Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vessek veget a "lelkiisme...

Hogy vessek veget a "lelkiismeretfurdalasomnak"?

Figyelt kérdés
19 eves lany vagyok. 6 honapos terhes.:) Baratommal osszefogunk koltozni, fel ev mulva kb(addigra lesz kesz a haz),es ezmiatt alapbol is rossz erzeseim vannak kicsit mivel nehez itt hagyni a szobam,a helyet ahol felnottem a csodalatos szuleimet akiktol rengeteg szeretetet kapok. Nehez a levalas. Ez miatt sokat szoktam sirni estenkent. Anya megjegyezte,hogy milyen rossz lesz neki ha nem leszek itt. Annyira rossz volt ezt hallani,hogy azota sirok.. Tudom most a terhesseg ratesz az erzekenysegre,csak mar kicsit aggodom,hogy artok vele. Nem tudom miert van ez a rossz erzes bennem,mert alapjaraton nagyon boldog is vagyok,boldog a kapcsolatom,nem is kivanhatnek odaadobb ferfit,es ez a varandossag is csodalatos dolog. Ez az egy aggaszt. Szerintetek ez normalis? Koszonom a valaszokat.:)

2018. febr. 14. 21:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Lelkileg még nem vagy felnőtt. Biztos hogy kell ez a gyerek?
2018. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

IGEN!

Ha nem kellene,sem lehetne mit tenni egyebkent..Egeszseges kisbaba ,akit mar most imadok.

2018. febr. 14. 21:35
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Az élet rendje az, hogy szépen lassan mindenki leválik a szüleiről. Mondjuk nektek ez kicsit korán jött. Lelkiismeret furdalásra semmi okod, ha terveztétek a gyereket. Lehet hogy inkább csak sajnálod magad - tökre érthetően - hogy számodra kicsit túl gyorsan véget ér a gondtalan fiatalság és kezdődik a felnőtt élet.
2018. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%
el kell fogadni, egy baba bevállalása felnőtt életmóddal jár vagy elszakadással a szülőktől. Most már nincs mit tenni és kár sírni.
2018. febr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Van akinek könnyebb a leválás van akinek nehezebb. Pl nekem is nehezebb volt , pedig 23 voltam és egy településen maradtunk. Itt a munkám és mindkettőnk családja. Addig nem volt semmi amíg készült a házunk. Egyébként nekem is nagyon jó szüleim vannak. Aztán eljött a költözés ideje. Na én az első két hétben minden este sírtam. Minden új volt, még nem laktuk be a házat. Anyukám azzal biztatott hogy úgy csináltak meg mindent ahogy szerettük volna, minden jó, vihettem a bútoraimat, csak boldognak kell lennem, élvezni a házat. A férjem attól félt hogy vissza akarok költözni a szüleimhez. Nem akartam csak szoknom kellett mindent. Kb 2 hét esti sírás után felkeltem hétvégén és belém vágott egy érzés milyen jó itt, az van amit akarok, azt csinálok amit akarok és azóta imádok itt élni. A férjeméknél nem volt minden rendben , ő alig várta a költözést, nem viselte meg. Engem minden változás megvisel még a jó is. Sajna ilyen vagyok. Vigasztaljon a tudat hogy hazamehetsz sokszor, biztos a szüleid is mennek stb. És a gyereknek ehhez semmi köze. Meg ne hallgass a károgásra hogy nem vagy elég felnőtt. Akkor sokan nem azok és? Valahogy elkell kezdeni. Igaz hogy sirtam két hétig de utána jó lett. Nem kell hazajárnom kéregetni nagyon szépen megélünk. Szóval valahol ez normális ahogy érzel. Nekem pl az a fura mikor valaki 20 év után összecsomagol és nem is néz hátra, nem is érdekli a család, lelép éli az életét. Na ha jó a szülő gyerek kapcsolat akkor azért idő mire a gyerek megszokja az új életét.
2018. febr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem rossz előérzeted van a kapcsolatoddal szemben.

Nárcisztikus a kultúránk, minden ember tudja, mi a kedvelt viselkedés, személyiségjegyek, és aszerint viselkedik. Még azok is, akik nem hazudnak tudatosan. Nem vagyunk elég spontának és nyitottak egymással.

Egy kapcsolatban fél-egy-másfél év alatt, és főleg az összeköltözés után (de van, hogy csak évtizedek múlva) szoktak kibukni olyan tulajdonságok, szoktak napvilágot látni olyan infók, amik lehetetlenné teszik a szerelmi kapcsolatot, illetve teljesen átírják az eddigi képet.

Ez velem is megtörtént többször, kettős életű hazudozókat többször kifogtam.

Van egy barátnőm, aki ugyanazt érezte a házasságkötése előtt, amit te, ő is várandó volt már. Be is bizonyosodott a rossz érzése, a gyerekeivel rejtett anyaotthonba kellett menekülnie a férje elől hamarosan, és azóta sem nyugodt az életük, a gyerekek állami gondozásban vannak az apa miatt.

2018. febr. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Mennyi idős amúgy a barátod és mennyire messzire költöztök?
2018. febr. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Figyi, 20 évig így éltél, nagyon nagy változások lesznek az életedben - baba, új ház, összeköltözés - persze hogy sírósabb vagy, többet idegeskedsz! Ez természetes! Ez a "fel kéne már nőni" szöveg egyes kommentelők részéről gusztustalan. Én hasonló helyzetben költöztem az új házunkba, élmény volt veszélyeztetett, 8 hónapos terhesként+egy gyermekkel csomagolni, költözni! (Addig mi is anyukámnál laktunk.) Nekem is elkezdék sokan ezt a hülye dumát, hogy majd fel kell nőnöm az önálló élethez, meg anyukám nélkül nem boldogulok majd stb... Lett g csak a szomszéd utcába költöztünk! Persze hogy én is kiakadtam, tiszta idegbeteg voltam. Amikor aztán megszületett a pici, rögtön az új házba hoztuk haza, ettől lett mindjárt otthonunk lett, nem csak házunk. El fog múlni ezek a rossz érzések maguktól, pláne hogy egy újszülött mellett az ember nem ér rá belelovallani magát ☺ Szerintem elég éretten állsz a dologhoz, akik itt hirdetik az igét, jórészt kb. halványlila gőzük sincs, milyen übertuti kismamaként egyszerre elválni a szülőktől, bonyolítani egy épïtkezés végét (gondolom, ez van nálatok is), költözni, pakolni, mellette meg lazán szülni is egyet. Nézz előre, hamarosan túl leszel az egészen. Anyukád se fog sokáig szomorkodni, ha a kisunokáját a karjába kaphatja.
2018. febr. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hasznos valaszokat!:) Egy faluban maradok a szuleimmel,kb 3 km fog elvalasztani.
2018. febr. 15. 08:55
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Akkor végképp nem értem a problémád. Gyerek vagy még.
2018. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!