Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan el kell ezt viselnem?...

Komolyan el kell ezt viselnem? Vagy ez belefér?

Figyelt kérdés

Párommal két éve költöztünk az ő családjának házába. Tudni kell, hogy ez ilyen "közös" ház, több tulajdonos van, de egyik sem lakik ott. Van saját.

A telken van a családi vállalkozás műhelye, párom is ott dolgozik, és a legtöbb férfi családtag.

Emiatt a ház konyháját használják étkezésre.

Mindent a nagybátyja fizet emiatt, rezsit ugye, mivel egy telken van a ház, tőlünk nem kér külön pénzt. Így végül is ingyen lakunk ott.

Na de nekem az a bajom, hogy senki nem tiszteli a magán szféránkat. Pl. a konyhába én vittem a saját cuccaimat, ők azt elhordják... Elvisznek benne kaját, pl műanyag dobozokba és soha többé nem hozzák vissza. Edényekkel ugyanez.

Veszek magamnak valami kaját, és megeszik.... Kérdés nélkül.

Páromnak minden nap ők rendelik a kaját, ők fizetik, együtt esznek. Ha valamelyikük éhes, simán eszik a hűtőnkből, ahova csak MI rakunk be kaját.

Én ezt nem értem... Az én családom nem ilyen, és nagyon nehezen viselem ezt, hogy kérdés nélkül megeszik, használják a dolgaim.

Pár évig még muszáj itt laknunk, nemsokára babánk születik, szeretnénk majd saját házat, ha lesz rá pénzünk.


2018. jún. 8. 08:46
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha te is, parod is melozik, a hazra/rezsire nem fizettek, kaja nagyreszet ok alljak ( de ha meg magatoknak fizetnetek is, akkor is kb 50-60E/ho), akkor 2 fizubol nagyon gyenge az a havi 40...

meg ha csak azt szamolom, hogy 2x 138 E ft az mar 276 E....

2018. jún. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Most nem fogok az anyagi helyzetemről vitatkozni... Kocsit vettünk, jogsit csináltam, ezekre szükség volt. És munka mellett egyetemre is járok, ami fizetős...
2018. jún. 8. 10:30
 13/27 A kérdező kommentje:

MEg nem tudom hogy jön ki 50-60 ezerre a párom ebédje hétköznaponként...

Nekem nem főznek, én kaját nem kapok. Hétvégenként főzök.

2018. jún. 8. 10:31
 14/27 anonim ***** válasza:
33%

Nem mondták,hogy fizessetek, azt sem hogy ne menjetek oda. Szóval nem jogos, hogy kizabálnak mindent, mert úgy vagytok ott ahogy! Ha meg így gondolják, közöljék! S ti is az igényeiteket.


Semmi nem lett letisztázva és elárulom neked, addig cseppet sem fognak változtatni! Mert jé senki nem szól ezekért!

2018. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Persze, párom az elején mondta, hogy kérdezte, hogy mennyit fizessünk, és mondták neki hogy ne hülyéskedjen semmit.
2018. jún. 8. 11:05
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

Akkor nyisd ki a szad es szolj nekik.. Gondolom ha normalis hangot probalsz megutni veluk,nem lehet belole baj.

De en a helyedben amugy egyaltalan nem hagytam volna mar az elso perctol:D

2018. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Veszel valami olcsó lapra szerelt komódot. Akár használtan neten, meg egy kicsi A+(++) hűtőt, szintén neten akár. Berakod a szobátokba/máshova ahova nem mennek be, komódba edények, hűtőbe kaja. Ha főzöl kiviszed szépen az aktuális edényt, megfőzöl, elmosogatod eltörlöd, vissza a komódba. Maradék kaja be a hűtődbe.


Lehet amúgy hogy úgy gondolták, hogy egy ilyen naaagy közös buli hogy te ott laksz, és ha már ingyen vagy ott (ami az övék az a tiéd is) akkor ők meg nem lesznek keresztre feszítve ha esznek egy májas zsömlét (ami a tiéd az az övék is). Ilyen is van, ez se tragédia.

Ha külön hűtőzöl de mégis megszáll az emberbarát hangulat, max veszel saját márkás olcsóbb felvágottat, sajtot, margarint a hűtőbe, hogy azért valami mégis legyen. Ez heti nagyon max 2 ezerből kijön, annyiért lakni valahol szinte luxus. A márkás kajákat / extrákat meg tárolod magadnál. Nyilván idegesítő az ilyen, ha nem szoktad meg, de ha jól veszem ki, nem vagytok olyan helyzetben, hogy az alkalmazkodáson kívül legyen egyéb választásotok.

2018. jún. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
93%

Én azt nem értem, miért nem lehet szólni, hogy ha elvisznek edényt,tálat hozzák már vissza, mert már nincs mibe főzni, pakolni? Vagy ti nem jártok hozzájuk, mert akkor összeszedhetnéd ;)

Az meg hogy megesznek ezt azt a hűtőből, szeintem amellett, hogy ingyen laktok ott bele kellene férjen, egy bizonyos mértékig.

De ha neked nem fér bele, két lehetőséged van,szólj vagy trüközz(ne a konyhában tartsd a cuccaidat, stb.).

2018. jún. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

Az rendben van, hogy az ember legyen toleráns, ha ingyen lakik, a konyha családi használata is fullkorrekt és nem is problémázik vele a kérdező, node itt a saját tulajdonát lopják el. Nem a pénz, az az ingyen lakás miatt nekem is beleférne (kivéve, ha éheznem kell, ha másnak is én veszek kaját), hanem ahogy írta, vesz magának reggelre egy csigát és feleszik, ő meg ott marad étel nélkül reggel. Ez pokoli kellemetlen s igenis, normális, nem hiperbunkó ember NEM zabálja fel a másét és pont. Akármennyire is ingyen lakik s akármennyire is adósunk esetleg. Ha én pl. merő szívjóságból vigyáznék más gyerekére, ezzel roppant nagy szívességet téve neki, akkor sem enném fel a hűtőjében talált tortát, merthogy valami nekem is jár. Ez alap. Minimum kérdezzék meg szerencsétlen kérdezőt, ő pedig válaszol, hogy a csiga a reggelim, de a 25 dekás sajtból vághatsz egy szeletet...


Hogy MIÉRT fájna egy ott sem lakó tulajnak, ha a befogadott, családhoz tartozó valaki saját hűtőt tart és zárja a saját dolgait, fel nem fogom, érdekesen gondolkodnak egyesek...

2018. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél egy kis hűtőt használtan pár 10000-ből megvan ,a sajátra lakat (igen ,lehet rá fúrni) a kicsibe meg pakolhatják a saját cuccukat akár a műhelyben is.
2018. jún. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!