Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom megőríti a gyereket,...

A párom megőríti a gyereket, mit csináljak?

Figyelt kérdés

28/L

Már ezerszer rászóltam, hogy közös gyerekünk és hogy mindkettőnk akaratának érvényesülnie kellene, de ő ezt nem veszi figyelembe. 5 éves lett a lányunk, a párom pedig hülyeségekkel tömi a fejét. Például hogyha a gyerek kiönti a vizet és azt mondja, hogy nem ő volt hanem a cica, akkor a férjem máris mondja neki, hogy hogyha hazudunk akkor megőszül a hajunk. Ekkor természetesen a lány megijed és bevalja hogy ő volt. Meg még egyszer nyáron fagyiztunk és a férjem azt mondta, hogy a két gombóc fagyitól hányunk, ezért a lányunk csak egyet kért. Másnap az oviban is fagyiztak és a gyerekünk nem kért, mert azt hitte hányni fog. Az óvónénik pedig azt hitték beteg, vagy valami baja van, mert addig mindig kért. Egyik nap a cicánk megszülte a kicsinyeit és a lányunk azon kezdett gondolkozni, hogy a macskákat miért nem a gólya hozza. Én nem akartam összezavarni, de majdnem mondtam neki, hogy téged sem a gólya hozott csak apád eddig azt hitette el veled. Aztán még olyanokkal is szokta ijeszgetni a férjem, hogyha este nem csukja be a szemét akkor a hattivattik megégetik a haját. (Ezt a hattivattis hülyeséget egyébként valami idióta mesekönyvből olvasta a férjem) Meg a gyerekem azt hiszi, hogy egy lapos fantom lakik a szekrény alatt. Ezt már nem tudom mikor mondta neki a párom. Engem nem neveltek hazugságokban. A férjemet igen, neki az osztálytársai mondták el 10 évesen, hogy őt nem a gólya hozta. Ti mit tennétek a helyemben? Azt nem mondhatom a gyereknek, hogy apád eddig mindent csak hazudott. Egyrészt összekeveredik, másrészt nem fog többet bízni bennünk. De hazudni sem szeretnék a férjemmel együtt, mert ezt én egyáltalán nem tartom jónak. Mit tegyek? Vagy ez a helyzet már megoldhatatlan?



2018. ápr. 4. 13:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

Valóban az első ilyennél kell megfogni, de még mindig lehet hogy javítható. Én mindenképpen kérném gyerekpszichológus tanácsát, hogy hogy érdemes ezeket a marhaságokat kiszedni a fejéből.

Nagyon jól látod hogy nem érdemes ilyenekkel tömni a fejét. Egy 5 éves gyerek pont elég értelmes ahhoz hogy megértse, nem a hattivattik miatt kell becsuknia este a szemét, hanem mert ha nem alszik, fáradt lesz. Még ahhoz is elég fiatal, hogy ne legyen a fáradtságon kívül nagy baja, ha nem alszik. Majd ha egész nap álmos lesz az oviban, este hattivattik és hegyibeszéd nélkül is elalszik nyolckor.


Ezek lusta hazugságok, amik elodázzák a problémát és még nagyobbat csinálnak belőle. Most, öt évesen el lehet hallgattatni este a gyereket azzal hogy már hallom a hattivattikat az utcában, és meg lehet úszni a második esti mesét, és a teljes altatást. Viszont el fog jönni legkésőbb 7 és 11 éves kora között az a pont, amikor megemlíti valamelyik osztálytársának hogy ő a hattivattik miatt már nyolckor alszik, és akkor vissza fog térni az eredeti probléma, meg még jó néhány. Ugye a gyerek megtudja hogy nincsenek hattivattik, és mivel eddig kizárólag ez volt a korai lefekvés indoklása, most már nem kell korán lefeküdni, tehát az eredeti konfliktus visszatért. Viszont az alsós gyerekek kegyetlenek is, így a felvilágosítás mellé jól ki is közösítik, mert milyen harmadikos az aki ilyen dedós hülyeségekben hisz. Ráadásul mivel megtudta hogy apu hazudott neki, még a családi bizalom is megtörik, és ki tudja mit kérdőjelez még meg, amit ebben a korban biztos nem jó. Tehát sürgősen kéne valamit kezdeni vele.


