Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim érzéketlennek...

A szüleim érzéketlennek tartanak, mert hülyeségnek tartom a temetést. Engem taszít ez az egész szokás, nem tudom, miért nem lehet ezt megérteni?!

Figyelt kérdés
Nem minden ember egyforma. Számomra egy tortúra volt mindig a temetés, a templom, a hülye népi szokások, egyszerűen nem bírok vele azonosulni. Sajnálom nagyon a halottakat, van szívem, és az elhunyt rokonaim mai napig hiányoznak, de én nem egy udorító temetőben tisztelem őket, hanem az emlékeimben, a szívemben. Miért nem fogadja el ezt más?
2018. máj. 15. 10:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
(nem vagyok tini)
2018. máj. 15. 10:32
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
És te miért nem fogadod el, hogy másoknak meg igenis kell a szertartás, a temetés, hogy megnyugvást találjanak? Nem kellene undorítónak hívni, meg veszekedni emiatt. Elmész, csendben végigállod és kész. Talán gondolhatnál arra, hogy valakinek a végakarata ez volt, vagy hogy az élő rokonoknak kell a búcsú ilyen formája. Nem kell vele azonosulnod, csak megértened.
2018. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%

1.hülyeségnek tartom a temetést

2.nem egy undorító temetőben tisztelem őket

-------------------------------------------

Keversz te itt valamit. A 2 érthető, elfogadható, de az 1-ben az látható hogy nem tudod mit jelent "megadni a végtisztességet" - Tisztelettel kifejezni, egy kortól, helytől, időtől függő formát (szertartást, rítust) adni annak, hogy egy élő ember elment a holtak világába, elhunyt.


Ez a világon az emberiség kultúrtörténetében mindig, mindenkor, mindenhol (!) fontos volt, tehát elég tudatlanságra valló, hogy "hülyeségnek tartod"

3 dolog ami az ember ÉLETÉBEN döntő: születés-nász-meghalás = az embereknek mindig fontos volt, minden közösségben, társadalomban megünnepelték szertartás keretei közt.


Legalább annyit fogj fel kezdetnek, hogy ez a veszteség feldolgozásának része az élők számára.

2018. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%
Hát, mások előtt legalább ne nevezd hülyeségnek meg undorítónak, inkább fogalmazz diplomatikusan és mondd, hogy neked nem kell adott helyszín ahhoz, hogy emlékezz valakire.
2018. máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted mit kellene tenni a halottakkal, ha a temetés szerinted hülyeség? Miért is undorító egy temető? Nem vagy komplett.
2018. máj. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Az a végső búcsú. Sokaknál ott "tudatosul", hogy nincs többé.

Viszont én sem szeretem a temetéseket, mert nem arról szól amiről kéne.

Inkább arról, hogy ki hogy öltözött fel, ki mennyire sír vagy miért nem sír. Milyen koszorút vett és kinek a neve van ráírva...

Életükben nem is kedvelték egymást, évek óta nem beszéltek de úgy zokog, mintha a legfontosabb személyt vesztette volna el.

Sajnos mostanában voltam 1-2 temetésen és ezt láttam. 😞

2018. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

De nagy lázadó valaki.

Akkor gondolom a szüleidnek te is elnéznéd, ha ezek után bizonyos dolgokat nem tennének meg neked-érted, mert untatja, taszítja őket. Lásd pelenkázás, gondolom anyád nem örömmel rózsaszín ködfelhőben takarította a szarodat, amikor kicsi voltál. Lehet nekik jól esne, de ha már ennyit képtelen vagy megtenni értük, akkor nincsen miről beszélni.

Mint tesóm, aki a nagymama temetésére bacott eljönni, de a pénze az kellett azért neki.

2018. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Én teljesen megértelek téged, Kérdező.

Én temetésre mindig elmentem, de utána soha többet nem látogattam egy sírt sem. Mi értelme?

A fizikai testet már rég megették a férgek, a lélek pedig már rég továbbállt. Ha pedig beszélni akarok velük, akkor fénykép, gyertya és meditáció, semmi értelme ezért kimenni a temetőbe.

2018. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

En azert nem szeretem a temeteseket mert szamomra felkavaroak ezek a bucsuszovegek es akaratlanul megkonnyezem, akár élő/holt szerettemet juttatja eszembe h milyen kár lenne ha nem lenne, vagy kár volt h elment.

Megertelek, de fogalmazhattal volna maskent is.

2018. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
U.I.: Pont ezért kell mindig hamvasztani.
2018. máj. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!