Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisfiam 3. osztélyos, kitűnő...

Kisfiam 3. osztélyos, kitűnő tanuló lesz-ismét. Kedveskedni szeretnék neki valamilyen meglepetéssel. Mi legyen az?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 07:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem az eddig felsorolt programokat (sütés, mozizás, vidámpark...)ha bírja anyagilag, a szülőnek akkor is meg kell adnia a gyerekének, ha netalántán nem ötös tanuló. Mert ez így nekem valahogy úgy hangzik, hogy csak jutalomból megyek el a gyerekkel ide vagy oda, ha meg rosszul teljesít, akkor meg nézze csak a tévét, közös program nuku.

Ám a kérdére is válaszolva, kérdezd meg minek örülne, biztos egy klassz játéknak, ruhának vagy nem tudom, de könyvet tényleg ne vegyél, szegény tényleg egész évben csak tanul, legalább nyáron pihenjen, játsszon.

2010. jún. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
63%
szerintem nagyon aranyos hogy jutalmazni szeretnéd, mivel ezzel ösztönzöd és érzi hogy nagyon büszke vagy rá. Nem értem aki ezt lehurrogja. Minden szülőnek büszkének kellene lennie a gyerekére. Vegyél neki valami ajándékot ha még nincs szerintem egy kerti medence vagy bicaj nagyon jó lenne egész nyáron el tudna vele játszani.
2010. jún. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
:)köszönöm a hasznos válaszokat! A kérdést nem azért tettem fel, mert nem ismerem a gyerekem, hanem , mert ötleteket vártam...
2010. jún. 15. 10:53
 24/31 anonim ***** válasza:

szerintem se könyvet vegyél. Én is rengeteget kaptam anno a kerületi és országos versenyek miatt éshát nem a legjobb ajándék.

Vidd el valahova plusz kapjon valami maradandót is, pl. játékot ami még belefér a az anyagi keretbe:)

Akik meg leszólták a kérdezöt meg csak irigyek, mert nekik biztos vagy nincs gyerekük, vagy olyan gyerekük van, hogy nincs miért büszkének lenniük rá és irigyek, hogy ö meg tudta csinálni. És mi az hogy semmi tananyag? A gyereknek minden életkorban az adott osztály a nehéz amit éppen végez. Én is büszke leszek a lányomra ha kitünö vagy jeles lesz, hiszen megérdemli, dolgozott érte. Ez olyan mikor az ember jobban dolgozik, prémiumot kap a fizetésen felül. Vagy azt is vissza kell utasítani, merthát mindenkinek az a dolga végülis, hogy jól dolgozzon? Ennyit erröl.

22/L egy kislány anyukája

2010. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
62%

2. válaszoló vagyok: azért a fagyit írtam, mert a gyerekek általában imádják az édességet. Én ezért nem is szoktam mást venni a lányomnak. Általában évzáró után elmegyünk egy cukrászdába és nem a megszokott két gombócot kapja, hanem pl. egy nagy kelyhet 4-5 gombóc fagyival. Lányom viszont a könyvnek is örül, mert nagyon szeret olvasni, de azt egyébként is kap és a versenyekért is az jár általában.

Kirándulás is jó ötlet még akkor is ha rendszeresen jár a család együtt. Mi úgy szoktuk, hogy ha jutalomkirándulás van, akkor a gyerkőc mondja meg, hogy hova menjünk, meddig stb. Tehát ilyenkor ő diktálhatja a programot.

2010. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha elmondod mennyire büszke vagy rá többet jelent az önbecsülésének mint egy ajándék. Sokszor a szavak kifizetődőbbek, mint a megfogható dolgok. Mindenki azt hiszi a pénzért vett ajándék ér csak valamit.
2010. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Kedves A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:46.


Persze egyébként is kell, hogy a szülő foglalkozzon a gyerekével, közös programokon vegyenek részt, de a mai világban, nem minden szülő teheti meg, hogy minden héten többször is kulturális vagy egyéb programra vigye gyermekét.

Ha vidékiek, akkor a gyerkőc el fog ámulni a Fővárosi Állat és Növényparkban, s olyan élményben lesz része, amelyben az év 365 napjának töredék részében. Mert lehet, hogy minden második hétvégén kirándul a család, néha elmennek moziba, színházba.


De amikor elmondja a szülő, hogy nagyon büszke vagyok rád, s ezért most választhatsz programot vagy bármi mást, hogy mit szeretnél, akkor az teljesen más, mint egy szokásos családi együttlét. Itt van ünnepelt, itt van valaki, akiről az a nap szól (még akkor is, ha egyébként is a gyerekről szól minden nap.)


Még egy pár ötlet, ami eszembe jutott:

- ha szeret színezni, gyurmázni, kézműveskedni, akkor hobbi boltban rézkarcolót, gipsz kiöntőt és egyéb dolgot vehetsz neki.

- ha a közelben van fazekas/keramikus, s a fiadnak van kedve, beírathatod hozzá egy pár órára.

- labda (foci)

- társasjáték

- élménypark

- kedvenc csoki

- távirányítós autó

stb.


Légy kreatív, kérdezd meg, hogy mi az, amire most vágyik. (Ne mond meg előre, hogy miért)

2010. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
szerintem pedig ne rontsd el azzal ,hogy elkényezteted,mert a 3.osztály még semmi.majd ha 4-5 év múlva is kitűnő lesz az már valami.Ha valamit annyira akarsz neki venni,max egy könyv legyen.
2010. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
ez igaz a 3. osztály még könnyű én is 6. kitűnő tanuló voltam aztán 7.ben lettem 2-es
2010. jún. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, valamit nálad nagyon elrontottak, ha 6 éven keresztül nem vették észre, hogy nem vagy kitűnő tanulónak megfelelő képességű. Vagy most is kitűnő tanuló képességekkel rendelkezel, csak a tanárok ezt nem látják.

Valaki egy év alatt nem romlik ennyit (3 jegyet).

Kérj segítséget!!!

2010. jún. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!