Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem lenne rossz...

Csak szerintem lenne rossz döntés?

Figyelt kérdés

A párom szülei felajánlották megvételre a használaton kívüli családi házukat. Pillanatnyilag nincs rá keretünk,de részletekben is fizethetnénk. Párom szerint kihagyhatatlan lehetőség. Szerintem pedig nagyon rossz döntés lenne.

Egy aprócska zsákfaluról beszélünk,ahol semmi sincs. Egy kisbolt van,ami kocsmaként is funkcionál (sörön kívül nem sok mindent lehet kapni). Se óvoda,se iskola. Gyermekvállalás előtt állunk,ezért ez fontos szempont nekem.

Mi a településtől 50 km-re dolgozunk és lakunk is albérletben a megyeszékhelyen.

A kérdésem az lenne,hogy tényleg jó ötlet lenne megvennünk a házat,csak azért,hogy legyen egy házunk?

A lakhelyünkön 2-2,5-szörös áron adják a hasonló házakat.

Itt tudunk spórolni a házra,ott pedig 2 autót is fenn kellene tartanunk,hogy a gyermekeket óvodába tudjuk vinni.

Nagyon hajthatatlan a megvétellel kapcsolatban.

Hogyan tudnám meggyőzni,hogy ne vegyük meg?


2018. márc. 26. 23:35
1 2 3 4
 1/32 Ridamov ***** válasza:
65%
Rossz ötlet megvenni. A rokonom Los Angeles környékén lakik a szülei farmerek (nem településen) ezért a szülők nem tudják suliba vinni így egy barátnőjénél lakik egy bizonyos összeg fejében. A szüleit alig látja
2018. márc. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

“Egy aprócska zsákfaluról beszélünk,ahol semmi sincs. Egy kisbolt van,ami kocsmaként is funkcionál (sörön kívül nem sok mindent lehet kapni). Se óvoda,se iskola. Gyermekvállalás előtt állunk,ezért ez fontos szempont nekem.

Mi a településtől 50 km-re dolgozunk ”


Ha ezeket neki is elmondtad és nem hatotta meg, akkor mit lehetne még mondani? Ez tényleg olyasmi, amit csak ti ketten tudtok megbeszélni. Teljesen irreleváns, hogy bárki más mit gondol.

2018. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

A gyermekvállalás miatt élből rossz ötlet lenne.

S nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem elég sok házat kellett megnéznem, hogy akár csak olyat találjak, ami nagyon alapos átépítés után nem az igazi, de fogjuk rá... Sok szempontot figyelembe kell venni, de ránézésre rossz ötlet, szerinted is az, innentől én is hajthatatlan lennék... Hogy így mi lesz, nem tudom, nekem a párommal tökéletesen egybevágó hozzáállásunk volt házvételkor... Szerintem ha az egyik ember NAGYON nem akarja s oka is van rá, akkor ne. De ezt nektek kell megbeszélnetek.

2018. márc. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%
A párod oda akar költöztetni ahol se iskola se ovoda,biztos h gyermekvállás elött álltok,vagy csak te állsz? Lehet utalás a részéröl tudat alatt.. Az is két emberes meg az is h mit veszünk közösen és utána még több probléma lesz,mit lépsz? Részletre eladosodtok mert keret nincs ugye,röghöz kötitek magatokat, a gyereket még ovodába is minden nap hurcolni kell majd,kocsi is kell.. Hát én nem vállalnam.
2018. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
Gyerekvállalás kapcsán még egy fontos szempont: milyen gyakran van gyerekorvosi rendelés és milyen messze? Sok helyen heti egy napon van néhány órán át orvosi rendelés, minden más időpontban utaztathatod be a beteg gyereket a városba.
2018. márc. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%

Nalam az egesz ott bukik meg, hogy a gyerekemnek nem adok el semmit. Vagy adom ajandekba, vagy nem adom nekik a tulajdonjogot, de engedem, hogy INGYEN hasznaljak (termeszetesen rezsit ok fizetnek, de pl albi dijat nem lenne pofam kerni a fiamtol)

Szoval NEM.

