Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Baj lenne 14-16...

Szülők! Baj lenne 14-16 évesen bulizni egy kicsit?

Figyelt kérdés

Természetesen a bulizás alatt nem azt értem, hogy össze vissza pasizol, piálsz, drogozol, meg ilyenek. Csak ismerkedsz, beszélgetsz, táncolsz egy kicsit. És persze, azért lenne melletted egy felnőtt is, aki figyelne rád.


Igazából nem tudom mi értelme a bulinak, de azért unokahúgommal elszeretnénk menni megnézni, hogy mégis mit szeretnek benne ennyire az emberek. :D


Rólunk annyit, hogy én 16 éves vagyok, únokahúgom meg mégcsak 14.



2018. júl. 4. 05:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Mifelénk 16 évest se engednek be szórakozóhelyre, ahova mégis, az olyan is. 14 évest még oda se.

Szóval emiatt a hugi mindenképp kimaradna, de ettől eltekintve, a srácoktól függ a dolog. Oké, hogy 20-26 évesek, de mennyire megbízhatóak? Mert ha otthagynak titeket, mert csajozni meg inni kell, akkor hiába a felnőtt felügyelet...

Ha a srácok normálisak, rájuk lehet két kislányt (bocs) bízni, és biztos lehetek benne, hogy betartják a megbeszélt szabályokat, akkor miért ne?

2018. júl. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Megbízhatóak mindketten szerintem. Ha unokabátyám iszik is, csak mértékkel. Barátnője is van. Nagybátyám 100%, hogy nem fog inni és neki is van most barátnője.

Én is megbízhatónak, felelősségteljesnek érzem magam. Tudom mire kell odafigyelnem. Pl. nem szabad italt elfogadni idegenektől, vagy nem szabad felügyelet nélkül hagyni az italt. Unokahúgomat meg nem hagynám egyedül, végig maradnék mellette.

2018. júl. 4. 16:57
 13/15 anonim ***** válasza:
Normális helyre 18 alatt be se engednek. Ahova meg beengednének oda nem mennék mert olyan is. 14 éves kislánynak semmi keresnivalója az éjszakában, 16 évesnek se sok. Jóféle szülei lehetnek ha elengedik.
2018. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

De édes vagy. :) Nem rossz indulatból, de tényleg nagyon naiv vagy. Aranyos. :) Az, hogy a srácoknak van barátnője, az ő korukban nem igazán mérce, nem derül ki belőle, hogy mennyire komolyak vagy felelősségteljesek.

Ettől függetlenül viszont, srácokkal sem fognak beengedni titeket a szórakozóhelyekre. Téged még talán (többen írták, helytől függ), az unokahúgodat viszont felnőtt felügyelet mellett sem. Nem azért, mert gonoszak, vagy nem hisznek nektek, ez egyszerűen jogszabály. Tudod, az ilyen szórakozóhelyeket ellenőrzik, és ha pl. pont akkor történik, mikor ott vagytok, akkor nagyon nagy büntetést kaphat az egész diszkó azért, mert titeket beengedtek és még ki is szolgálnak (akkor is, ha csak üdítőt vesztek).

Persze nem írtad, hol laktok, nyilván egy vidéki eldugott helyen megengedőbbek, mint pesten mondjuk, de nagy eséllyel nem fogtok bejutni.

Én majdnem kétszer annyi idős vagyok, mint te, de volt, hogy személyi nélkül visszafordítottak egy olyan helyről, ahol már sokszor jártam előtte, hogy nem engednek be, pedig messze nem nézek már ki 18 alattinak. :) Ezek egyszerűen kötelező szabályok.

2018. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem naiv vagyok, csak ismerem őket, oké? Tudom, hogy vannak fiúk, akiknek tökmindegy, hogy van barátnőjük, vagy nincs, de ők nem olyanok.
2018. júl. 4. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!