Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy fiatal házaspár (a férj 27, a feleség 22 éves) úgy akar gyereket vállalni, hogy a nő szüleinél laknak és nem terveznek saját lakást vásárolni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 26. 11:40
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
44%
*gyereket
2018. febr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
80%
Gondolom, most is ott laknak..Várjanak kb 3évet, addig gyűjtsék a pénzt, aztán valami alacsony törlesztésű hitel.Ha szerencséjük van, 10 év alatt ki is tudják fizetni.Akkor még mibdig fiatalok lesznek.Nem feltétlenül kell 25 évig fizetni.Biztos segítene a mama de egy idő után jönnek a konfliktusok úgy is, még ha jó szándékból is ..Imádom a szüleimet, de nem vállaltam volna gyereket hozzájuk.Jobb külön.Azt gondolom, hogyha valaki 22 évesen gyereket szülne és meg sem fordul a fejében, hogy saját otthont szeretne, az még nem áll készen az anyaságra.Bulizzatok még pár évig, utazzatok meg fizzessetek egy megtakarítást pár évig(lakáskassza) arra meg vehettek fel hitelt.Ha mindketten dolgoznak, 25 000 ft simán tudnak fizetni.31N 31férj.15 hós gyerek, lakáshitel..
2018. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem szánalmas és hatalmas öngól más házába szülni. Tök mindegy, hogy az a szüleidé, attól még az nem a te házad és szerintem bunkóság ilyet kérni a szülőktől és a jóindulatukat kijátszva odaszülni, meg odaköltöztetni a párodat.


A kérdésben szereplő lány is csak 22 éves, nem tudom, hova siet ebben a korban házassággal, meg szüléssel, amikor még a saját kis kuckóját sem tudta megteremteni. Mindenki nyújtózkodjon addig, amíg a takarója ér és akkor nem lesz tele ez az oldal megnyomorodott párok, gyerekek, szülők kérdéseivel, akik a békés és szuper együttéléstől teljesen kikészültek!

2018. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
78%
Azt gondolom, hogy az ő dolguk. Ők tudják mit, miėrt ės hogyan akarják.
2018. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
79%
Ez nagyban függ a körülményektől. Tesóm és én mi is úgy nőttünk fel hogy végig együtt laktunk a nagyszüleinknél, annyi különbséggel hogy a ház alsó szintjén laktak, mi a szüleinkkel együtt a felső szinten laktunk. Bőven volt hely, simán elfértünk, így nőttünk fel és nem volt semmi probléma. Tesóm másik nagy városba költözött, albérletben élnek jelenleg is a párjával, de mondta hogy hatalmas pénz kidobás mert az albérleti díj 70 ezer ft és így is csak azért ilyen "olcsó" mert mégis csak 6 éve laknak abban a lakásban, meg jóba vannak a tulajjal. Persze ha lenne rá keret megvásárolnák azt, vagy vennének máshol saját alkást, de mondta a tesóm hogy tervezték hogy mennek a párja szüleihez ott lakni, de náluk nem lenne elég hely erre.
2018. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
73%
Hazajött a gyerekem,azóta pokol az életünk.Azt eszi amit talál a hűtőben,megemelkedtek a számlák összege,és hiába kérem költözzön el,meg sem hallja!Csak az alkoholra futja abbõl a keresetből amikor 2 hõnapot dolgozik 3 év kihagyással. Csak azért írtam le,mert nálatok is vitát okozhat a számlák rendezése és a jó viszonyt is megfertőzheti ha nem tudja a dolgát akkor rendezni amikor megszokta az ember. Hasznos lenne ha el tudnátok szeparálni a szülőket magatoktõl/külön bejárat,külön villanyóra,vízmérő óra,gázóra a születendő gyereksírást úgyis fogják hallani.Esetleg az 5000 fős lakhelyen adódhat előnyös ingatlanvétel. A jó szülőnek is kijár a pihenés.
2018. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
72%
Van ilyen ismerősöm. Már az, hogy a szülei beleegyezése nélkül odaköltöztetett bárkit, majd 25 évesen 1éves kapcsolatban felcsináltatta magát. (Ők gyereket akarnak. Igen, csak a lány akarta, de a párja nem. Azóta sem házasok.) Szüleit meg se kérdezte,hogy mi lenne ha, lenne egy unoka... Csak hangoztatta, hogy babaprojekten vannak. Bárki kérdezte az apját, hogy na kislány vagy kisfiú, az volt a reakciója, hogy majd meglátjuk. Szóval a szülöknek sem tetszett a dolog, de nem szóltak bele. Csak aztán kiderült a turpisság. Ezzel zsarolta a szüleit, hogy írassák rá a házat. (Vannak testvérei.) Ez a bebiztosítás és a kihasználás magasfoka.
2018. febr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy nagy, többgenerációs családi házban laknak, megfelelően elszeparáltan, akkor teljesen rendben van (bár huszonpárévesen gyereket vállani elég butaság). De az fura, ha egyáltalán nem terveznek/tudnak soha különköltözni. Egy gyerek eltartása se olcsó ám.
2018. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem rendben vagy. Egy ház egy vagyonba kerül, és ha elférnek, akkor nem kell kiadni új lakásra. Szerintem jó, hogyha kijönnek egymással , akkor mindenképpen.

Amúgy több családot is tudok, akik így vannak, szerintem teljesen jó, és elfogadható, ha meglesztek egymás mellett kényelmesen a nagyszülőkkel, meg azért valami külön szobát a gyerek(ek)nek is tudtok biztosítani, akkor szerintem teljesen jó.

2018. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
83%
Szóval a helyzet az, hogy apuka keres minimálbért valami gyárban, anyuka meg még életében nem dolgozott, most már kezd ciki lenni, ezért inkább leszül egy purdét, csak egy napig ne kelljen bármi haszonosat csinálnia, meg hát a 6.5 általánosával nem is kapna jobbat, mint drága férje ura. Anyu későbbi terve az, hogy elmegy műkörmös egyetemre és a szülők szobáját alakítja át szalonná. Mennyire pontos a diagnózis?
2018. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!