Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy gond van a testvéremmel,...

Nagy gond van a testvéremmel, aki régen normális volt. Kezd az idegeimre menni, pedig én csak a testvére vagyok. Ti mit cselekednétek?

Figyelt kérdés

Én 20 vagyok. sosem voltam egy mintatanuló, de segítettem a háztartást vezetni, az életben nyitott vagyok és kedves.

A testvérem már 22 éves, a gimi végéig szerette a tanulást, legalábbis normálisan tanult egy erős iskolában.

Egyetemre ment, volt már mérnöki szakon, pszichológián és történelem szakon. Mindegyik utan volt egy fél év kihagyása. Most is itt tartunk. Abbahagyta az egyetemet, és nem csinál semmit. Sokat játszott a gépén, egész nap is képes volt. A napokban abbahagyta, és ehelyett olvas, fekszik, youtubeozik. Semmit nem segít a szüleinknek (mezőgazdaság) és semmit nem segít a háztartásban. Sokszor magában dühöng (beszél), ahogy eddig a játékoknál tette.


Itt már bonyolódik a helyzet, a szüleink nem tartják rajta a szemüket, mivel 2 házban lakunk. A szüleink most dolgoznak az egyikben, mi meg a városhoz közelebbiben vagyunk.

Nem bírom már elviselni a jelenlétét és teljesen lehúz amit csinál, ha rászólok nem akarja megcsinálni, ha véletlen elmegy a boltba mert én még nem hoztam kaját, megkérdezi, hogy mi kell, de vagy azt mondja hogy nem volt, vagy elfelejti (2 bolt is van egymás mellett, lusta volt átmenni a másikba).

Egyébként alig eszik, és szerintem depressziós, keresi az élet értelmét, de igazából csak nem szeretne itt lenni, meg úgy sehol a Földön. (A naplójából olvastam, tudom, nem szabad, de mivel nem beszélünk mert én idegesítem (?) ezért valahonnan muszáj tudom mi jár a fejében.)


2018. máj. 11. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:

En elsore probalnek vele beszelni. Megkernem uljunk le beszelgetni, ...latom bajod van, legyszi mondd el, ez igy nem jo nekem se, hogy ilyennek latlak, aggodom erted. Felvethetned a valaszatol fuggoen, hogy kereshetne munkat, ha ennyire nem megy az egyetem (kar eroltetni), szakmat tanulni pl. Okj-s kepzesen vagy hazamehetne a szuleiteknek segiteni es ott lakni. Meg lehet kerdezni elmenne-e egy pszichologushoz, aki segit tullendulni a mostani semmittevos idoszakon.

Ha ezt parszor megprobalod es semmi valtozas, akkor en szolnek a szuleimnek es jeleznem gond van. Igaz kernem oket ne mondjak vissza a tesomnak (vagy csak annyit mondanek el, amit ha visszamondanak, nem lenne gond vallalnom). Remelhetoleg a szuleid tudnak ra hatni es hazahivjak, befogjak dolgozni. Az jot szokott tenni, mert nincs folosleges ido jatekokra, youtube-ra, termelodik az agyban a mozgastol endorfin, ami a depresszio ellen hat stb.

2018. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Az a probléma, hogy ezt mind próbáltuk, anyával leültünk beszélni vele a munkáról, hogy keresnie kéne valamit, pár helyre el is küldte és mikor rájártam, hogy küldött-e be máshova jelentkezést, mert több esélye lenne szerezni munkát, azt hazudta, hogy küldött.. később beismerte, hogy nem küldött be semmit azóta.

Volt már pszichológusnál régebben (talán egy évvel ezelőtt, mikor a pszichológiát hagyta abba) és azt tanácsolta neki a pszichológus, hogy költözzön el otthonról, hogy önállósodjon.

Én csak a szüleimet sajnálom.. apa még mindig azt hiszi, hogy pszichológián van, közben már szakot is váltott, és már ki is jelentkezett... nem meri elmondani neki, nincs közöttük erős kapcsolat a testvérem végett. Lenézi apát, mivel nem olyan nagy a lexikális tudása, meg primitívnek találja.

És nekem is rossz, teljesen lehúz magával, kicsit már én is szomorú vagyok, és semmihez sincs kedvem.. de már nem merek neki semmit mondani, olyan labilisnak tűnik a naplója alapján.. lehet én költözöm el inkább.

2018. máj. 11. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Költözés helyett szólj a szüleidnek. Biztos be fog hisztizni a testvéred, de a szüleidnek joga van tudni róla mit csinál-az ő költségükön. Majd ők szakemberhez küldik, aki kigyógyítja a kényelmi hisztijéből.
2018. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig az jó megoldás lenne, ha te hagyod ott. Gondolom, most nyáron szünet, és a másik házban a szüleidnél nem lenne rossz. Ő meg rájönne, a számlák nem fizetik be magukat, a boltból nem sétál haza a kenyér, stb. Megszokta, hogy kiszolgálják, és elhagyta magát nagyon.

A depresszióból is csak akarattal lehet kimászni. (Tapasztalat.) Amíg nincs meg a pof.ára esés, addig nincs meg a motiváció.

2018. máj. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

és azt tanácsolta neki a pszichológus, hogy költözzön el otthonról,

Én hallgattam volna rá a helyében.

2018. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj de jó hogy a lustaság is depresszió manapság. Hülye lenne megerőltetni magát mikor a segge alá van tolva minden. Ez nem depresszió,
2018. máj. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!