Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselnétek, hogy vendégszobá...

Elviselnétek, hogy vendégszobának használja a rokonság a szobádat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok. Régen a szobám volt a vendégszoba, de már öt éve a sajátom. Azóta új ágyat kaptam, átrendeztem, átfestettem, az én kis birodalmam lett. A barátommal minden éjjel együtt alszunk.

DE hogyha jönnek vendégek állandóan az én szobámban nézik a tévét, (pedig van három tvnk) állandóan ott vannak, sosem tudok elvonulni, és még az ágyamban is alszanak, mikor nagy házunk van és máshol is simán elférnének. De nem, nekem kell a saját szobából kimennem, vagy a barátomhoz kell mennem aludni , mert a rokonok alszanak a szüleim szerint a szobámba akkor.

Nem küldjetek ki őket csak úgy , hogy hello ez az én privát szférám. Annyira természetesnek veszik az egészet. Mit csinalnatok a helyemben?


2018. júl. 2. 15:57
1 2 3 4 5 6
 41/53 Alexa890610 ***** válasza:
93%

Én ezt nemtudnám megenni a gyerekemmel.

Ha nekem van egy nagy házam, több szobával, akkor magasról lesz@rom a vendégek extra igényeit, mert van hova tenni őket.

Biztos hogy nem a gyerekemet költöztetném ki a saját szobájából.

Még ilyen agyament szülőket.

Ha a vendégeknek meg nem tetszik a dolog, akkor menjenek szállodába. 🙄

2018. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Alexa890610 ***** válasza:
94%
*megtenni
2018. júl. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
93%

Igazatok van, azt elfelejtettem, hogy írta, hogy minden nap együtt alszanak ^^"

De ettől függetlenül szerintem nem összehasonlítható a kettő, kezdjük ott, hogy én nem érezném fairnek, ha a szüleimnek a barátom miatt kellene minden hónapban x forinttal többet fizetni, mert ő pl. minden 2. nap, vagy lehet, minden nap a mi vizünket, ételeinket fogyasztja. Szóval csak magamból kiindulva, gondolom a kérdező kárpótolja a szüleit anyagilag. Ha pedig kifizeti pl. diákmunkából a barátja által elhasznált étel, víz, stb. árát, akkor onnantól kezdve nem hiszem, hogy sok vizet zavarna azzal, hogy a barátja náluk van. Lehet, ha még nem ismerik annyira, zavaró lehet, hogy egy idegent kell a házukban kerülgetni, de gondolom ha belementek abba, hogy náluk aludjon minden (vagy majdnem minden) este, már úgymond családtag lehet..

Viszont a rokonok, akikkel évente alig pár alkalommal találkozunk, nálam kimerítik az "idegen" fogalmát, legalább is abban az értelemben, hogy nem engedném, hogy a gyerekemet kitúrják a szobájából..Még mindig az a véleményem erről, hogy ha nincs külön szoba, ahol aludhatnak, akkor nem kell ide hívni őket és kész. (Persze ez alól kivétel a gyerek szobája abban az esetben, ha már elköltözött, de a kérdező még ott lakik ezek szerint..)

2018. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
22%

42es, igazat adok neked, ha van sok szobám eszembe se jutna a gyerekemébe vagy bárkiébe költöztetni a vendégeket. Nekem csak a kérdező hozzáállásán forrt fel az agyvizem, hogy az ő pasija ott élhet az ébv 365 napján, de ha már így alakult hogy a szülei ezt kérnék tőle hogy cseréljen szobát akkor megtehetné.


Amúgy meg van egy ellentmondás. A kérdező azt mondja nagy a házuk, máhol is simán elférnek. Akkor neki miért kell ilyenkor átmenni a pasijához aludni? Miért nem megy ő másik szobába? Nekem ennek nagyon dac és hisztiszaga van, mikor az óvodás korú gyerek csak azért is sértődötten elvonul ha nem az van amit ő akar.


Persze ettől nem lesz helyes a szülei hozzáállása sem, de a sztoriban nagy adag hiszti és mártíromság is van.

2018. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:
Igen így igaz , minden este együtt alszunk. 5percre lakunk egymástól, de van mikor én megyek át. Nem eszi a kajánkat ahogy írtátok és nem issza a vizünket. Baratomról annyit kell tudni, szereti a család. Este 9-10től reggel 6ig van itt, a bejárati ajtó mellett van a szobám, sok vizet nem zavar, sőt , alkalomadtán ő szokott kaját rendelni az egész családnak és mivel a szülei gazdálkodnak rendszeresen hoz mindent kérés nélkül hozzánk. Biztos vagyok benne, hogy anya nem zsarolna meg azzal, hogy akkor ő ne jöjjön át.
2018. júl. 2. 19:46
 46/53 A kérdező kommentje:
Utolsó , igen én is átmehetnék anyáékhoz, mert az ő szobájuk se kicsi +ágy is van aludni , vagy akár a szintén 20éves öcsémhez ha annyira akarnék, de nem szeretnék a saját szobambol kiköltözni..
2018. júl. 2. 19:49
 47/53 anonim ***** válasza:
14%
Oké, de akkor hol is férnének el simán? Vagy mégsem akkora a házatok csak jobban hangzott így a sztori?
2018. júl. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

Anyámék szobájában van egy franciaágy és egy kihúzható kétszemélyes kanapé.

Tesóméban egy kihúzható egyszemélyes kanapé és az ágya.

Az enyémben pedig egy franciaágy.

Nem gondoltam volna ekkora felhajtás lesz ebből a kérdésből. De köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 2. 20:01
 49/53 anonim ***** válasza:
35%
A leglogikusabb az, ha te átmész a tesódhoz, de ezt meg kéne veled beszélniük. A szüleid szobájában kicsit fura lenne két házaspár együtt (gyerek nincs?). Ha feltétlenül ott kell lenni. Vendégeknek, akkor így a legjobb, de még mindig nem értem, hogy egyáltalán minek hívnak vendégeket több napra.
2018. júl. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
92%
Nappali nincs véletlenül? Oda kéne kihúzható kanapé.
2018. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!