Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi konfliktus-mit gondoltok?

Családi konfliktus-mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Apósom hónapok óta súlyos beteg.

Férjemék 3-man vannak testvérek,egyik testvére nagyon elhanyagolja az apósomat(pedig nincsen rá semmi oka)..kéthetente felhívja,alig-alig látogatja,arról,hogy egy orvoshoz kísérés stb nem is beszélek.


Neki "sok dolga van,felelősségteljes állása" jön mindig a válasz.

Most viszont ez a sógorom születésnapi banzájt rendez,amire persze apósom nem tud elmenni,de minket meghívtak.

Mondtam a férjemnek,hogy engem a hányinger kerget nem fogok elmenni,de erre meg ő haragudott meg,hogy anyósom miatt meg a családi béke miatt el kell menni


2018. júl. 4. 22:46
 1/8 A kérdező kommentje:
Hogy látjátok?Én nem szeretem ha hülyének néznek és ha valaki ennyire lelketlen.Nincs a sógorral különösebb bajom egyébként,de a viselkedése felháborít
2018. júl. 4. 22:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A születésnap attól még születésnap, ha beteg az édesapja akkor is. Ha jól értem, az édesanyja is ott lesz.

Nem ismerjük a három testvér munkahelyi és családi körülményeit. Simán el tudom képzelni, hogy tényleg sok dolga van. Itt megoldás lehet, hogy a kezelések anyagi részébe nagyobb részben száll be - így honorálva testvéreinek azt, hogy mondjuk ők kísérik orvoshoz. Vagy ha betegápolót fizetnek, akkor abba nagyobb részben száll be (ha egyáltalán a szülők igénylik, engedik ezt).

Nekem furcsa, hogy nem a te apukád, mégis te akarsz akciózni azzal, hogy nem mész el. A férjednek sokkal több oka lenne kiakadni rá, de látod, ő túlteszi magát ezen. Leginkább az édesanyjuknak lenne oka kiakadni (persze az érintett édesapa után), de látod, ő is elmegy és tőletek is ezt várja.

Én azt mondom: ne akarj a férjed helyett megsértődni! Hagyd rá a döntést.

Fordított esetben értelemszerűen a te jogod lenne eldönteni, hogy testvéred viselkedésére hogyan reagáltok.

2018. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Anyagilag sem segít,sehogy.

Tudom,hogy nem nekem kellene akciózni,de mit csináljak ha nagyon szarul esik(anyósom is valamelyik nap sírta el magát emiatt,de ő legfőképp az unokái miatt megy el)

És igen,lehet szülinapozni,de akkor bele kellene,hogy férjen,hogy egy fél nap meglátogatom a beteg szüleimet

2018. júl. 4. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Értem az álláspontodat, sajnálod apósod, mert beteg... De ez most nem rólad szól. Próbáld az apósod helyébe képzelni magad. Ha Te lennél beteg, elvárnád e a férjedtöl és a gyerekeidtől, hogy minden örömtől megfosszák magukat, azért mert Te beteg vagy. Siralom, szomoruság töltse be a mindennapjaikat, miközben ott a munkájuk és mellette esetleg a kis családjuk? Nem lenne ezért szülőként büntudatod?

Az hogy probálja élni az ember az eddigi életét, még nem jelenti azt, hogy nem sajnálja, fájlalja a másik baját, de ha lemond minden örömröl azzal mit segit a betegnek? Az is lehet hogy a sógorod igy probál meg menekülni (védekezö mechanizmus) a fájdalomtól, nem tudhatod, mi játszodik le a lelkében.

2018. júl. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen,igazatok van!

Csak mi ápoljuk,visszük doki,álljunk az órás sorokat,kutakodunk a neten a lehetőségekről,anyagilag is sok..

Nem azt mondom, hogy ne legyen ünnepség,csak hogy más is van a világon, és ünnepély után megint felszívódnak hónpokra

2018. júl. 5. 01:15
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Igazad van!

Nálunk ha vki ennyire beteg a családban akkor nem is szokás nálunk bulit tartani!

Főleg hogy a bulira van idő,energia,pénz beteg papára meg nincs!

Azért sztem papának se esne jól hogy ő otthon vagy a korházba szenved a családja meg bulizik.

Nálam ez kiakasztó!

Mi családunkban ilyen nincs.

De olyan se hogy ha a testvérek anyja apja beteg(nem megfázásra gondolok) akkor bkinek a munkahelye vagy bmi más fontosabb lenne!

3an vannak,felváltva oldják meg!

Az örökségnél bezzeg tartaná a markát mind!

Kitartást nektek és papának jobbulást!

2018. júl. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a te dolgod ebbe akciozni mint ahogy irtak mar. Hanem a ferjede.

Nezd! Nem mindenki egyforma... ezt kene mar vegre megerteni. Van aki menekul mert nem bir szembesulni dolgokkal. Nem tudom hogy apja es fia kozott milyen alapbol a kapcsolat, nem tudom hogy te mennyire vagy kepbe ezzel de nyilvan nem veluk nottel fel. Lehetnek regi serelmek barmi gyerekkorbol eredo. Persze akkor sem helyes viselkedes de aztan vannak azert olyan szulo -gyerek kapcsolatok ahol egyaltalan Nem elvarhato hogy ugymond normalisan viselkedjen a gyerek. Megha az apja/ anyja beteg vagy barmi... Bar nem hinnem igy hogy ilyesmi lenne a hatterben, de ha jo a szulo-gyerek viszony akkor lehet szimplan a munkaba valo menekules es a haritas. Nem latsz bele a ferjed tesojaba hogy valojaban mi zajlik benne.. konnyu megitelni valakit de a latszat sokszor csal.

A sulyos beteg az rak egyebkent? Mert en nem birnam nezni igy egyik rokonomat se. Persze surun beszelne vele de hogy talalkpzgassak vele egyszeruen nem menne. Egy idegent is borzalmas igy latni nem hogy egy rokont...

2018. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nincsen rá oka, hogy le se szrja az apját, hmmm?


Kívülállók nálunk is csak azt látják, hogy én vagyok a hálátlan, amiért nem beszélek apámmal, csak épp fogalmuk nincs, hogy 18 éves korom óta leszarja a fejemet.


Másnak előadja a nagy szerető apukát, csak épp mikor nem volt hová mennem, akkor simán hagyta volna, hogy az utcán haljak éhen, és örülhetek neki, ha félévente egyszer kommunikál velem. A telefont nem veszi fel, az sms-re nem válaszol, ha odamegyek, akkor érdekes, "sosincs otthon".


Én egy másodpercig nem fogom ápolni, ha beteg lesz, oldja meg.


De apám "rendes ember". ja...

2018. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!