Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselnétek, hogy vendégszobá...

Elviselnétek, hogy vendégszobának használja a rokonság a szobádat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok. Régen a szobám volt a vendégszoba, de már öt éve a sajátom. Azóta új ágyat kaptam, átrendeztem, átfestettem, az én kis birodalmam lett. A barátommal minden éjjel együtt alszunk.

DE hogyha jönnek vendégek állandóan az én szobámban nézik a tévét, (pedig van három tvnk) állandóan ott vannak, sosem tudok elvonulni, és még az ágyamban is alszanak, mikor nagy házunk van és máshol is simán elférnének. De nem, nekem kell a saját szobából kimennem, vagy a barátomhoz kell mennem aludni , mert a rokonok alszanak a szüleim szerint a szobámba akkor.

Nem küldjetek ki őket csak úgy , hogy hello ez az én privát szférám. Annyira természetesnek veszik az egészet. Mit csinalnatok a helyemben?


2018. júl. 2. 15:57
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
10%
Miért utolsó, szerinted a szülőknek az a vágya hogy fáradtan, munka után még egy vendég pasit is kerülgessenek, hétvégén is? Ne járhassanak olyan ruhában a házban amiben jól éreznék magukat mert ott egy kvázi idegen, akihez valamennyire alkalmazkodni kell? Nem évi egy-két héten, hanem az év minden napján.
2018. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
97%
Nem gondolom, hogy ez a vágyuk, de ezt ne te akard eldönteni helyettük. Szó sem volt arról a kérdésben, hogy bajuk lenne vele. Viszont azt tudjuk, hogy a lánynak nem tetszik, hogy rokonok hetekre elfoglalják a szobáját, még csak meg se kérdezik, hogy szabad-e, és ez egyértelműen bunkóság.
2018. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
10%

Oké ez igaz utolsó, de az emberek 99%-a nem örülne ha odaköltözne hozzájuk a gyerekük aktuális kapcsolata, és valamilyen szinten alkalmazkodni kell hozzá is. Főleg úgy hogy az adott gyerek abszolút nem kompromisszumkész, de azt elvárja hogy a szülei azok legyenek.


Én úgy nevelem a gyerekem hogy vannak kötelességei, és jogai. Viszont ha nem teljesíti a kötelességeit én se vagyok hajlandó teljesíteni az enyémeket.


A kérdezőéknél szerintem az egész éves pasit ottalatásért cserébe nem nagy ár évi egy-két hét szobacsere. Tipikus példája azon gyerekeknek akik minden kiváltságot természetesnek vesznek, de ha nekik kéne engedni kiverik a hisztit. Nekik minden jár szülőnek meg kuss.

2018. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
98%
Na jó, én sem engedném, hogy minden nap ott aludjon, mert utálok vendégeket kerülgetni, de a kérdésben változatlanul nem erről volt szó. Itt valamiért megengedik a szülők, hogy ott legyen, de azt nme írta a kérdező, hogy ezért cserébe várják el, hogy beengedje a parazitákat a szobájába. Én még mindig azon vagyon kiakadva, hogy milyen vendégek azok, akik heteket töltenek ott rendszeresen, és ennyire otthon érzik magukat. Szerintem ha ők nem zavarják a szülőket, akkor egyértelmű, hogy a fiú sem zavar. Szeretik a felfordulást.
2018. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
76%
Kulcs és bezárod ;)
2018. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
19%

Igen utolsó, házigazdaként én alapból nem engedném meg hogy több hétre becuccoljanak, hacsak nem külföldi rokonok, akiket két-három évente látok.


Viszont szerintem az nem jogos a kérdezőtől, hogy ha már így alakul, a szülei valamiért engedik hogy odacuccoljon a preputty, hogy ennyi időt nem bír ki, miközben az ő pasija állandóan ott alhat.


Egyik sem egészséges, sem a hetekre rokonokhoz telepedés, sem az aktuális pár szüleihez költözés. A kérdező is lehetne rugalmasabb, a valamit valamiért elv miatt.

2018. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
98%

Aki hívja a rokonokat, az adja fel az ágyát. Ennyi.

Ez mindig így volt nálunk legalábbis, ha barátnőim átjöttek, az én szobámban aludtunk, a húgom barátnői a húgom szobájában, rokonok meg a szüleimében.


Egyszer mondta nagyapám, ha öreg lesz, a tesómmal visszaköltözünk közös szobába, ő meg az egyikünk szobájában fog lakni, hát anyukámnak úgy leesett az álla, hogy így rendezkedik nálunk, hogy kiakadni sem tudtam a nevetéstől.


Soha nem paterolt volna ki a szobánkból, az anyukámnak tartotta magát, nem a főbérlőmnek. Az unokatesóimra is mindig rászólt, mikor megérkeztek és berontottak valamelyikünk szobájába, hogy tán kopogni nem kéne?

2018. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
84%

59%-os: Az, hogy mondjuk hetente 1x ott alszik valakinél a barátja, mióta számít beköltözésnek? :D

És ha szerinted ez szívesség a részedről, hogy megengeded, hogy együtt aludjon a gyereked a párjával és elvárod, hogy cserébe ugyanott, ugyanabban az ágyban majd ő is engedjen idegeneket aludni, akiket TE hívsz magatokhoz, nem ő kéri, hogy hadd jöjjenek már ide és foglalják el napokra a szobáját, akkor elég retardált lehetsz.

Szerintem akkor is beteg dolog a gyerekedet kiköltöztetni a szobájából, csak hogy a drága vendégeidnek nehogy panasza legyen az ágy minőségére pl., ha nem tudsz nekik alvóhelyet biztosítani, vagy csak azon az áron, hogy cserébe a gyerekedet költöztetnéd ki az ő szobájából, ne vállalj gyereked és lesz egy plusz szobád, ahova azt költöztetsz be, akit akarsz, vagy építtess egy külön vendégszobát. Vagy ne hívj magadhoz több napra senkit. Vagy még ott az utolsó lehetőség, ami persze nem fog tetszeni: Mondd meg a vendégeknek, hogy aludjanak a ti ágyatokban és a férjeddel/feleségeddel ti aludjatok valami kis matracon, elvégre a ti vendégeitek a ti felelősségetek :)

2018. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
67%
Utlsó, kérdező azt írta, hogy minden éjjel együtt alszanak a csávókával. Tehát beköltöztette. mindekét oldalról nonszensz a sztori.
2018. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó előtti..minden nap ott alszik a pasi, nem heti egyszer..
2018. júl. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!