Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érdekli sok közeli,...

Miért érdekli sok közeli, távoli rokont és akkor először látott a családhozvagy rokonhoz közeli idős személyt, hogy mi újság van a magánéletemben?

Figyelt kérdés
Minek kérdezősködnek mindig olyat az idősek - legyen az bárki, hogy "van már barátnőd", "még együtt vagytok" és még ezeknek a társaikat? Nincs jobb dolguk ennél és annál, hogy halálra zabáltassanak, a politikát és a vallást pedig az agyvelőmig nyomják? 21/f

2018. márc. 28. 22:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
28%

Ha meg nem tennének fel sem ilyen semleges kérdést sem mást, akkor kírhatnád ide kérdésed:

"Miért nem érdekli a fent nevezett ismerősöket, hogy mégis mi van velem?"

Facebookos vagy?

Mit gondolsz, ott ki a fenét érdekel az a sok magán-dolog, amit oda felteszel?

Ne hidd, hogy aki nyom egy lájkot, azért teszi, mert te különleges vagy.

2018. márc. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%
Pedig a 9-es szuper választ adott. De most hirtelen az egész világ jó lett, szokás szerint minden fiatal ratyi és minden öreg egy empatikus kis cukiság.
2018. márc. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi kretén idióta válaszoló van itt! Nem is tudtam, hogy ennyi bunkó vénasszony jár ide, aki olyasmibe szokta ütni az orrát, amihez semmi köze.

Kedves Kérdező! MEgoldások:

1. Nem mész oda.

2. Megmondod nekik, hogy nincs kedved válaszolni, hagyjanak békén.

3. Nem mondasz semmit, egyszerűen nem válaszolsz.

4. Ha unod, amit dumálnak, otthagyod őket.

5. Mindenféle őrültséget kezdesz válaszolgatni, amin hápoghatnak napestig. Például: Nincs barátnőm, épp most gyűjtök a nemváltó műtétre. Most született meg az 5. nőtől a 6. gyerekem, már nem merek nőkkel szóbaállni. Nem szavazok senkire, pártot fogok alapítani. Stb.

2018. márc. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem is feltétlen az idősek sajátja, bár rájuk jellemzőbb, valamint nem csak rokonoké.

Felszinesebb ismeretség esetén is vájkálnak az ember életében.

Pár udvarias, felszínes mondat okés.

De van az a vájkálódós kiváncsi idióta típus. Rendkívül kellemetlen tud lenni.

Nem is értem honnan veszik egyesek a bátorságot ehhez.

A tukmálós, beszűkült, mindig ugyan azt szajkózó rokon a másik. Szerencsére megtehetem, hogy kerülöm. Amikor mégsem, az agyrém. Totál kimerít az ilyen, mert ugye mégsem küldheted el ahova gondolod, mert a szent tehén, a sérthetetlen rokon.

2018. márc. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
7:54 nekem is ez jutott eszembe, hogy az eddigi válaszolók, mind ez a kibírhatatlan típus 😂
2018. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
9. Miért nem lehet csak ilyen gondolkodású emberekkel találkozni?😉😊
2018. márc. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A 8., a 9. és a 13. kommentelő válaszait nagyon hasznosnak találtam!

Először is nem csak a sima rokonokról van szó, hanem azokról is, akikkel életemben akkor találkozok először, utána pedig csak mondjuk 1 vagy 2 évente egyszer fogom látni őket, illetve azokról az ismerőseikről, akik egyáltalán nem is érdeklődnek, csak pletykálni akarnak. Világ életemben ateista voltam és ne erőltessenek rám egy kitalált személy imádatát. A politikáról annyit, hogy valaki zsigerből gyűlöli az egyik pártot és mindig szóba kerül ez valahogyan, természetesen ők hozzák fel. Néha jó hallani, hogy mi is folyik ott, de ne ezzel a fajta fanatizmussal mondják el, hanem a realitás határán maradjanak. Viszont gyűlölöm a politikát is, ezt is tudják rólam, mert párezerszer mondtam már azt, hogy legalább ne előttem beszéljenek már róla, de nagyon nem értik meg. A párkapcsolato dologgal nem is lenne baj, ha nem mindig jönnének ezzel. Például nemrég voltam egy temetésen, szehény anyai ágon lévő nagypapóm halt meg és ismeretlenek jönnek oda hozzám sírva, hogy mi újság van a lányokkal? Szerintetek ezt illik megcsinálni mind egy temetőben, mind egy temetésen? Még egy toron sem, engem így neveltek és ez nem azért van, mert ne tudnék kommunikálni velük vagy esetleg nem lennék empatikus! Kaptam még egy Facebookos választ, neki azt üzenem, hogy nem szoktam posztolgatni, nem kellenek a lájkok, nincs is sok ismerősöm, csak annyi van, akiket ténylegesen ismerek.

2018. márc. 29. 08:21
 18/23 A kérdező kommentje:

A 14. kommentelő is azt írta le, hogy mit érzek! Köszönöm neked is és az utánad válaszolóknak is. 😊

Sajnos nagyon rám akarják erőltetni az akaratukat, mint a kaját. Mondom, hogy nem kérek, csak azért is erőltetik ezerrel, nem akarják tudomásul venni a válaszomat. Ez inkább a közeli idős rokonokra vall. Egyből lökik a nyalást, hogy te olyan vékony vagy, el fogsz fogyni, csak csont és bőr vagy, satöbbi. De ha szóba kerül és mondom, hogy miből mennyit ettem tegnap, akkor bezzeg jön a lekövérezés meg, hogy nem tudok spórolni és 'nemet mondani a sátán szaván, így a pokolra fogok jutni' és inkább éhezzek, mintsem ez a poklos, vallásos marhaság lenne meg a halálomkor, ami még nagyon messze van.

2018. márc. 29. 08:29
 19/23 anonim ***** válasza:
84%

A magánéleti részben maximálisan igazat adok, magánügy.

Politikáról, közéletről szerintem lehetne kultúráltwn beszélgetni, ha tájékozott lennél, szerintem az nem egy olyan dolog, amiből az ember megteheti, hogy kihúzza magát. Te is alakítod a környezetedet, közöd vn hozzá, mi folyik körülöttünk, ha máshogy nem, a szavazatoddal vagy a nem-szavazatoddal.

2018. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
21 éves fiú vagy, nyilván a világon semmi közös témád nincs a rokonokkal, akik közül a leírásod alapján többen beszűkültek és fanatikusak. Sajnos, ha ne akarod durván megsérteni őket, akkor a menekülés és a kitérő válaszok segíthetnek, már amennyire hagyják. (Tudom, milyen erőszakosak tudnak lenni, de ez nem életkor, inkább életmód és kulturáltság kérdése. Én pl. középkorú nő vagyok, de a még idősebb rokonaim ugyanezt csinálják.) Nekem egyébként az vált be, hogy látványosan igazat adok nekik, aztán úgyis azt csinálok, amit akarok, illetve a beszélgetést az egészségi állapotukra terelem. Amíg elmesélik a tyúkszemműtétjüket, legalább addig sem a politikát meg a vallási nyűgüket tolják. Én meg közben mosolyogva bólogatva a munkahelyi feladataimat rendezem a fejemben.
2018. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!