Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az normális ha 14...

Szerintetek az normális ha 14 évesen dolgozni akarok?

Figyelt kérdés

Azon töröm a fejem minden nap hogy mennyem már dolgozni! Keresni pénzt amiből vehetek a családomnak dolgokat és amiből rakhatok pénzt későbbre pl:.Ha isten őrrizen valakivel történeik valami vagy ha nagyobb leszek akkor beledudjak kezdeni a HÁZÉPITÉSBE ! Apukám 14 éves korátol dolgozzik ! Anyukám 20 éves korátol ! Mindkét nagyim 5.osztályos korátol (én is meglepődtem ) Az egyik nagyapám állatokkal foglalkozott mig a másik Bányába dolgozott ! Nem azért akarok dolgozni mert mi szegények lennék mert nagyon jól állunk anyagilak és ezt visszafogottan mondom, hanem azérrt mert örömet akarkk szerezni nekik ! Ez normális ?

14/F(Roma)


2018. jan. 8. 23:03
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Boccsi a helyesirási hibáért csak siettem !
2018. jan. 8. 23:06
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
lehet,hogy a szuleid koraban meg lehetett 14 evesen dolgozni legalisan , ma mar csak 16 eves kortol lehet szuloi beleegyezessel. de ha ez a vagyad, hat hajra, keress valami helybeli munkat, ha videkiek vagytok, biztos van olyan hely, ahol kell ember allatok melle, vagy van egy kis pakolas / favagas. sok sikert.
2018. jan. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Hidd el, hosszú távon sokkal inkább megtérül, ha most egyelőre tanulsz. Később sokkal érdekesebb, nagyobb presztízsű, nagyobb kihívást jelentő munkákat végezhetsz majd több pénzért, mintha most abbahagyod a tanulást, és elkezdesz dolgozni. ;)
2018. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
60%
Teljesen normális. Én is szerettem volna, de sajnos 15 éves kortól lehet (csak nyáron ha jól tudom, szülői beleegyezéssel) és 16 éves kortól részmunkaidőset. De ha nagyon szeretnél valahogy pénzt szerezni, akkor lehozod a padlásról a már nem használt cuccokat, letisztogatod és felrakod a jófogásra ;)
2018. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
14 évesen én is ezt gondoltam, de ugye mint mondták előttem, 16-tól lehet legálisan. Mondom akkor várok még 2 évet, most meg mindnehol azt nyomják a képembe, hogy nem vagy 18 hü!yegyerek
2018. jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Az a legjobb befektetés későbbre, ha tanulsz, ameddig csak tudsz. Ha képes vagy megszerezni valami szakmai végzettséget, akkor előbb szerezd meg, csak aztán kezdj dolgozni, hogy hatékonyabban tudj segíteni a családnak, hiszen akkor több pénzt fogsz keresni, mint nulla végzettséggel, többet tudsz félrerakni későbbre is, stb. Ha leérettségizni is tudnál, akkor hajrá! Ha egy egyetemi végzettség is benne van a fejedben, akkor irány az egyetem. Menet közben majd fogod látni, hogy mire vagy képes, de már most, 14 évesen még ne húzd be a féket! Egyelőre az iskola mellett, a szabadidődben keress munkalehetőségeket, ahogy az előző válaszoló írta.
2018. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

Valami olyan munkát keress amit tudsz suli mellett csinálni és kevés időt vesz igénybe, ne kerteszkedj, pl: korrepetalsz, segítesz itt ott , de ne menj el dolgozni, tanulj sokkal jobban jársz, ha a nettó fized 150kb lenne ha 3 műszak stb.. és ha egyetemet vegzel és elhelyezkedésű akkor 300min, de 1mil se a csúcs csak jó szakma kell vállalkozás, vagy menj olyan suliba ami szakmát ad és csinálj valalkozast pár év után a szakmában valmien munkahelyen.

Sok sikert :D

2018. jan. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
29%
Inkább ostobaságnak nevezném.
2018. jan. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%

16 éves korodtól mehetsz diákmunkára, suli mellett belefér a részmunkaidő. Én egy mekiben diákmunkázok egyetem mellett, nagyon sok 18 alatti kollégám van akik energikusak és lelkesek a munkahelyen, hisz nekik ez költőpénz amit megkeresnek. Szeretek velük melózni, te is ragadd meg az alkalmat amint elmúlsz 16.

Azt hogy egyik nagyapád bányában másik állatokkal (gondolom téeszben) dolgozott, ne tartsd magad előtt célként. Akkoriban más volt a rendszer, sok romát arra ösztökéltek hogy általános iskola után menjen el fizikai betanított munkát végezni, majd a vezetők gondolkoznak helyette, nem mondom hogy ez jó vagy rossz volt mert nem éltem alatta, de ma már ne ez legyen a karriered. Tanulj g*ci sokat és helyezkedj el a végzettségeddel, azzal fogsz pénzt keresni a szüleidnek és a háztartásnak.

2018. jan. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

Inkább tanulj elsősorban, mert tanulmányok nélkül egy bizonyos szint fölé nem tudsz lépni később. Ha van egy nagyon jó ötleted és vállalkozni akarsz a későbbiekben, akkor nem feltétlen a suli a legfontosabb, de minden más esetben igen.

Munka terén valami alkalmit szerintem lehet találni. Mondjuk hétvégente, kis zsebpénznek egész jó lehet.

2018. jan. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!