Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családfakutatás a semmiből?

Családfakutatás a semmiből?

Figyelt kérdés

Vagy talán egy kicsit jobb a helyzet. Régóta érdekel a családfakutatás, viszont örökbefogadott gyerek voltam. Anyám igyekezett segíteni, megmutatta a rendelkezésére álló papírokat, de azokon csak a biológiai anyám neve és akkori bejelentett lakcíme van. A biológiai apának nincs feltüntetve a neve, és az anya vezetéknevén anyakönyveztek (hacsak nem a férj vezetéknevét vette fel), így talán még anyám sem tudta ki az apám. Anyám azt állította hogy találkozott apámmal az örökbefogadás körül, viszont már idős, nem túl éles a memóriája. Bátyámat is örökbefogadta és gyakran keveri a kettőnk történeteit, illetve gyakran "emlékezik vissza" valószínűleg soha meg nem történt dolgokra. A papíron szereplő lakcímet meglátogattam, de már nem lakik ott. A ház lakói közül megkérdeztem párat, de az idősebbek sem hallottak róla. Mivel utoljára 22 éve volt oda bizonyíthatóan bejelentve, nem meglepő.

Tudom a gyámügyhöz lehet fordulni ilyen ügyben, azonban többektől úgy hallottam hogy nem különösen foglalkoznak ilyenekkel, szépen félreteszik hogy pár hét múlva kiküldhessék nem találtak semmit. Mivel ez az eset tényleg komolyabb munkát igényelne, ismerve a gyámhivatalt nem gondolom hogy az a legjobb hely ahova fordulhatok.

Viszont ennyi információval hova fordulhatok, hogy induljak neki?



2018. febr. 27. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Területileg illetékes levéltárhoz fordulj első körben.
2018. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm, de újabb keletű örökbefogadási ügyekről semmit nem fogok találni a levéltári anyagban. Szerintem nem érdemes/lehetséges levéltári anyagban kutatni amíg legalább mindkét szülő, és a nagyszülők nevét sem tudom. Az első lépés az lenne ha anyámat valahogy meg tudnám találni, mert nem látok más módot rá hogy megtudjam ki volt az apám.
2018. febr. 27. 13:12
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
1990-ig a levéltárakban vannak a közigazgatási iratok. Ha az előtt születtél, akkor oda menj először.
2018. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1996-ban születtem.
2018. febr. 27. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Szóba jöhet még az anyakönyvi hivatal és a lakcímnyilvántartó is.
2018. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen gyámügy! Csak ők tudnak infót adni. A legtöbb helyen még örülnek is, ha segíthetek, de sajnos sok városi legenda van az ellenkezőjéről.

A férjem örökbefogadott, így tapasztalatból mondom, mert végig csináltam vele. Az tény, hogy túl sok mindent nem tudnak csinálni, de eltudják indítani a folyamatot. Ők értesítik ki a vérszerinti anyát, hogy kiadhatják e az adatait neked. Ha van valami kérdésed nyugodtan írj rám. :)

2018. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
van ilyen radixforum, ahol lehet rokonokat keresni.
2018. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Van valami fejlemény?
2018. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta?
2021. szept. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!