Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Őrült vagyok, ha nem akarok...

Őrült vagyok, ha nem akarok "normális" családot?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a környezetemben látott sok negativ példa miatt, de nem látok benne túl sok boldogságot. Legjobb esetben is unalmas. Szeretnék gyerekeket, de a férjben nem vagyok biztos...

2018. febr. 7. 21:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

Mert utolsó aki apuval nő fel és üti piásan stb, az ugye nem lesz pszichiátriai eset? Inkább apa nélkül mint erőszakos apával.

Miért pontoztak le. Talán jobb erőszakos apával,mint nyugodtan nélküle.. Támogatják itt az alkoholista gyerekverőket,ezek szerint. Csodálatos. Már értem miért van ennyi családon belüli erőszak,csecsemő gyerekbántalmazás. Hát akkor ne legyen bűncselekmény, a gyermekbántalmazás,mondjuk ha igy haladunk követelmény lesz. :( :( :( :(

2018. febr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%

" aki apuval nő fel és üti piásan stb, az ugye nem lesz pszichiátriai eset? Inkább apa nélkül mint erőszakos apával"


Ez érthetetlen! Miért feltételezitek a szerencsétlen kérdezőről, hogy olyan bűn ronda és ostoba, hogy csak egy verekedős-alkoholista párt tudna találni,

akit spermadonorként alkalmazna,

majd egy csonka, apátlan, nyomorult helyzetben kell nevelnie a gyermekét?


"Szeretnék gyerekeket, de a férjben nem vagyok biztos..."

Reméljük találkozol egy értelmes, nemeslelkű férfival, aki szintén szeretne gyereket és tőled.


Ne fantáziálj, hanem éld az életed!

2018. febr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy őrült. Én meg olyan családot sueretnék ahol 2feleség van. Ez nőként.tudom furának hangzik....de.sokkal könnyebb az élet úgy egymást segítve mindenben. Egyedül magyon nehéz a jó anya, jó nő, jó feleség és jó háziasszony meg jó munkaerő szerep.
2018. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk van gyerek, házasságot nem akarunk, csak én egy gyűrűt :D így ha beüt a sza.r, nem kell elválni!
2018. febr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
87%

Off:Gratulálok birkák! Alkoholista vagy semmilyen...ez a két lehetőség van csak ugye?


On:Nekem pont normális volt a családom amiben felnőttem és szerintem az én saját kis családom is normális. Nem üvöltözünk, csapkodunk, ordibálunk. A másik hogy tök jó hogy a nejemmel egyfelé toljuk a szekeret. Sokkal könnyebb hogy párban, egymásra támaszkodva élhetünk. Nem mindenkinek a szesz az élete.

2018. febr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
59%

Márpedig a tudomány jelen állása szerint a gyerekhez kell egy apa és egy anya. Onnantól kezdve pedig a gyereknek van egy apja, akinek kötelességei és JOGAI is vannak.


Nem egy nőtől hallom már ezt a "gyerek csak az enyém" hülyeséget... ezt felejtsétek el, mert nem így működik, és Murphy törvényei alapján minél inkább ezt akarjátok, annál valószínűbb, hogy apu mintaapu lesz és bizony kíváncsi lesz a gyerekére.


Ha pedig arra gondolsz, hogy csak élettárs és ne legyen papír (házasság), akkor pedig duplán vicces, mivel egy gyerek sokkal erősebb és megszakíthatatlanabb kötelék, mint bármiféle papír. Ezért is szoktam sokat röhögni a házasságellenes férfin/nőn, aki a papírt nem akarja aláírni, mert jajj, mi lesz, de gyereket simán csinál...

2018. febr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
44%
Ha valahogy máshogy megoldható a férfinak, nincs gáz.
2018. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
63%
Persze,egy pozitív,férfiminta, nem egy piás vadmarha.
2018. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

A nők nagyon büszkék arra hogy ők választanak, szóval az ő felelősségük is, hogy ne egy alkesznak szüljenek. Mégis alkeszoknak szülnek egy év ismeretség után, aztán jön a színlelt meglepetés, hogy családon belüli erőszak van.

Pontosan azt kapta, amit választott magának és a gyerekének.

2018. febr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Yoda m. ***** válasza:
88%

1. "normális" családot... attól függ, mit tekintesz normálisnak...

Őrült vagy, ha nem akarsz... ahogyan írtad. Viszont nem vagy őrült, ha normális családot szeretnél.

Annyit mondom én, hogy ne "akard", mert annak erősen pejoratív értelme is lehet. Értsd: akarás... akarnokság... erőszakos akarás...mindenáron, stb. ezt mind jelentheti az "akarás".

Csak szeress egy normális családot, úgy tedd fel a kérdést: ...szeretnék egy normális családot.


2. Ne a családban lásd a boldogságot és ne a gyerek legyen életed értelme, hanem Te magad legyél életed értelme. Ha a boldogságod kívülről várod... férjtől, pénztől, vagyontól, gyerektől, stb.

A boldogság maga az belülről fakad. Bár lehetnek kudarcaid is jócskán, de boldogságod attól lesz, hogy Te leküzdöd a kudarcokat és a kudarcélményt. Ezt pedig úgy teheted, ha kihívásnak tekintesz egy-egy negatív alkalmat, ami épp történik veled. Nem lehet az ember mindig mindenben nyertes. (Én sem vagyok az) Én például bármelyik kudarcomat úgy tekintettem, hogy az egy feladvány, egy intő jel... valamit,

valahogy másképpen kéne csinálnom. Nekem! Amíg mindig a külső negatív körülményektől tettem függővé kudarcaimat, addig semmi nem változott. Sőt, egyre rosszabb lett.


3. Egyetlen férjben sem lehet senki sem biztos. Mint ahogyan feleségben sem. Mert bármikor, bármi történhet velük, velünk, Veled is, velem is, bárkivel. Úgyhogy nincs olyan, hogy abszolút biztonság.

(Még a koton is kiszakadhat ugye, mint tudjuk)

Amondó vagyok, ne a tuti biztonságra törekedj, hanem az életre... hogy ÉLD az ÉLETED és a JELEN-ben. Ne pedig csak elszenvedd... (sajna, sokan teszik)

Egyetlen dolog fontos: higgyél önmagadban. A többi meg majd jön magától...

No, az ERŐ legyen Veletek!

2018. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!