Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ócsárolják mindig a...

Miért ócsárolják mindig a mostohaanyákat?

Figyelt kérdés
Adott 1 kérdés és simán undorítózzák,fikázzák őket. Holott sok esetben rengeteg mindent feláldoznak ők is a gyerekekért,ugyanúgy ellátják őket mégis folyamatosan szapulva vannak- minden háttérinfo nélkül.
2018. júl. 6. 15:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, pl? :)


Lehetett volna jó is a viszony a mostohaanyám és köztem, ha nem egy mániákus, mindenért üvöltő, és érzelmi zsarnok nő.


Nos, mivel ő ilyen, aki irigy rám és mindenért beszólt, hadd ne szeressem már.

2018. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
rendben 21, megengedjük, hogy hadd ne szeressed már.
2018. júl. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%
#18 40-50 éves mostohaanyja bőven lehet egy kamasz, 13-16 éves gyereknek is, ha az apja is hasonló korú, manapság nem nagyon szokás 28-30 éves kor alatt gyereket vállalni. Tudom, hogy itt gyakorin szokás 6 éves korodtól eltartani magad és egyedül háztartást vezetni, mert onnantól, hogy vállalhatsz munkát már "takarodhatsz" otthonról és csak egy teher vagy a szüleid számára, akik csak addig szerettek, ameddig anyagilag megérte nekik, viszont a valóságban sok család van, ahol a felnőtt gyerek együtt él a szüleivel amellett, hogy dolgozik és besegít a szüleinek anyagilag, mert sokan (sok szülő is) feleslegesnek tartják a költözést, ameddig nincs párja, saját családja az illetőnek. Szóval ha akár 25 éves vagy idősebb is a gyerek, akkor is ő van otthon, ő lakott ott már 25 vagy több éve, nehogy már ő legyen az, akinek alkalmazkodnia kell az új pnához és nehogy már ő legyen a zavaró tényező a családban, mikor a nő a kvázi idegen.
2018. júl. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

De jo kerdes! Akar en is feltehettem volna. Valoszinu mindenki a sajat eloiteleteibol indul ki, vagy csak egyedul Jancsi es Juliska tortenetet ismeri, ahol a mostoha mindenaron el akarja veszejteni a favago ket folosleges gyereket:-).


Engem is szapultak mar itt, holott senki nem ismer szemelyesen es nem jon ide kicsit kiprobalni egy elbaltazott gyereknevelest kovetoen a milyen egyutt elni az uj parod gyerekeivel cimu elethelyzetet. Mert, ha valakinek van ugyanilyen es meg tudta oldani, akkor fikazhatna, de akkor is inkabb tanacsokat kellene adnia, ha kerdezik.


En elvaltam es elotte es utana meg plane rengeteg pszichologusi tanacsot, szakkonyvet elolvastam. Ha mar nem maradtunk egyutt, akkor mit tehetek a sajat gyerekemert, mik a zsakutcak, tipikusan elkovetett elvalt szulos hibak blablabla. Emiatt amikor uj kapcsolatom lett a kesobbiekben, ahol az uj paromnak mar majdnem felnott gyerekei voltak, gyorsan felfrissitettem a tudasom es megneztem mire is szamithatok, mi a teendom. A pszichologusi praxisok szerint (no meg amugy is), ilyenkor mar a "mostoha", de már a szulo is regen lekesett a gyerek nevelesenek lehetosegerol. (Rosszabb verzio szerint egy gyerek amugy is csak 6 eves korig "nevelheto", ha addig alapveto udvariassagot, szabalyokat stb. nem sajatitott el, mert a szulo nem foglalkozott vele eleget, akkor utana mar irto nehez ezt korrigalni. De itt nem is 10-11, hanem 17-18 evesekrol van szo.) Amit az "uj par" tehet legjobb esetben is, ha barati kapcsolat kialakitasara torekszik es a gyerekeket inkabb egyenrangu mar "majdnem felnottkent" kezeli.

Na en valahol orultem is, hogy de jo uj fiatalokat ismerhetek meg, milyen klassz lesz, ez a korosztaly nagyon erdekes, jo fej es legalabb lesz valamifele tapasztalatom, majdha az en gyerekem is ennyi idos lesz, hogy milyen nekik a mostani eletuk. (Mert biztos mas, mint nekem volt huszoneve :-)).


A parom reges regen elvalt, ennek is orultem, hiszen akkor megszokott, hogy apa-anya kulon vannak nem en leszek, aki miatt sose johetnek ujra ossze. Nem en koltoztem be valahova, hanem uj hazunk lett, es mar elotte es az ujban meg kulonosen uj szabalyokat allitottunk fol. Amit elotte megbeszeltunk (miert szeretnenk, ki mt gondol rola, megfelelo lesz-e stb.). Mondjuk a megfelelossegrol annyit, hogy az nem volt soha alku targya, hogy lakasban nem.cigizunk, magunk utan illik elpakolni es peldaul vagy tanulas van vagy munka.