Ovónőket, vagy szakembert kérdezz meg, akár előszöt telefonon, levélben, hogy erre mi a recept, biztos ismerős nekik a helyzet. Ha nem is ebben a mértékben, de sok családban töréspont hogy mikor kéne a gólyamese, a mikulás, a húsvéti nyuszi, a fogtündér és a többi kis meselény időszakának véget érnie, és hogy hogy tudja ezt a szülő kézben tartani.

2018. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%
Nem azt kell mondani, hogy apa hazudott, hanem hogy ezek csak mesék/viccek amiket apa mond egy-egy helyzetben.
2018. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
32%

Azért most megütötte a szemem, hogy 28 éves Lány. Na, azért már 30 felé, gyerekkel, inkább mond azt, hogy nő vagy :)

A férjed szerintem tök vicces. És ezt a gyerekek nem feltétlenül hiszik el. Nekünk meg mindig azt mondták, hogy ha rossz leszel, jön a bákász. Akkor se tudtam, hogy mi, ma sem tudom. Nem is lett semmi bajunk tőle :)

2018. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell ennyiféle mumust kitalálni, a rézfaszú bagoly kiváltja mindet.
2018. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
Tanácsokat már sokat adtak,én viszont egy közeli ismerősöm történetét írnám le neked példának. Mikor kicsi volt, a szülők sokat dolgoztak,ezért a mama vigyázott rá. Ő is etette a gyereket, mint a párod. Ennek annyi lett a következménye, hogy most 25 évesen nem mer sötétben aludni, nincsenek barátai, zárkózott lett. Éjszaka a szüleivel alszik egy szobában. Már tudja haogy a szörnyek nem leteznek, de lelkileg szorongóssá vált. Ja és még hipohonder is. Mégis adnék egy tanácsot. Ez ellen tegyél!
2018. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
24%
Én megmondom őszintén, jót nevettem ezen. Le lehet pontozni. A férjed nagy arc lehet. :D
2018. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
23%

Szegény gyereketek jól megtanult ezzel élni -sajnos!

Ha este azt mondanám a gyereknek (szintén 5 éves múlt), hogy a hattivattikpattik megègetik a haját, ha nem csukja be a szemét, hát vihetném át magunkhoz 1 óra múlva, mert agyonordítaná magát. Alvás nem lenne, az biztos.


A férjed egy mániákus hazudozó, aki minden helyzetet hazugsággal akar megoldani -javaslom figyelj erre oda. Csak nézd meg, mennyire jellemző az adott ember habitusára a gyereknevelés során felmerülő helyzetekben tanúsított problémamegoldás, viselkedés.


Anyám meg anyósom szokta ezt csinálni, ha a gyerek nem úgy reagált, viselkedett, hogy nekik tetszen, vagy kérdezett valami neccesebbet, akkor gyorsan hazudtak neki vmt különböző indíttatásból. Csak én nem voltam ehhez partner, mint te, hanem abban a pillanatban korrigáltam, hogy persze, csak viccelt a mama, ez nem így van, tévedés, nincs olyan stb. Négyszemközt megmondtam, h be lehet fejezni, mi nem nevelünk sem megfélemlített, sem hazudozó gyereket. Az ő szintjén is el lehet magyarázni dolgokat.

Aztán az ilyen emberek csodálkoznak a legjobban, meg megverik a kölköt, mikor 14-15 èvesen leutánozza apukát és hazudozik mindennel kapcsolatban. Gondolom az már nem fog tetszeni a férjednek.

2018. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%

izé, bocs, itt még 22 voltál három hete...

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

2018. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Ez nem az én fiókom, nekem nincs sajátom, csak ezt nagyon meg akartam kérdezni, tesóméról írok. Úgyhogy nyugi nem nőttem három hét alatt 6 évet(:(:(:
2018. ápr. 4. 20:38
 20/23 anonim ***** válasza:
60%
Regisztrálás fogalma? Ezt ki veszi be?
2018. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!