Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasonló esetben mit éreznétek...

Hasonló esetben mit éreznétek a másik család iránt?

Figyelt kérdés

2,5 éve a bátyám halálos balesetet okozott, ő és a 23 éves barátnője is meghalt valamint a vétlen autó 70 éves sofőrje is.

Mi egy teljesen átlag család vagyunk, tisztességes,becsületes emberek, megviselt minket a tragédia.

A szüleimmel hárman kerestük fel a két érintett családot, hogy bocsánatot kérjünk tőlük a magunk, és a bátyám nevében.

Az idős bácsi családja nagyon rendes volt, vendégül láttak, több órát voltunk velük.A bácsinak 5 unokája volt, és három gyereke, a bácsi felesége azt mondta,hogy ők nem haragszanak, mert a "papa" sem haragudna, és nagyon sajnálják,hogy mellette két fiatal élet is ilyen véget ért.

Megköszönték,hogy felkerestük őket.

Anyukám nagyon lelkiismeretes ember, neki ez fontos volt.

Ritkán de anyukám felszokta hívni a bácsi feleségét, és elbeszélgetnek, illetve egyszer az egyik évfordulón az emlékhelyen találkoztunk a családdal, akkor is normálisak voltak.


A lány szüleit természetesen ismertük, hisz 8 éve voltak együtt a bátyámmal, és külön is éltek.

Sosem volt szoros kapcsolatunk velük, de jóba voltunk.

A lány anyukája viszont látni sem akart minket, az apukája és a húga jött el hozzánk, ők viszonylag normálisak voltak, de azért tettek megjegyzéseket.

Az anyuka nem engedte azt sem,hogy együtt temessük el őket, és azt mondta,hogy a családunkból senkit sem akar a temetésen látni mert "mi öltük" meg a lányukat.

Anyukám viszont egyedül elment, viszont a másik anyuka nem volt túl kedves, végső búcsúként azt kívánta anyukámnak,hogy reméli,hogy engem is megöl majd egy felelőtlen ember, akit olyannak neveltek a szülei mint amilyen a bátyám volt.

(semmi baj nem volt a bátyámmal, dolgozott,normális ember volt és legkevésbé sem a neveltetése miatt történt a baleset)


A lány húga nagyjából velem egy idős, az utóbbi 2 évben egy szót sem váltottunk.

Pár napja bejelölt engem facebookon, és képeket küldött a húgáról és a bátyámról, illetve kérte,hogy én is küldjek róluk képeket.

Beszélgettünk sokáig, azt mondta,hogy sajnálja ha bunkók voltak amikor itt jártak, csak nehéz volt nekik akkoriban.Ezt megértem.

Abban is egyetértettünk,hogy a bátyám és a barátnője így "boldogok", együtt.Bármelyikük élte volna túl a balesetet nagyon sokat szenvedett volna a másik nélkül, mert ők tényleg 8 évig töretlenül szerették egymást, egészen a halálukig.


Anyukámnak is mutattam a beszélgetést, ő pedig most újra találkozni akar velük, szeretné ha megbocsájtana az anyuka nekünk(???) -nem értem miért-, de őt megviseli,hogy még mindig harag van.Nem barátokat akar szerezni, csak azt,hogy béke legyen a két család között.

Én tartok attól a nőtől, hogy megint bekattan, bár a lánya azt mondta,hogy azóta lenyugodott, de ő sem tudja hogy hogy fogadná a látogatásunkat.Azt mondta,hogy ő és az apja szívesen látna minket, ha az ő anyja nem is, de akkor is benne lennének,hogy beüljünk valahová beszélgetni, felidézni a közös emlékeket.


2018. márc. 24. 17:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom, a neten sehol nincs nyoma ennek a három halálos áldozattal járó balesetnek...
2018. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
83%

Én nem erőltetném a kapcsolatot.

Nyilván anyukád valamiféle "megnyugvást" várna attól ha rendeződne a kapcsolat a két család között, valamiféle "lezárását a dolognak". De ezt vagy magában tudja rendezni (már amennyire lehet) mert erre semmilyen külső megerősítés nem adhat gyógyírt.


Szerintem el kell engedni ezt a dolgot, és nem belemenni egy esetleges újabb vitába, ami felszakíthatja a sebeket. Attól még, hogy bátyád hibázott és óriási bajt okozott több embernek, nektek nem kell "rossz" emberként emlékezni rá. Ti ismertétek életében, milyen személyiség volt. Nem kell bűnöst keresni, mert igazából az nem változtat semmin.


Lehet itt elhamarkodottan valakinek egy rossz tette alapján gyűlölködni, de egyrészt a családnak ehhez nincs köze, másrészt az ő gyászuk nem lesz "jogosulatlan" azért mert esetleg a rokonuk volt a balesetet okozó fél.

