Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ócsárolják mindig a...

Miért ócsárolják mindig a mostohaanyákat?

Figyelt kérdés
Adott 1 kérdés és simán undorítózzák,fikázzák őket. Holott sok esetben rengeteg mindent feláldoznak ők is a gyerekekért,ugyanúgy ellátják őket mégis folyamatosan szapulva vannak- minden háttérinfo nélkül.
2018. júl. 6. 15:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
84%
Mert a elgtöbb embernek egycsatornás agya van és náluk az alapprogram, hogy ha nem saját gyereke, akkor már nem lehet normális vele.
2018. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem tom. Nekem van 2 mostohagyerekem is és szeretem őket meg fordítva is. Azért rossz látni,hogy mindig le vagyunk húzva.
2018. júl. 6. 15:24
 3/30 anonim ***** válasza:
79%
Nekem rossz a tapasztalatom,sokan abbol indulnak ki amit ők átélnek és skatulyáznak ennyi..
2018. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy nálatok rendben van, szeretitek egymást. De ez itt nem egy közösség, ne mondd "le vagyunk tolva".

Ez a gyakori, ide az jön, akinek gondja-baja van, és gondok-bajok háttéreben a szeretet és empátia hiánya lappang, ezért itt megpróbálhatjuk erre ráirányítani a figyelmet, vagy legalább együtt-érezni a kérdezővel, ami kis segítség lehet.

2018. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a szó már eléggé elavult. Inkább úgy érdemes mondani, hogy a szülő új párja/házastársa.

Belegondolok, ha nekem lenne egy olyan párom, akinek a gyerekei még nevelésre szorulnak, és nem lenne anyjuk nekik, mert meghalt vagy lelépett, akkor vagy örökbe fogadnám őket, és igazi anyjuk lennék, vagy ha ez nem lehetséges, mert a párom nem szeretné, vagy az anyjuk nem mond le róluk, vagy egyszerűen én nem akarnám az örökbefogadást, akkor nem anyáskodnék felettük.

Akkor nem mostohaanyuk lennék, hanem az apjuk párja. Aki nem áldozna fel értük, nemhogy mindent, de kb. semmit. Kedves lennék velük, de nem szállnék be anyagiakkal a nevelésükbe, ellátásukba. Tehát semmiképp sem lennék a mostohaanyjuk.

Csak olyan gyerekre fordítanám az időmet, energiámat, pénzemet, aki ténylegesen a sajátom. Akár vér szerinti, akár örökbefogadott.

2018. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Igen,de segítség,szép szó helyett jönnek a fent említett jelzők sokszor jogtalanul.
2018. júl. 6. 16:26
 7/30 anonim ***** válasza:
Hát, ez van, sajnos.
2018. júl. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
53%
Sokszor az a szitu, hogy az apuka újra nősült, vagy ha nem is házasok, de együtt él az új párjával, és ő már mostohaanya kategória, akkor is, ha van a gyerekeknek anyjuk. Ebben az esetben az új nő semmiképp sem mostohaanya. Hiszen van anyjuk a gyerekeknek. Akinek nincs, annak lehet csak mostohaanyja.
2018. júl. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Jó. Akkor apuka új párja. Most ne a megnevezés legyen a lényeg.😅
2018. júl. 6. 16:41
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert édesanyának jogai,édesapának kötelességei vannak.Új párnak/mostohának,mindegy hogy nevezzük,nos,neki joga és kötelessége elszenvedni a negatív jelzőket,kritikát,meg mindent,mert ő ugye már nem is ember,csak egy szapulandó egyén...és jajj neki,ha a gyerek még szereti is netán!
2018. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!