Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mindig az én továbbtanul...

Miért mindig az én továbbtanulásom a téma a családi összejöveteleken? (Meg máskor is? )

Figyelt kérdés

21 éves làny vagyok. Minden családi összejövetelen téma az hogy miért nem tanulok. 2 ès fél éve (2015 szeptemberében),elkezdtem az egyetemet, de 3 hónap után otthagytam mert nagyon nem tetszett (se a szak, se maga az egyetemi rendszer, nagyon rossz és más volt gimi után), plusz amúgyis a szüleim erőltették rám.

Akkor elköltöztem a szüleimtől, azóta is külön élek. Azóta letettem a középfokú angol nyelvvizsgát és elvégeztem egy pàr hónapos okj-s tanfolyamot. Dolgozom, nem pont abban mint amit elvégeztem, de szervesen kapcsolódik hozzá. Nettó 170.000-et keresek. És ezt az egész családom kevesli és azzal ba..szogatnak állandóan hogy tanuljak tovább, bàrmit, csak tanuljak valamit hogy több pénzem legyen majd. Meg állandóan azzal példàlóznak hogy a nagynénim is 42 évesen végezte el nemrég az egyetemet (munka miatt kötelező volt neki). De ez nagy pofára esés volt az egész családnak, ezt nagynénim mondta, mert ő így egyetemi végzetzséggel is "csak" nettó 180.000-at keres.

De ettől függetlenül is állandóan azt mondogatjáj hogy tanuljak valamit. Karácsonykor bejelentettem hogy majd a közeljövőben szeretnék gyógyszertári asszisztensnek tanulni (lehet hogy ebben az évben, lehet csak jövőre, attól függően hogy hogyan alakul az életem), és amióta ezt megtudták màr vagy 4-szer kérdeztek rá hogy akkor mikoris kezdem el a tanfolyamot, meg mondogatják hogy nem lesz jó ha szombatonként dolgozom mert akkor van a tanfolyam stb... ja ès karácsony óta nem voltam otthon, ergo ezt mindig telefonon mondjàk. Főleg mamám. Őt bosszantja a legjobban a dolog. Mert a tőlem egy évvel fiatalabb síkszőke és lusta unokatesóm (nem annak a gyereke akiről már írtam) is egyetemre ment.


Lehet ezzel valamit kezdeni??


Hozzátenném hogy elég komoly munkahelyen dolgozom, és a közvetlen kollégàim egyetemi végzettséggel plusz 20 év munkatapasztalattal ugyanannyit keresnek mint én.


2018. jan. 21. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

3 gyerekes anyuka vagyok, a legnagyobbam nemrég hagyta ott az egyetemet egy év szenvedés után. (soha nem erőltettük, ő választotta) most magánsuliba jár, tandíjas, amit ő fog fizetni, mert így döntött.

Mi büszkékvagyunk rá, hogy önálló döntéseket hoz, ellátja magát az albérletben és minden percét kihasználja.

A szüleidnek is büszkének kellene lenni rád! Hamar önálló lettél, jól is keresel (15 év után sem keresek annyit a jelenlegi helyemen, mint te) Terveid vannak és kitartó vagy.

Amennyire lehet, ne hagyd magad befolyásolni, csináld tovább amit szeretnél!

Persze, mindig gondolj arra is, hogy aggódnak érted, csak ezt rosszul fejezik ki. Ha egyszer lehetőséged lesz velük nyugodtan beszélni, mondd meg nekik, hogy örülsz, hogy szeretnek téged, de ez a te életed, és ebben a korban ők is minden bizonnyal a saját életüket akarták élni.

Nem könnyű egy ilyen beszélgetés, de úgy vélem, megkönnyebbülsz utána, és remélhetőleg ők is másképp néznek rád.

Sok sikert kívánok neked!

2018. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én 2 diplomával közmunkában 36-ért is dolgoztam...

Egyáltalán nincsen anyagi vonzata a diplomának, sőt.

Ha elmész egy agglomerációs városba raktárosnak érettségivel, akkor fogod a legtöbbet keresni.

Vagy ha külföldre mész.

2018. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Mert ha más kínja a téma, akkor az övék nem kerül elő.

Más életén mindig szeretnek csámcsogni, addig se róluk van szó.

2018. jan. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp mondd el nekik, hogy miért hagytad ott az egyetemet, ha még ezt nem mondtad el. Ha elmondtad, akkor mondd el többször (hátha egyszer megértik) és azt is, hogy jó érzed magad, ahogy vagy, ráadásul van más terved is a jövőre nézve, ami dicséretes, ezt akkor valósítod meg, amikor te szeretnéd.
2018. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%
totál hihető, hogy ha pár hónapos okj után nettó 170 a béred, akkor majd gb-ért gyt asszisztens akarsz lenni.
2018. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös, először is nem tudom mi az a "gb", de ki mondta hogy az akarok lenni ha elvégeztem a tanfolyamot?? Először is képzeld, azért akarom elvégezni mert érdekelnek a gyógyszerek! Érdekel hogy minek mi a hatóanyaga, mi mire jó! Màsodszor, ha elvégezném, azt a jelenlegi munkàmban is tudnàm hasznosítani, lehet hogy többet is keresnék ez miatt.
2018. jan. 21. 23:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Én egyetemre járok, ugyanannyi idős vagyok, mint te.

Szerintem nagyon talpraesett vagy, feltaláltad magad , megállsz a saját lábadon és vannak terveid a jövőre.

Ismeretlenül is büszke vagyok rád, ne hagyd,hogy a családod elvegye a kedved.

Nem minden a diploma. 5-6 év tanulás után is kiszúrják sok helyen nettó 100-120-al az ember szemét.

Ennyi fizu 21 évesen teljesen jó.

2018. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is azt kéne tudatosítanod bennük, hogy semmi joguk a zsebedben kotorászni. Sok vagy kevés a fizetésed? Nem tartozik rájuk, mert neked kell beosztanod, nem nekik!


A másik: ha telefonban megint elkezdenék a szentbeszédet, kérdezd meg ingerülten: "Csak azért hívtál fel, hogy cseszegessél?! Mert akkor be is fejezem a beszélgetést. Szia!" - És nyomd ki a telefont. Utána pedig némítsd le, hogy ne zavarjanak, ha próbálnak visszahívni.

Ezzel párhuzamosan ritkítani kell a családi összejöveteleken való megjelenést is. Ha kérdezik, mondd meg: "Nem szívesen megy az ember oda, ahol bántják." Ha tovább kérdeznek, mondd el, hogy te bántásnak éled meg, ahogy veled viselkednek. Ha ezt kapod, amikor velük vagy, inkább nem akarsz velük lenni.


És soha ne magyarázkodj, hogy mennyit keresel, mennyit keresnek a diplomás kollégáid, milyen tanulási terveid vannak stb. Ha eltartod magad, nincs joguk ítélkezni afölött, hogy helyesen éled-e az életedet vagy sem.

2018. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem,, hogy talpra esett vagy.

Csak így tovább.

Az öregeknek jelentsd be, hogy nem tanulsz tovább és kész.

Tök idegesítő lehet, ha állandóan nyaggatnak.

2018. szept. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!