Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elviselnétek, hogy vendégszobá...

Elviselnétek, hogy vendégszobának használja a rokonság a szobádat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves lány vagyok. Régen a szobám volt a vendégszoba, de már öt éve a sajátom. Azóta új ágyat kaptam, átrendeztem, átfestettem, az én kis birodalmam lett. A barátommal minden éjjel együtt alszunk.

DE hogyha jönnek vendégek állandóan az én szobámban nézik a tévét, (pedig van három tvnk) állandóan ott vannak, sosem tudok elvonulni, és még az ágyamban is alszanak, mikor nagy házunk van és máshol is simán elférnének. De nem, nekem kell a saját szobából kimennem, vagy a barátomhoz kell mennem aludni , mert a rokonok alszanak a szüleim szerint a szobámba akkor.

Nem küldjetek ki őket csak úgy , hogy hello ez az én privát szférám. Annyira természetesnek veszik az egészet. Mit csinalnatok a helyemben?


2018. júl. 2. 15:57
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
66%

Amikor jönnek a vendégek, előtte látványosan ne rakjatok rendet a szobában. Szennyes ruhát a földre, főleg zoknikat, bugyikat és boxereket. Poharat, tányért, bontott csokit hagyjátok szét az asztalon. Legyen mindenhol a te cuccod szétpakolva, hogy be se férjenek. Az ágynemű legyen összetúrva, széthagyva, a pizsitek legyen beledobva, esetleg egy melltartó, az ágy mellett a földön / kuka tetején meg heverjen néhány nedves papírzsepi és üres óvszeres doboz meg tasak.

Lehet, hogy így ránézésre undorítónak meg igénytelennek fog tűnni (bár a fiatalok szobája sokszor tényleg így néz ki), de az tuti, hogy egy ilyen állapotú szobába senki nem fog becuccolni. :D Elég egyértelmű lesz, hogy az bizony már a te privát területed.

2018. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
11%
20as, nem a szülei hálószobájában hanem a szülei házában:-) tehát a szülei is simán reagálhatnak úgy hogy oké pici csillagom, de a pasid se jön ide alukálni hisz nem vendégszoba a szobád, a mi házunk meg nem vendégház. Erről ennyit.
2018. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
98%

Utolsó, szóval ha a gyereked szóvá meri tenni, hogy nen szereti, ha az ő szobájában idegenek alszanak, akkor bosszúból te eltiltod a párjától? :D

Szánalmas, remélem, te se szándékozol szaporodni.

2018. júl. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
97%

Nem viselném el. De én már alapból az első alkalommal sem engedtem volna, számomra totál felfoghatatlan az elképzelés is.


Az 59%-es válaszoló meg remélem soha nem tervez gyereket vállalni, nagyon beteg elképzelései vannak. Ha velem így bántak volna a szüleim, 18 éves korom első napján rájuk vágtam volna a bejárati ajtót.

2018. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
95%

Csatlakozom, az 59 százalékos soha ne szaporodjon, mert nála a gyerek csak egy utód és kuss a neve. Az ilyen gyerekekből lesznek az elnyomott, ideggyenge felnőttek ezernyi komplexussal.

A gyereket nevelni is kell és ebbe beletartozik, hogy privát szférát biztosítunk neki, ezt a privát szférát pedig tiszteljük annak jogaival és kötelességeivel együtt. Ahol az "én házam!" az ökölszabály, ott soha nem is lesz gyerek-szülő bizalom. Rájuk egy plüsskutyát se bíznék.

2018. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
98%
59-es, erre írtam, hogy jogilag bárkit beengedhet a gyerek szobájába, de normális szülő (hangsúlyozom: normális, tehát nem te) tiszteletben tartja a gyerek privát szféráját, és vendéget csak akkor fogad a szobájában, ha előtte a gyerek beleegyezett, és van hova mennie Mondjuk átköltözhet a testvéréhez vagy aludhat máshol is, ha egy-egy éjszakáról van szó, de hetekig eleve nem fogadnék vendégeket.
2018. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
5%

Én normális szülő vagyok, csak nem értem, a gyerek miért várja el azt amit ő nem ad? Tehát ő hisztizik hogy már pedig nem a saját szobájába nem mehet vendég..A szülőnek miért kötelessége a gyerek ilyen hozzáállása mellett beengedni a saját házába egy idegent? Mert akárhogy nézzük, az épp aktuális pasi is csak vendég kategória.


Én normális szülő vagyok, meg lehet beszélni velem mindent, kompromisszumkész vagyok, de ha a gyerek nem hajlandó megtenni ennyit, én se vagyok hajlandó engedni a pasiját a házamba.

2018. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
97%
Az a te ágyad, mondd meg, hogy te ott fogsz aludni. Nem hiszem, hogy melléd akarnak majd feküdni. Ha mégis, mondd, hogy neked az egész kell, mert szeretsz elterpeszkedni. A szüleid pedig adják át a saját ágyukat a vendégeknek. Elvégre ők hívták meg őket.
2018. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
90%

"Igen mert 18 évesen biztosan lett volna annyi pénzed hogy albérletet fizess és el tudd magad tartani:-D"


Le se szartam volna, mert még a híd alatt is szívesebben laktam volna, mint zsarnok szülőkkel.

2018. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
98%
59 az a nagy különbség, hogy a lány nem a szülők hálószobájába akarja költöztetni a pasiját, viszont a szülők őt túrják ki a saját szobájából. Persze, nem kötelességük beengedni a barátot a házba, de szó sem volt arról, hogy vele gondjuk lenne. Elfér a lánynál, nem zavar senkit, senkinek nem kell miatta kiköltöznie.
2018. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!