Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasonló esetben mit éreznétek...

Hasonló esetben mit éreznétek a másik család iránt?

Figyelt kérdés

2,5 éve a bátyám halálos balesetet okozott, ő és a 23 éves barátnője is meghalt valamint a vétlen autó 70 éves sofőrje is.

Mi egy teljesen átlag család vagyunk, tisztességes,becsületes emberek, megviselt minket a tragédia.

A szüleimmel hárman kerestük fel a két érintett családot, hogy bocsánatot kérjünk tőlük a magunk, és a bátyám nevében.

Az idős bácsi családja nagyon rendes volt, vendégül láttak, több órát voltunk velük.A bácsinak 5 unokája volt, és három gyereke, a bácsi felesége azt mondta,hogy ők nem haragszanak, mert a "papa" sem haragudna, és nagyon sajnálják,hogy mellette két fiatal élet is ilyen véget ért.

Megköszönték,hogy felkerestük őket.

Anyukám nagyon lelkiismeretes ember, neki ez fontos volt.

Ritkán de anyukám felszokta hívni a bácsi feleségét, és elbeszélgetnek, illetve egyszer az egyik évfordulón az emlékhelyen találkoztunk a családdal, akkor is normálisak voltak.


A lány szüleit természetesen ismertük, hisz 8 éve voltak együtt a bátyámmal, és külön is éltek.

Sosem volt szoros kapcsolatunk velük, de jóba voltunk.

A lány anyukája viszont látni sem akart minket, az apukája és a húga jött el hozzánk, ők viszonylag normálisak voltak, de azért tettek megjegyzéseket.

Az anyuka nem engedte azt sem,hogy együtt temessük el őket, és azt mondta,hogy a családunkból senkit sem akar a temetésen látni mert "mi öltük" meg a lányukat.

Anyukám viszont egyedül elment, viszont a másik anyuka nem volt túl kedves, végső búcsúként azt kívánta anyukámnak,hogy reméli,hogy engem is megöl majd egy felelőtlen ember, akit olyannak neveltek a szülei mint amilyen a bátyám volt.

(semmi baj nem volt a bátyámmal, dolgozott,normális ember volt és legkevésbé sem a neveltetése miatt történt a baleset)


A lány húga nagyjából velem egy idős, az utóbbi 2 évben egy szót sem váltottunk.

Pár napja bejelölt engem facebookon, és képeket küldött a húgáról és a bátyámról, illetve kérte,hogy én is küldjek róluk képeket.

Beszélgettünk sokáig, azt mondta,hogy sajnálja ha bunkók voltak amikor itt jártak, csak nehéz volt nekik akkoriban.Ezt megértem.

Abban is egyetértettünk,hogy a bátyám és a barátnője így "boldogok", együtt.Bármelyikük élte volna túl a balesetet nagyon sokat szenvedett volna a másik nélkül, mert ők tényleg 8 évig töretlenül szerették egymást, egészen a halálukig.


Anyukámnak is mutattam a beszélgetést, ő pedig most újra találkozni akar velük, szeretné ha megbocsájtana az anyuka nekünk(???) -nem értem miért-, de őt megviseli,hogy még mindig harag van.Nem barátokat akar szerezni, csak azt,hogy béke legyen a két család között.

Én tartok attól a nőtől, hogy megint bekattan, bár a lánya azt mondta,hogy azóta lenyugodott, de ő sem tudja hogy hogy fogadná a látogatásunkat.Azt mondta,hogy ő és az apja szívesen látna minket, ha az ő anyja nem is, de akkor is benne lennének,hogy beüljünk valahová beszélgetni, felidézni a közös emlékeket.


2018. márc. 24. 17:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
93%

Akkor zaklassátok őket tovább, nem tudok mit írni.

Fogadjátok el, hogy az anyuka nem akar tudni rólatok semmit. Ennyi.

Nem, nem hozza vissza ezzel a lányát, de JOGA VAN HOZZÁ!

2018. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
79%
nem guglizok feleslegesen... ami nincs, azt nem érdemes kresni.
2018. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Engem tituláltok hülyének, de azt idézzétek már be,hogy hol írtam olyat,hogy én találkozni akarok a családdal?

Megy a bátyám mocskolás mindenféle ismeret nélkül, még csak a baleset körülményeiről sincs fingotok.Persze mit sem változtatna a történteken, de végül is benne van a kérdésben,hogy mi a véleményetek a bátyámról?Igen, szerintem sincs.

A kommentekben kizárólag arról írok,hogy miért kerestük fel anno a családot, hogy megértse néhány "intelligens" kolléga, mert úgy tűnik náluk a gyűlölet a megoldás.Csak leírtam,hogy minket mi vezérelt.

Viszont egy büdös szóval nem írtam,hogy én bárkivel is találkozni akarok.

Igen, anyukám akar, mert lelkiismeretes, mert megnyugvást remélne a békétől.Apukám ellenzi, én nem szólok bele.


Ahogy látom 3 gyűlöletből táplálkozó válaszoló van, azért mert több részletben írják a véleményüket még nem jelentenek többséget.

Sokkal több értelmes válasz jött, akik kulturáltan elmondták,hogy nem kell felkeresnünk a családot, nem kell erőltetni.

Ez volt a kérdés.Ők megértették.Szerintem nem biztos,hogy feltétlenül bennem van a hiba.

