Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik a szüleim,...

Miért nem engedik a szüleim, hogy laptopot vegyek?

Figyelt kérdés
Mindjárt 15 éves fiú vagyok és a szüleim nem engedik ,hogy saját pénzből laptopot vegyek.Szerintük haszontalan ,mert nekik van laptopjuk és nekem van egy nagyon régi rossz asztali gépem.Azt mondták minek egy újabb gép a házba.Azért szeretnék laptopot mert az kénylmesebb és a mostani gépem lassú.Nem játszani szeretnék rajta hanem tanulni ,netezni,videót nézni,zenét hallgatni,sorozatot vagy filmet nézni.

2018. jan. 22. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Már válaszoltál is; "szerintük haszontalan"
2018. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
77%

Vagy a gép,vagy a laptop.

Vagy veszel egy új gépet,vagy az árán egy laptopot.

Szerintem így lenne helyes.

2018. jan. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintük haszontalan,de azért nekik is van laptopjuk ez a képmutatás magasiskolája te csak sziv a szar géppel.Majd mikor nem tudsz dolgozni suliba ahol már mindent gépen várnak el,a gyerekeim miatt tudom,meglátod h vehetsz,amugy is saját pénzed. Milrt nem használhatod az övükét? Kettő is van.
2018. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó:mert azon általában ők szoktak dolgozni vagy a kisöcsém néz rajta videót tehát egy csomószor foglalt.
2018. jan. 22. 18:14
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
kisöcsém néz rajta videót,aha,de neked meg nem adják oda,tipikus.
2018. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha nincs valós szükség a laptop hordozhatóságára, akkor érdemesebb lenne asztali gépet venni. Jobb az ár/érték aránya, szervizelhető. Az hogy az ágyból tudj gépezni az meg egy hatalmas luxus.

A jelenlegi gép felújításán is el lehet gondolkodni, egy SSD-vel és legalább 8 GB-rammal rendelkező gép kb bármire elég amit írtál, legyen az akár egy 7-8 éves gép (első generációs core i3 vagy annál jobb). Na az utóbbihoz hasonló gépet használok, és tökéletesen elég nem csak netezésre, hanem akár (MÓDJÁVAL) játék- és szoftverfejlesztésre, videóvágásra is.

Erre tényleg felesleges lenne egy új laptop, főleg hogy a normális minőségűek 200 000 felett indulnak, az alatt eléggé spórolnak a gyártók. Pl 160 ezres gép, hiába fullhd kijelző, de a legolcsóbb fullhd kijelző, csak pár fokkal nézed más szögből és máris rosszak a színek. Ehhez képest egy 30 ezres monitor valami csoda. Plusz nekem van laptop is (egyetem miatt) de eléggé kényelmetlen egy normálisan elhelyezett asztali géphez képest.

2018. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat! :)
2018. jan. 22. 18:19
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként meg minek kérdezzed meg őket? Ha van saját pénzed, akkor foghatnád magad és megvehetnéd.

Ha ezt nem teheted meg, akkor az a pénz nem a sajátod

2018. jan. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Töltsd le a gépedre ezt a programot: [link] Ezzel a termékkulccsal aktivált:D8YR3-C4GD6-ILDNS-2DSX4-HALH4 Majd írd ide a géped fontosabb adatait: alaplap típusa, processzor típusa, memória típusa mennyisége, hátértár típusa, mérete, csatolófelülete, optikai meghajtó csatolófelülete, videó kártya típusa. Ha ideírod, akkor tudok segíteni neked, hogy érdemes-e bővítened a géped. Ha igen, akkor tudok ajánlani majd erre a célre egy oldalt, ahol olcsón lehet használt számítógépekhez alkatrészeket venni.
2018. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!