Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy dontenetek a helyembe?

Ti hogy dontenetek a helyembe?

Figyelt kérdés

Megprobaltam a legmegfelelobb kategoriat talalni ezert ne kossetek belem...


9 eves koromig budapesten laktam, majd meghalt mamam es lekerultem a rokonaimhoz egy kisvarosba 300kmre budapesttol. Most 7. osztalyos vagyok es felmerult bennem a kerdes, hogy koltozzek e fel apamhoz, vagy maradjak itt videken...

Sokat gondolkoztam es a fobb szempontokat le is irnam.


Budapesten azert lenne jobb mert sokkal civilizaltabb minden, nyilvan sokkal egyszerubb az, hogy este 5kor eldontom haverokkal hogy elugrunk moziba es nem par nappal elotte kell megtervezni. Nyilvan sokkal jobbak az iskolak, itt ahol lakok a fele tanar allaton meg penzen vette a diplomajat :), apammal sokkal jobb a kapcsolatom mint itt, a nagynenemnek a ferje szo szerint utal es ott tesz nekem keresztbe ahol tud, viszont a nagynenem valszeg hianyozna kicsit de ezen meg tul tudnek lepni eleg konnyen, csak itt jon a bukkano. Nem tudom ugy elkepzelni a mindennapokat, hogy ne mennek el BARATOKkal delutan iskola utan horgaszni a mesterseges tora egy jo kis fapecaval, vagy ne menjek el ismerosokkel a szomszed utcaba venni 1 jo kis ukran sort meg zacskoslevest es elbiciklizni a szomszed varosba felmenni a kilatoba es szimplan kikapcsolodni. Lehet hulyeseg de hianyozna az is hogy hetvegente ki kell menni dolgozni vagy akarmi. A fentebb emlitetz dolgokat sajnos pesten nem lehet megoldani, igaz lehet uj baratokat szerezni, de teljesen mas elmenni pecazni mint elmenni a mekibe..

Remelem erthetoen leirtam, es par tapasztalt ember tud nekem ebben tanacsot adni.



2018. jún. 3. 22:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Boldog élet rád csak barátok közt vár...
2018. jún. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Tök nagy szerencse, mert pesten nem csak mozi meg meki van ám, hanem pl tavak is folyó is akad, bőven lehet pecázni ;) IS.
2018. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2 koszi a valaszt, tudom, hogy sokkal tobb lehetoseg van pesten, de megis mas hogy kimesz az utcara es minden 2. embert ismersz, olyantol kernek tanacsot aki pont ilyen/hasonlo helyzetbe volt :)
2018. jún. 3. 22:47
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Ebben sok segítségre nem számíthatsz. A fővárosi és a vidéki életnek is megvannak a maga előnyei és hátrányai. Neked kell mindent mérlegre téve eldöntentened, hogy melyiket akarod.
2018. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Varj varj varj!

Pesten civilizacio? Jo iskolak? 😂😂😂

En elkovettem azt a hibat hogy ide koltoztem ebbe a putriba. Sokkal jobb volt videken. Iszonyat bunko az emberek nagyresze, ezekben a hires fovarosi iskolakban nem tanitanak semmit. 1000-bol 2 ha abban helyezkedik el amit kitanul.

Alig varom hogy vegezzek es haza koltozhessek.

2018. jún. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
2#vagyok, még kilátóK is vannak. ;)
2018. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%
Én anno sokéve pestre jöttem,tanultam külföldön is,jéghátán is tipus vagyok,igy neveltek,de h pestről nyaraláson kivul videkre menjek lakni,az kizárt. Volt szerencsém egy kis faluhoz,sehol egy bolt,egy busz 3 4 oránként ha egyáltalán jött,vagy km ket gyalogolsz,szorakozni kb sehol,szüleim is család is eltiplizett onnan. Pihenni tök jo az ilyen falu,meg vidék,de ott élni az én fájtam hülyét kapna,pedig sose voltam dologtalan,de nem birtam sose a kripta létet. Itt itt a villamos,a kocsma,a bolt,éjjel pizzát hozatunk ha ugy van kedvünk,a nagyfiam is szeret pecázni de ő se élne vidéken v falunk,csakis nagyvárosban,leginkább itt ahol szocializálodott,pihenni más,de élni jobb ott ahol van is élet.
2018. jún. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

18 eves koromig, gimi vegig videken eltem. Budapestre felveteliztem es oda jartam egyetemre. Tobbet nem krultem vissza videkre.

Kkzben tobb rokon feljott Budapestre es itt jart mar altalanosba/gimibe a gyerekuk. Volt rokonom, aki ugy dontott nem jon a szuleivel, hanem marad videken. Igaz ez pont szinten az erettsegivel eett egybe es maradhatott alberletben, videki fosulira el tudott menni.


Felnottkent azt gondolom, nagyon orulok, hogy gimnaziumba még videkre jartam es igen nem.volt annyira izgi, de mindent elertem gyalog/biciklivel, hetvegente mehettunk pecazni, ismertem az egesz varost, a mozizas nagy szam volt vagy az otthonra szervezett videozas :-), es boven elegendo volt budapesti egyetemi diakelet. Felnottkent is visszamennek videkre, de a szakmamban akkor nem.dolgozhatnek es igy nincs kedvem hozza.

Semmikepp ne suli kozben valts, hanem vagy fejezd be ott az altalanost vagy a gimit es utana gyere ide. (Budapestre felvetelizz gimibe vagy egyetemre).

Azert itt elmenni pecazni...hat ket ora utazas csak oda es Dunabol kifogott halat en meg nem ennem...:-).

2018. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ha már lesz egy kialakult baráti köröd, Pesten például hétvégi programot találni, szervezni, sokkal könnyebb, mint vidéken. Persze, egészen mas az élet "ritmusa", de azt csak idő kérdése megszokni. Ennek ellenére, olyanokat is ismerek, akik, akik nem tudtak "átállni" és visszamentek vidékre. Ezért írtam, hogy ezt neked kell érezned, hogy mi lenne neked a jobb. Mondjuk, ha nagynénéd férje, ennyire elviselhetetlen, talan mégis bele kellene vágnod.
2018. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
Odáig olvastam, hogy az a város civilizáltabb. Nagyképű bunkó vagy, aki soha sehol nem fogja jól érezni magát.
2018. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!