Akinek az öccse hasonlóan halt meg azt sajnálom, de nem tehetek az ellen,hogy őt elvakítja a gyűlölet, pedig könnyebb lenne az élete ha feldolgozná - csak úgy mint anyukámnak, aki valószínűleg még mindig nem dolgozta fel, mégis emiatt erőszakos ostoba nőszemélynek hiszitek.Holott egy becsületes, jószívű ember.

2018. márc. 24. 19:11
 24/39 A kérdező kommentje:

Ha pedig hazugság a történet nem is értem miért veszitek a fáradságot a válaszra?

Tessék tovább lapozni, nekem is jobb lesz, nektek is!

2018. márc. 24. 19:15
 25/39 A kérdező kommentje:

25-ös


Köszönöm a bölcs válaszod, rendkívül intelligens hozzászólás volt, nyilván anyukádtól tanultad, hisz te is tőle örökölhetted az eszed.

2018. márc. 24. 19:20
 26/39 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, ne vedd fel a sok provokatív hülyeséget, csak magadnak csinálsz rosszat vele, a többi már arra se emlékszik, hoy látta ezt a kérdést.


Viszont ami a választ illeti: a leírásodból látszik, hogy anyukádnak fontos lenne ez a találkozás, de valahol a lány anyját is meg lehet érteni, hiszen a bátyád hibájából vesztette el a gyerekét. Jogosan haragszik, de mivel a bátyádra nem tud, ezért a haragja azok felé irányul, akiknek a legtöbb köze van hozzá: felétek. Bár én nem értem, de valahol annak is megvan az oka, hogy anyukád hibásnak érzi magát - egy pszichológus nyilván meg tudná mondani, de nem vagyok az.


Ha a lány húga és apja partner lenne abban hogy beszéljetek, nekik kellene megpuhítani az anyukát, vagy legalább megtudakolni, hogy ő mennyire lenne benne egy ilyen találkozóban. Ha azt mondja, nem, akkor tényleg jobb, ha nem erőltetitek, csak feltépnétek a régi sebeket.

Ha az apuka benne lenne a találkozásban, először vele érdemes felvenni a kapcsolatot - talán jobban látja a gyereknél valamivel, hogy az anyukával mi most a helyzet, a gyereknél többet tudna segíteni, hogy ez a találkozó létrejöjjön.

Egy kísérletnél többet nem tennék, az már átmenne erőltetésbe, de a fent leírt fokozatossággal ha ennyire fontos nektek, egy próbát megér a dolog.

2018. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen felesleges erőltetni. Mindenki másképp dolgoz fel egy ilyen tragédiát. Ha a lány anyukájának jobban esik hibáztatnia valakit, mint elfogadni, hogy baleset történt, akkor ezt tiszteletben kellene tartani.

Ha nem akar róla beszélni, akkor nem kell beszélnie és nem kell jó képet vágnia még a családod kedvéért sem. Talán egyszer majd eljut odáig, hogy fog veletek beszélni, de ha nem, ahhoz is joga van.

Én is mostanában vesztettem el egy nagyon fiatal családtagomat épp ilyen hirtelen. Az ő halála miatt senki nem hibáztatható, de nem tudok róla beszélgetni senkivel. Még a családtagjainkkal sem. Nagyon utálnám, ha valaki mindenáron beszélgetni akarna róla.

Te azzal segíthetsz anyukádnak, hogy ha tudtok, akkor beszélgessetek a testvéredről, hisz ha nektek jól esik és kicsit enyhülést jelent, akkor beszéljetek róla. De próbáld finoman lebeszélni anyukádat arról, hogy keresse a másik családot.

2018. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
87%

Nagypapàm balesetben hunyt el. Elütötte egy busz miközben a jàrdán ment át. Apukám mindig azt mesèlte, hogy rettenetesen dühös volt, puszta kézzel meg tudta volna ölni az embert a bìrósàgi tàrgyalás napjàig. Akkor a soffőr sìrva bocsànatot kèrt ès elmondta hogy nem làtta a tatámat. Apukàm azt mondta hogy a lelke megnyugodott de soha többé nem akarja őt látni.

Tavaj pedig apukàmat elüttötte egy autò. Szörnyethalt. A 82 èves bácsi aki vezetett otthagyta. A magyar-szerb határon fogtàk el mert szökni pròbàlt. Ugyanùgy elmentem a tàrgyalàsra megnyugvàst vàrva erre olyanokat hazudozott hogy apum részeg volt meg hogy nem is ő ütötte el hanem egy màsik autò ès a szélvèdőjére dobta (volt szemtanu, hazugsàg az egèsz). Még mindìg utàlom ès összeszorul a gyomrom ha meglàtom legszìvesebben nekimennèk.

Az hogy ti elnèzèst kèrtetek èppen elèg volt. Amit a temetès soràn mondott nem kell felvenni. Ne eröltessètek, csak balhè lesz.

2018. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 babyboom567 ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Én még annyit fűznék hozzá,hogy azt írod a bácsi 70 éves volt.Tehát leélte az életét.A lány előtt meg ott volt még az egész élet.Sokkal nehezebb elfogadni az utódunk halálát,mint a felmenőinkét.

2018. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
59%
Meg nem mult el teljesen a gyasz, meg haragszanak, es ezt valahol meg lehet erteni. Majd elobb-utobb lesz enyhules.
2018. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!