Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 nm-es lakásban lehet...

20 nm-es lakásban lehet normálisan élni?

Figyelt kérdés
Első lakásom, eddig albérletekben laktam. Nagyon jó helyen van és ezért is vettem meg. Barátaim szerint ez túl kicsi (főleg, hogy a barátnőmmel lennék) és 2 lány nem fog elférni benne rendesen. Mivel elég magas, ezért galéria lenne benne. Úgy elkeserítettek, mert én is tudom, hogy 20 nm kevés 2 embernek, de most mit csináljak, örülök, hogy ez is van. Szóval? Vélemények?
2010. jún. 6. 10:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehet, csak nehezen...most beleogondoltam, az egész lakásod elférne a nappalinkban. Szerintem hosszú távon meg fogjátok egymást őrjíteni a barátnődde egy légtérben. Bár nem tudom mennyire vagytok elfoglltak, ha sokat jártok el és csak aludni mentek haza, akkor végülis jó lehet...egyébként meg...kompromisszumok és idegrendszer kérdése.
2010. jún. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha hiteled nincs rajta, akkor jó lehet egy darabig. 2 embernek szerintem még elég is lehet, de gyerekkel már tuti nem. Szóval ha nincs rajta 20-30 évre szóló lakáshitel, akkor nincs nagy gond. Ha kicsinek bizonyul, akkor majd eladod legfeljebb és vesztek egy nagyobbat, de egyelőre szerintem megoldás lehet.
2010. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én sem ehhez vagyok szokva, szüleimnek nagy házuk van és a nagy terekhez szoktam hozzá. 18 évesen viszont elköltöztem otthonról albérletbe, most vagyok 21 és örülök, hogy még ez is van. Fel kell újítani, meg minden, mert eredetileg nem is lakás volt. Csak tényleg nagyon "előkelő" helyen van és elég jó áron jutottam hozzá ehhez, aminek örülök.
2010. jún. 6. 10:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Két embernek? Hááát... Határeset. Anno, mikor kollégista voltam, 20 m2-en négyen laktunk: na, az már durva volt, egymás szájában voltunk egész nap. Két ember még talán elfér szűkösen, de ez feltételezi azt is, hogy nincs sok cuccotok.
2010. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, de nem "olyan" barátnő, nem lesz gyerek, én is lány vagyok:D Csak a legjobb barátnőm és úgy gondoltuk, hogy én vettem, ő fizeti a rezsiben azt, amit elhasznál.
2010. jún. 6. 10:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos két embernek akkor elég, ha tényleg nagyon jóba vagytok. Egymás privát szféráját jóformán mindig érinteni fogjátok, ami előbb utóbb feszültséget kelthet. Ezen segít, ha pl. eltérő műszakban dolgoztok :)

Ugyanakkor vedd figyelembe, hogy felnőtt emberek vagytok, ő is, te is igényled a (leendő) pároddal az intim együttlétet, ami miatt Te (mivel Te vagy a tulajdonos) biztos nem mész hotelba. Ha viszont a bnőd fizet neked azért, mert ott lakik, csak méltányossági alapon várható el tőle, hogy adjon nektek teret azzal, hogy lelép néhány órára (ami szintén kevés, valljuk be).

2010. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha a tesóm lenne, már elviselem, eddig is együtt voltunk albérletben és nem volt gond:)
2010. jún. 6. 11:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy embernek elég egy ekkora lakás, kettőnek már necces.Igeig-óráig elmegy, de egy idő után engem biztosan zavarna, hogy szinte nincs egy olyan zug, ahol teljesen egyedül lehetek.
2010. jún. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

ahol én lakok koli, ott kb 10 m^2 es szoba van két főre.

nagyon nehéz, másfél év után már meg tudnád ölni a másikat, akkor is ha alapból nagyon kedveled.


most másik szobatársam volt, őt nem ismertem előtte. valamivel jobb, meg rosszabb is. Ha elég sokat lehetek egyedül, akkor egész jó.


ha me tudjátok oldani h külön szobátok legyen, akkor már szerintem menni fog.

akár az is elég ha az egyikőtöké a galéria, a másikótoké a földszint (alváshoz, tanuláshoz) és akkor sokkal jobb :)

2010. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, mis is úgy akarjuk:) 5 méteres a belmagasság, abból lehet galéria és ő lenne ott. Amúgy meg elfoglalt, nem is lenne sokat otthon
2010. jún. 6. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!