Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselnétek, hogy vendégszobá...

Elviselnétek, hogy vendégszobának használja a rokonság a szobádat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok. Régen a szobám volt a vendégszoba, de már öt éve a sajátom. Azóta új ágyat kaptam, átrendeztem, átfestettem, az én kis birodalmam lett. A barátommal minden éjjel együtt alszunk.

DE hogyha jönnek vendégek állandóan az én szobámban nézik a tévét, (pedig van három tvnk) állandóan ott vannak, sosem tudok elvonulni, és még az ágyamban is alszanak, mikor nagy házunk van és máshol is simán elférnének. De nem, nekem kell a saját szobából kimennem, vagy a barátomhoz kell mennem aludni , mert a rokonok alszanak a szüleim szerint a szobámba akkor.

Nem küldjetek ki őket csak úgy , hogy hello ez az én privát szférám. Annyira természetesnek veszik az egészet. Mit csinalnatok a helyemben?


2018. júl. 2. 15:57
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg a vendégnek, amikor jön, hogy ez a te szobád. Vagy ha elore tudod, akkor agyazz meg nekik a kanapén.
2018. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
30%

Mi értelme annak, hogy minden válasz le van pontozva? Én írtam kettőt is, egyikben azt, hogy a kérdező álljon a sarkára és oldja meg, a másikban (a kommentje után) azt, hogy inkább lépjen le onnan.

Ha egyik se megfelelő válasz, akkor mi lenne a jó megoldás a lepontozók szerint? Komolyan érdekelne! Milyen lehetőségre gondoltak?

2018. júl. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
13%
Ha ilyennel hozakodnál elő megmondanám hogy oké, de akkor többet a pasi se alszik a szobádban, hiszen nem vendégszoba, neki sincs ott helye ezek szerint. Ugye? Vagy költözz el, és a saját házadban az alhat akit akarsz és ott ahol te akarod. Addig meg tedd össze a két kezed hogy a szüleid elviselik hogy odaköltöztetted a pasidat.
2018. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
84%

9. Akkor miért nem a szülők szobájában alszanak a vendégek, ha már ők hívják őket?

Amúgy a kérdés mintha csak rólam lett volna írva, még a korunk is stimmel :D Nálunk 3 hálószoba van, amiből 1 a nővéremé volt, aki már elköltözött, az ágyán simán aludhatnának a vendégek, mégis mikor anyámék idehívnak valakit, én leszek kiküldve a saját szobámból, mert itt nagyobb tévé van, mint ott és jajj, nehogy már egy fele ekkora tévét kelljen nézniük elalvás előtt...

Van egy rokon házaspár, akik évente 1-2 alkalommal nálunk vannak és itt is alszanak meg párszor mi is voltunk náluk és érdekesmód ők nem adták nekünk a saját ágyukat, a szüleim az egyik gyerekük szobájában aludtak, aki már nem lakik otthon, én meg a másik fiúk szobájában, a földön egy kis vékony matracon..

Nem mintha bajom lenne ezzel, sőt szerintem természetellenes elvárni valakitől, hogy a saját ágyát adja át a vendégeknek, amikor tudnának máshol is aludni. Én biztos nem várnám el a gyerekemtől ezt, alapból beteges belegondolni, hogy minden este ott alszik, ott éli pl. a szexuális életét a párjával, aztán pár napig random idegenek alszanak ugyanott. Okés, hogy nem ugyanabban az ágyneműben, de akkor is..

Visszatérve a kérdésre, szerintem elég pofátlanok a rokonok is, én ha elmegyek valahová vendégségbe és megmondják, hol fogok aludni, eszembe nem jutna csak úgy beülni a másik szobába tévézni vagy beszélgetni, erre ott van a nappali vagy az átmenetileg saját szobám..

Én ezek után már biztos nem jópofiznék velük és megmutatnám, merre van a kijárat.

2018. júl. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
70%
Ha megjönnek a vendégek, akkor baszkodd ki a cuccaikat, de mondok jobbat, ha tudod, hogy jönnek, akkor zárd kulcsra a szobádat, és meg lehet mondani, hogy elég nagy a ház, keressenek másikat.
2018. júl. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
13%
Ja utolsó, és majd a szülők is így viselkedjenek ha a pasija megérkezik ugye?:-)
2018. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim válasza:
85%
Amúgy a rokonok miért vannak ott több hétig? Nálunk anyósék tudtak régebben 7-8 napra is itt ragadni. Le szoktattam erről őket. Van ennek a vendégség dolognak is egy egészséges határa szerintem. Ez 3- 4 nap maximum. Többet nem illik szerintem. Kivéve, ha pl egy elhúzódó felújítás miatt kell ott maradniuk hetekig, de a szabályokat nem a vendég diktálja. Ő alkalmazkodjon.
2018. júl. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
83%

Jópofa ez a felfogás, hogy a gyerek vendég otthon, és a szülők akkor küldik el, amikor akarják. Jogilag persze nem az övé a szoba, de kulturált helyeken a szülők úgy kezelik, mintha az övé lenne, nem mennek be engedély nélkül, nem engednek oda másokat stb.


Én az egész család előtt jelenteném ki, hogy az az én szobám, és ott én alszom. A szüleid egyébként lehet, hogy nem foglalkoznának ezzel, de a rokonoknak talán lenne annyira kínos, hogy utána nem mennének be. Egyébként meg simán zavard ki őket. AZt se értem, aki átadja a saját szobáját a vendégnek. Nagyon kedves, de túlzás. Nálunk a szüleim szobájában sose aludt még más.


Viszont egyszer történt nálunk hasonló. Távoli rokonok jöttek, én meg nem bírom őket, elmentem éjszakára. Anyukám beengedte a lányt meg a pasiját a szobámba, utána legalább bocsánatot kért. Viszont a kedves rokonok másnap közölték, hogy igazából két nepra terveztek maradni, én akkor már otthon voltam. Eszükbe se jutott, hogy ki kéne költözni a szobámból, simán hagyták, hogy a gardróbban aludjak a földön.

2018. júl. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
88%

Ha a szüleim elfogadták hogy az az én szobám onnantól és megszűnt vendégszobának lenni, akkor nem is lenne miről beszélni. Mintha áthívnád a haverjaid és a szüleid hálószobájába költöztetnéd őket. Aki nem fogja fel hogy ezzel mi a probléma, az súlyosan retardált.

A vendégnek mondanám meg, hogy ez nem vendégszoba, hanem a te privát szobád. Ezt megérti mindenki, akinek valaha volt gyerekszobája. Ennyire egyszerű.

2018. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
82%

#16

A kérdező hol írta, hogy az Ő pasiját a SZÜLEI szobájába akarná elszállásolni? Mivel sehol ezért semmi köze a kettőnek egymáshoz...

2018. júl. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!