Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni két rokon...

Mit tudnék csinálni két rokon kislánnyal, ha még sose volt gyerek a környezetemben?

Figyelt kérdés

Párom unokahúgai nálunk töltik a hétvégét.

Egy 5 és egy 7 éves kislányról van szó. Egyszer már találkoztam velük, nagyon aranyosak, okosak, csípem őket, viszont most kezdek pánikolni, hogy mit kezdjek két gyerekkel két napon át.

Nálunk a családban én voltam az egyetlen gyerek (nincs se tesóm, se unokatesóm, egy másodunokatesóm van de ő idősebb mint én + külföldön éltek már mikor megszülettem), barátaimnak nincs gyereke, szóval a lényeg, hogy ilyen pár perces találkozókon kívül sose volt dolgom gyerekekkel..

Mit lehet csinálni velük? Mármint ez bután hangzik tudom, meg gondolom elfoglalják magukat, hoznak játékokat, de pl miről lehet beszélgetni egy gyerekkel? Mi lesz, ha nem hallgat rám és bajt csinál? Hogyan kell egyáltalán beszélni velük ilyen korban? Mennyit értenek meg?

Lehet, hogy ez fura kérdés, meg butának tűnök, de tényleg eddig annyi interakcióm volt velük, hogy köszöntem nekik, esetleg fiúgyerekkel labdáztam kicsit.. De ez a két lány "ijesztő", én meg tényleg szeretnék jó fej lenni velük, lehetőleg anélkül, hogy szétverné(n)k a házat :D

Tudtok valami tippet adni?


2018. febr. 16. 15:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Lehet h a végén téged jobban fognak szeretni tisztelni mint az anyjukat aki szarik rájuk.. Társas,séta,közös süti sütés. Millio program van,majd kialakul,csak ne legyél görcsös. :)
2018. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
14%
Ha annyira okosak és aranyosak, akkor azért mégsem lehet olyan nagy probléma a nevelésükkel. "Bírom", ahogy a mondvacsinált problémád örvén savazod a párod tesóját. Ne aggódj, nem fognak anyjuk helyett anyjuknak választani, és sokáig elvannak ketten, nem kell egész nap foglalkoznod velük. Tudom, ezt nehéz elképzelni egy egykének, de a tesókkal így van, különösen, ha ilyen kicsi a korkülönbség. Egyébként meg gyerekek, és nem hülyék, meg fogják érteni, amit mondasz, felteszem, nem Shakespeare-t óhajtasz idézni nekik eredetiben.:D
2018. febr. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vedd nagyon szívre ha unatkoznak, szabad nekik azt is. Egyébként pedig én kb. olyasmit csinálnék velük, amit nélkülük is, csak "gyerekesebben", pl. muffin sütés, mesenézés, körömfestés, mosogatás, olvasás, ha van bármilyen háziállatod, akkor program se kell nekik, azzal el lesznek!
2018. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Van sütiformátok otthon? Mert mehet akkor a linzer készítés, egy kis ételfestékkel színezve, sütés után az alját csokiba és kókuszba mártani... Nálunk tarolt :) Lehet sütiformákat sólisztgyurmához is használni, kifesteni őket.


Mi öcsémmel sok mindent összekreatívkodtunk már.


Csináltunk például Minecraftos füzetet: összetűztünk néhány lapot, kitaláltunk egy sztorit és ilyen képregény szerűen minden oldalra került valami figura és szövegbuborék.


Volt SlugTerra vagy mi a kutya :D mánia is már, azoknak a figuráit lerajzoltuk, kiszíneztünk, ezekből szintén füzet lett.


Karácsonykor Hungry Shark World posztert csináltunk: megrajzoltam neki a cápákat, kiszíneztük, egy nagy kék papírra festettem egy hajót és felragaszgatta a cápákat. Poszterünk volt már focisból is :)


Gyöngyből csináltunk már a kiszemeltjének ékszereket is.


Szeretünk fidget spinner és jójó trükköket kipróbálni, bár egyikünknek sem megy :D


Csináltunk seprűből és CD-ből golfütőt és pingpong labdát ütögettünk üres konzervdobozokba. :)


Csináltunk már Twistert is, papirtányér, milton kapocs, festék, és nagy lap kellett hozzá.


Szoktunk olyant játszani, hogy egy a5ös papírlapot félbe hajtunk. Az egyik felén bevágjuk a papírt négy csíkban. Az egyikünk az egyik csík alá rajzol egy fejet, és meghúzza a nyak vonalait, majd ráhajtja a papírcsíkot és tovább adja. A másikunk megrajzolja a testet, tovább húza a törzs vonalait, lehajtja a csíkot és tovább adja. Akkor kerül még rá a két láb és a lábfejek. És a végén valami vicces alak jön ki :)


Más most sajnos nem jut eszembe, de ha igen, akkor írok még ^^


Addig is ajánlom a PRINTEREST-et, ott sok jó ötlet szokott lenni. :)

2018. febr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi ötletek nagyon jók. Van egy kislányom, leírom, miket szeret:

- beöltözés (ha vannak régi cuccok, amiket nem sajnálsz és bizsuk (divatbemutató)

- rajzolás, színezés (érdemes elkezdeni velük, ha belemelegednek, akár ott is hagyhatod őket, ellesznek egy órát)

- szerepjáték, babázás (kislányom sohasem tudta megunni a következő játékot: találtunk egy elhagyatott kisbabát és most gondozzuk, orvoshoz visszük, stb. Plüss állattal is működik)

- Iskolás játék (ezzel tanulnak is)

- Kinti, mozgásos programok, ha elfáradnak, hamarabb elalszanak és este is jobban ellesznek.

- Meseírás/rajzolás

Párodat is vond be, ne csak te szórakoztasd a lányokat!

2018. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#12

Párom édesanyjának az öccse az apukájuk. Ő külföldön él, az anyukájukhoz semmi közünk. Eszemben sincs senkit savazni, csak nem tudom, mire számítsak tőlük.


A többieknek köszönöm a szuper ötleteket, és a normális válaszokat! :)

2018. febr. 16. 19:51
 17/20 anonim ***** válasza:
Ez esetben viszont nem az unokahúgai, de mindegy.:-)
2018. febr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem még eszembe jutott, hogyha nem lesz nagy latyak, akkor lehetne kavicsokat gyűjteni, otthon pedig kifesteni őket temperával. A másik ami még eszembe jutott, az a papírmaszk készítés :)
2018. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én megkérdezném a páromat, hogy mit szeretnek csinálni. Ha olyat, amit én nem, akkor majd foglalkozik ő velük.
2018. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

#17

Fiatalabb lány unokatestvérei, mi a családban "unokahúgai"-ként hivatkozunk rájuk, mivel vannak vele egyidős unokatesói, és őket hívjuk "unokatesónak". Elnézést a hibáért.

Egyébként ez tényleg ennyire fontos a kérdést tekintve?


Többiek:

Sikerült túlélni az első napot :D

Origamiztunk, tanítottam nekik pár újat, azzal elvoltak jó ideig :) Meg rajzoltak, voltunk sétálni a faluban, főztünk együtt ebédet, vacsira sütöttünk pizzát, utána kerestünk rajzfilmet elalvás előttre. :)

2018. febr. 17. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!