod tudni eltenni pár napra, mikor épp rossz passzban vagy, beteg vagy, stb.


Egyik barátnőmnek nemrég lett kisbabája és egyik este telekakkantotta az egész szobát pelenkázás közben. Ágyat, falat, padlót, ruhákat, mindent. És ha csak nem akart úgy aludni akkor bizony este kellett kitakarítani az egész szobát, áthúzni az ágyat, stb. Ha fáradt volt akkor is, ha beteg, akkor is. Ez is a babázással jár. Csak úgy leírtam, mert sokan csak a jó oldalt nézik aztán történik egy ilyen és megy a kiakadás, mert ez nem szerepelt az ábrándjaik között.

2018. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A kérdésből ítélve, te jó, ha még egy 10 évig félsz és védekezel...
2018. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!