Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az jó dolog, vagy...

Szerintetek az jó dolog, vagy normális, ha egy anyuka elmondja a gyerekének, hogy ő milyen sokat füvezett régen, sőt, még most is szokott tépni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Én jól vettem volna fiatalkoromban édesanyámtól :)


Inkább egy ilyen laza szülő, mint egy vérkatolikus, beszűkült, mindent megtiltó.

2014. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem igen.. Csak úgy hogy ne biztassa rá, hanem úgy, hogy tanuljon a szülő hibáiból!
2014. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Én speciel örülnék, ha ilyeneket megosztana velem az anyám, mert legalább tudom, hogy őszinte hozzám, és akkor együtt tudnánk figyelni arra, hogy ne füvezzen. :)
2014. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Az elvileg nem baj, ha a szülö nem állítja magáról, hogy egy szent volt fiatal korában, hanem beismeri, amit rosszul csinált.


De az, hogy most is füvezik és ezzel rossz példát mutat a gyereknek, az sehogy sincs rendben.

2014. júl. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is gondolkodtam,el mondjam e a lányomnak ha tinédzser lesz,ha rákérdez,ha a drogok szóba kerülnek...nem tudom.


Mert ha elmondom neki,azzal lehet hogy jófej,meg laza vagyok,de akkor ha kipróbálja milyen jogon mondanám,azt hogy ne tegye? Már pedig inkább mondanám azt,hogy ne,mint azt hogy persze próbáld ki.Mert én megálltam a füvezésnél,de honnan tudjam,hogy ő is megáll a fűnél,és nem próbál ki keményebb drogokat? De hazudni sem szeretnék...

2014. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, milyen az addigi kapcsolat az anya és a gyerek között. Ha olyan, hogy a gyerek megbízik benne még tiniként is, amikor pedig a szülő csak púp a háton, és nem felvág vele, hogy követendő példának értékelje a gyerek, akkor szerintem oké.
2014. júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én anyukám aneszteziológus és elmesélte, hogy régebben amikor még nevetőgázt használtak a sebészeten, akkor néha-néha beszívtak belőle. Azt is elmondta, hogy kipróbálta a füvet és az orvosi kokaint is.
2014. júl. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én szüleim soha nem füveztek. Ezért aztán azt mesélték, hogy az egyetemen a koliban mindenki csinálta, csak néhányan nem, pl. ők. A füvet valami rettenetes keménydrognak tartják.

Én elgondolkoztam azon, amit mondtak. Egyik régi évfolyamtársuk se tűnik lecsúszott drogosnak. Úgyhogy amikor egyetemre mentem és megkínáltak, kipróbáltam.

Megálltam itt, belőlem se lett lecsúszott drogos. Ma már inkább mosolygok az egyébként századszor is előadott előadásaikon :)

2014. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!