Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jelentsem be...

Mit tegyek, hogy jelentsem be a terhességet? Mikor nemrég ígértem meg, hogy még nem lesz baba.

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok az egyetemen, az alapképzésből még van hátra az idei és a következő évem. Az egyik legjobb barátnőméknél már a második baba jön és pár hete nálunk (anyuéknál) voltak délután játszani kicsit. Miután elmentek, mondtam, hogy olyan cuki a fia, egy ilyen gyereket most azonnal bevállalnék. Erre anya elkezdte mondani, hogy hát azért az egyetemet még végezzem el előtte, mert kell az a papír és hogy ne akarjak már az egyetemi évek alatt babázni.

Akkor ez ennyiben is maradt, meg én sem gondoltam komolyan, hogy azonnal szülnék és ez csak egy ilyen futó gondolat volt... Viszont kiderült, hogy tényleg terhes vagyok.

Védekeztünk (erről nem kérek kioktatást!), de ettől függetlenül szeretnénk a babát a barátommal.


Csak ugye elég hülyén jött ki, hogy pont nemrég "ígértem meg", hogy nem jön még a baba, erre bejelentem, hogy de, mégis.


2018. márc. 20. 19:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
4-es vagyok. Amit indoklásként írtál, az kevésnek tűnik egy stabil párkapcsolat alapjáu.(Bár születtek már a világtörténelemben úgy gyerekek, hogy nem igazán akarták, csak elviselték a helyzetet a szüleik.)A baba teljesen megváltoztatja az életformát, a párkapcsolatot, főképp , ha még odáig sem jutottatok, hogy véglegesen levoksoljatok egymás mellett. Ha jól olvasok a sorok között, anyukádnak az a fontos, hogy a diplomád meglegyen, mindegy, hogy mikor. Milyen diplomád lesz? El tudtok helyezkedni valamilyen jobban fizető országban? Mert itthon egy kisgyerekkel, 0 gyakorlattal nemigen számíthatsz főnyeremény munkahelyre, a párod keresste marad az életetetek megalapozására. Nem lesz egy lányregény. A normális családokban -és ha megengedhetik maguknak-a szülők támogatjáka gyermekeiket, de erre nem lehet alapozni egy családot. Szóval A terv, B terv, C terv stb. És erősen kell akarni azt a babát.
2018. márc. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Sokak szerint másfél év együttélés semmi (nyilván nem ennyi ideje vagyunk együtt), a szüleim pl. a születésem előtt két hónappal költöztek össze, mert akkor lett kész az első házuk. Mégis 20 éves házasok. A legjobb barátnőmék még egy éve sem voltak együtt, mikor terhes lett. Tavaly nyáron volt az esküvőjük, most tavasszal születik meg a második babájuk.

Együtt képzeljük el a jövőnket, ez már a terhesség híre előtt is biztos volt.


Van házunk, autónk, biztos anyagi hátterünk. A barátom már dolgozik, szóval nem szülői támogatásra számítunk.

Én kereskedelem és marketing szakon vagyok jelenleg, de valószínűleg a családi vállalkozásban fogok elhelyezkedni és később azt viszem tovább. Bár még vannak más alternatívák is, de azok csak a pici után jönnének szóba, miután elmúlt 1-2 éves.


Nem szándékozunk külföldre menni, itt is megvan mindenünk. Ráadásul itt van a családunk is, én pl. képtelen lennék huzamosabb ideig távol lenni tőlük. A barátomnak is szoros a kapcsolata a szüleivel, testvéreivel, havonta 1-2 hétvégét velük töltünk. Külföldről ez nyilván nem lenne könnyen kivitelezhető, vagy ami pluszt ott keresne/keresnénk, az elmenne repülőjegyekre, szállodákra.

2018. márc. 21. 00:23
 13/18 anonim ***** válasza:
47%
Semmit ha szeretnétek babát mindketten és megvan minden hozá akkor csak közlöd mint tényt és kész .egyetemet meg elvégzed 1-2 év mulva .
2018. márc. 21. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
De irigylem én az oldalra írogatókat. Itt mindenkinek 20 évesen már egzisztenciája van meg háza kocsija, másnak meg valami furcsa módon csak akkor kezdődik a NAGYBETŰS élet és gyűjtögetés....hmmmm
2018. márc. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
Hülyén jön ki, vagy sem, sok variáció nincs rá, hogy hogyan jelelentsed be. Így alakult, ez van.
2018. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%
Ahogy leírtad, gyakorlatilag semmi gondot nem okoz az új helyzet. Miért kreálsz magadnak gondot abból, hogy hogyan mondd el? Úgy ahogy anyukáddal beszélgetni szoktál. Ha egyszerűen, akkor úgy, ha körbe kell keríteni, akkor meg emígy. Lehet, hogy hülyén jön ki, de te ígérted, hogy nem jön még a baba. Ő pedig máshogy döntött. :)
2018. márc. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ha csupasz seggel a nyakamba szülnél egy purdét miután azért güriztem, hogy iskoláztassalak, vegyek neked házat meg kocsit, meg a tehetségtelen hátsódat bepakoljam valami mondvacsinált adminisztratív pozícióba a vállalkozásomban elsőre tuti jól tarkónvernélek, hogy huszonévesen nem tudod rendesen szedni a fogamzásgátlót. Utána persze maradna a szülői szeretet, meg a többi hippi baromság, de aki 3-4 év munkatapasztalat nélkül leszül, az csak el akarja bliccelni egy életre az egész dolgozósdit meg rinyálni azon, hogy az anyaságnál (értsd: napi nettó 2.5 óra valódi teendő meg ezen felül passzív odafigyelés arra, hogy a kölök ne túrja villával a konnektort) nincs nehezebb munka a világon. Ha ez a cél akkor hajrá.
2018. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
53%
Hát kedves utolsó, ez a válasz amit adtál egyszerűen nevetséges. Egy gyerek mellett 2.5óra/nap?? Te sem gondolhatod komolyan.. ez vicc. Te sem nevelhettél/nevelsz gyereket.! Gőzös nincs ezek szerint semmiről, ha meg még is és úgy adsz ilyen semmire való választ... hát vicc.
2018. ápr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!