2018. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
84%

Miért haragszik rátok? Hogy ezt megértsd, ahhoz el kell veszítened a saját gyereked. Azt, akit felneveltél, akihez milliónyi emlék fűz, amikor először köszöntött anyák napján az oviban, amikor megkapta az első ötösét az iskolában, aki mindig hozzád bújt és feltétel nélkül szeretett, és akit te is feltétel nélkül szerettél. Az édes gyermeked. Most pedig halott, semmi sem hozza vissza és a felelősön sem lehet kitölteni a haragot, mert meghalt. Elképzelhetetlen fájdalom ami sosem múlik.

Utána pedig jön a felelős anyja és minden egyes tolakodásával erre a fájdalomra emlékeztet, mintha ezzel bármit jóvá lehetne tenni. Nem lehet, semmivel.

Hagyjátok őket békén!

2018. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
93%
Hagyjátok békén őket! Ne haragudj, de anyád se normális, hogy erőlteti. Minek kell ez a cirkusz? Hagyjátok, hadd gyászoljanak úgy, ahogy akarnak - NÉLKÜLETEK!
2018. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
51%
Pirospacsizhattok, én nem hiszem el ezt s mesét.
2018. márc. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
83%

2 dolgot nem értek: 1. Miért kértek bocsánatot a bátyád tette miatt?

2. Miért haragszik rátok bárki is?

A bátyád tette, meghalt, vége. Egyik oldalt sem értem, de anyukádat meg főleg nem. Gyászoljon, és végre engedje el ezt a dolgot mindenki érdekében.

Neked azt javaslom, hogy maradj ki az egészből.

Ez pont akkora butaság, mint, amikor a kisgyerek a szülei viselkedése miatt szégyenkezik, illetve valakit a rokonai viselkedése alapján ítélnek meg.

Számomra érthetetlen ez a “ küzdelem” a két anya között.

2018. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Örömmel tölt el,hogy ilyen sok hibátlan ember van.

Egyetlen hiba kell,hogy meghaljon miattad valaki, vagy akár te magad is.

Nem szándékos volt, mégis sokszor a gyilkosokról különb vélemények vannak mint a balesetet okozókról.A bátyám józan volt,drogot sem fogyasztott.

A másik család örült neki,hogy megkerestük őket, jól esett nekik.Ha nem kerestük volna fel őket legalább azért,hogy bocsánatot kérjünk akkor az lenne a baj.

Pedig semmiről sem tehetünk.

Soha senki nem megy gyorsabban a megengedettnél, soha senki nem hibázik.

Vagy csak van akinek összejön, van akinek nem.


Érdekes,hogy milyen véleményt alkotnak rólunk egyesek, holott fogalmatok sincs arról,hogy mi történt,hogy történt, hogy kik vagyunk, hogy milyen emberek vagyunk.

Anyukám egy figyelmes, és lelkiismeretes ember, nem erőszakos, hitt abban,hogy könnyebb lesz ha a két család segít egymásnak feldolgozni a történteket...és még hisz benne most is, mert ő a magára veszi az egészet, és mindig az ilyen embereket hiányolják, akik figyelnek, és oda mennek a másikhoz.Most mégis szánalmas.


De a gyűlölet mindent megold, sokkal jobb gyűlölni vétlen embereket azért mert akkor majd minden megváltozik.A halottak is visszajönnek a gyűlölettől.

Megérteném ha a bátyám élne, és őt gyűlölné, de minket?Egy felnőtt embertől el kellett volna vennünk a jogosítványát?Miért?Egy koccanásos balesete sem volt amíg élt.Egyetlen egy hibát követett el, az elsőt és az utolsót.


Az meg,hogy a kérdés alapján én miért lettem szánalmas?Mert beszélgettem a bátyám barátnőjének a húgával minek után ő keresett meg engem, és nem én őt?

Vagy azért mert valaki ügyesen kiforgatta az egyik mondatom?

Ha a bátyám olyan ember lett volna mint amilyennek elképzelitek akkor nemhogy nem ült volna be mellé a barátnője, de nem is lett volna vele együtt 8 évig.

2018. márc. 24. 18:51
 18/39 A kérdező kommentje:

A normális válaszokat köszönöm!

Apukám sem ért egyet anyukámmal, de mindhárman kötelességünknek éreztük,hogy felkeressük a két érintett családod, és hogy elmondhassuk azt amit a bátyám már nem tud: hogy sajnáljuk.

Ennél többet már mi sem tehettünk, és senki sem.

A lány családja meg nem egy idegen család, azért velük van/volt 8 év "közös" múltunk, valahogy ezt is elfelejtitek.Ráadásul nem is voltunk velük rosszba.

2018. márc. 24. 18:59
 19/39 anonim ***** válasza:
48%

A bátyám józan volt,drogot sem fogyasztott.

Egy felnőtt embertől el kellett volna vennünk a jogosítványát?


????

2018. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

12-es


Jó guglizást akkor!Vagy már meg is találtad azért vagy ilyen jól informált?Remélem a legpontosabb, leghitelesebb blikkes forrást találtad meg.

2018. márc. 24. 19:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!