Tartsak meg maguknak a kedves anyosek, vagy adjak el, ha tudjak (nem fogjak tudni eladni)

Ha valamelyik nyugati (Zala, Vas, Gyor-Sopron) megyeben van, akkor talan sanszos, hogy valami csoro kulfoldi nyugdijas megveszi, de barhol mashol, pl egy jaszsagi zsakfaluban eselyuk sincs eladni.

A szuletendo gyermekek szempontjabol pedig ezerszeres kockazat: orvos, bolcsi-ovi-suli, idojaras, dolgozni bejarni, kozbiztonsag, stb.

2018. márc. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó azt hiszem megfejtetted.. Anyósék tudják h senki épeszü nem veszi meg az igatlant több okból is. Ezért körbe pakolják tündér mesével,megetetik a fiúval,h azt higgyje ez mekkora buli, és eladják a "gyereküknek" a baleknak a házat,amit előbb utóbb sajnos ugyis megörölkölne.. A fiú szerint kihagyhatalan üzlet... Azt hiszem a lány helyébe a gyerekvállalást is meggondálnám ebbe a családba... Az unoka lehet orvoshoz is későn jutna el onnan,de nem is ez számit a lehendő nagyszülöknek,hanem eladni a saját gyereküknek az ingatlant. :( Lesznek itt még problémái a kérdezőnek.
2018. márc. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%
Ez szerintem minden épeszű ember számára rossz döntés lenne, mert anyósodékon kívül senki nem járna jól vele. Kihagyhatatlan ajánlat? Aham...Anyósék a nyakatokba varrnának egy eladhatatlan ingatlant az isten háta mögött, és akármennyire is olcsón veszitek meg, nektek túl drága, nekik meg tiszta haszon, hiszen egyébként az életben nem látnának belőle pénzt, csak lepusztulna a ház. Ennyire rá vannak szorulva, hogy tudván, hogy semmi pénzetek, így is eladni akarják nektek azt, amit ők nem is tudnak eladni,és üresen áll, ahelyett, hogy ingyen odaengednének legalább addig,amíg pénzt gyűjtötök és nincs gyerek? Még ezzel is jól járnának, mert a közüzem fizetve lenne, és nem romlik a ház állaga. Célszerűségi szempontból se kellene a halálnak sem ilyesmi, télen-nyáron két autóval, 50 km-re... de ilyen családi háttérrel meg pláne nem. Erősen elgondolkoznék nemcsak a kapcsolatunkon, akarok-e egy ilyen családba tartozni, de a gyerekvállalást mindenképp napolnám olyan emberrel, aki ennyire h.ülye, már megbocsáss. Mentségére szóljon, hogy az ember a szüleitől nem azt várja, hogy átverik és hasznot húznak belőle, de azért gondolkodhatna, és ilyen kaliberű kérdést a józan ész határain belül közelítene meg. Mert per pillanat a leírásodból nekem egyetlen érv se szól a ház mellett, mi is az a kihagyhatatlan ajánlat? Hogy részletekben lehetne kifizetni? Netán töredékáron akarják nektek eladni? Akkor is rá kellene számolni az állandó költségeket (két kocsi, benzin, kényelmetlenség), és közel se biztos, hogy összességében anyagilag jobban megérné, mint egy városi ingatlan.
2018. márc. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%

fogadjunk anyósék még azt hiszik milyen rendesek, közbe le akarnak húzni


én egy ilyen balfácánnal gyereket se vállalnék


milyen apa az ilyen, aki ilyen helyre várná a gyerekét? jó ég...

2018. márc. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%

A pasid a következő 20 évben benzinre akarja költeni a pénzét?

Nem is értem, mit akar ott az isten háta mögött. Akkor kell ilyen helyen házat venni amikor már nyugdíjasok vagytok és csak a postást várjátok.

Nekem az exem lakás helyett lakókocsit akart venni, és ezt komolyan is gondolta. Mondtam neki, hogy akkor részemről ennyi volt, felőlem talicskában is lakhat vagy tyúkólban, nem bánom, de én biztos nem tartok vele.

2018. márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!