Es akkor jott a fekete leves, mert

- ketto gyerek is drogozott es az egyik a hutonkbe pakolta be a ... kabszert, ami nem fuvecske volt - mennie kellett. (En voltam a gonosz mostoha, aki feltette az egzisztenciajat es legfokeppen a kiskoru sajat gyermeket!) - anyukatol megkaptam, hogy szemet vagyok, apuka hogy miatta drogos a gyerek, mert nem figyelt ra elegge (a gyereket nem az apuka nevelte, o anyanal volt elhelyezve), mellesleg regota nagykoru es van sajat munkaja csak sporolni akart (utolag vilagos, hogy a drog sokba kerul alberletre kevesbe vonzo kolteni).

- a masik csak fuves volt es az elejen még sajnaltam is szegenyt, hogy depis, hogyan elhetett evekig, hisz meg az anyukajaval se allt szoba (ot az apa nevelte hosszu evekig), aztan hamar ra kellett jonnom, hogy lusta, igenytelen, sajat bevallasa szerint is!!!, csak kihasznalja az embereket. Cigizett a szobajaban, fuvet arult, a raeso feladatokat nem vagy csak veszekedesek aran vegezte el (apa veszekedett vele en kb. felrobbani tudtam volna, amikor nap vegen hazaerek es a konyhaban undorito retek, disznool fogad es fozni nem tudok nekiallni, mert mindenhol csak mocsok es mocsok, mert a szeretnivalo mostohafiu napkozben keszitett kizarolag csak maganak egy kis tesztat. A sulit otthagyta, dolgozni egy databig dolgozott (a mi nyomasunkra), majd lopni kezdett a munkahelyerol, szamitogepfuggo volt (nem amiota megismertem, hanem elotte is, mint kiderult). Es a nekikeresett pszichologusi segitseget, egyeb felajanlott segitseget nem fogadta el, szerinte o tokeletes es mindenki mas f@s korulotte....na nem sorolom, de vegul elegem lett es mivel apuka is belatta ez tarthatatlan szepen valasztas ele alitottuk vagy megvaltozik vagy eltavozik. O tavozott. (Megjegyzem: azota ket helyrol is kirugtak ertsd ket lakasbol, az egyik egy csalad volt, ahol masfel honap egyutteles utan az ottani holgy felhivta az apat, hogy a gyermekenek azonnal vegyen repjegyet es ok felteszik a gepre csak tunjon el onnan, mert nem birjak tovabb. (Kiderult ugyanazt csinalta, mint itthon.) Anyukaja befogadta, mert szerinte apuka rontotta el a neveleset es a drogozasrol es a lustasagrol is apuka tehet, de majd o megmutatja a gyereknek nem pszichologusra, hanem munkara es sportra van szuksege. (Azota se sportol es nem is dolgozik, de rolam mindenhol elhiresztelte, hogy nem adtam neki enni, hogy tizeneve miattam valtak el a szulei (mikor par eve ismertem meg az apjat :-) :-)), hogy maradi vagyok, amiert a fuvezest rossz dolognak tartom, azt kivanta veteljek el, mert nem akar tobb orokost, mert neki akkor mi jut az apja vagyonabol stb.) Igy mst az evekig gyulolt es elkerult anyukaja rolam hiszi, hogy szegeny kisfianak nem adtam enni...

- a majdnem felnottek koszonni se tudnak, igenytelenek (szeretnek koszban elni, a "segitsek valamit?" kerdest nem is ismerik, ha netan valami hazimunkaban reszt kell venni, akkor mar megy a dulas-fulas (es en vagyok persze a gonosz mostoha)


Egy pozitivuma volt/van az egesznek: a sajat gyerekemre sokkal jobban odafigyelek es igyekszem nehogy ilyen majdnem felnott legyen belole, csak mert "elvalt" szulok gyereke :-(.


Sajnos nem erzem azt, hogy az en hibam lenne, hogy mar "elottem" valaki drogokhoz nyult, hogy a leszokasrol, mas alternativa megtalalasaban nem tudtam segiteni (pedig igyekeztem), hogy valakinek az egyhetes alsogatya is megfelel es a haromhonapos agynemuben is jot alszik vagy a szobajaban gyujti a szemetet es az budos es abban sem erzem magam hibasnak, hogy a szulok elvaltak es a nevelest ugy csinaltak, ahogy...

De ennek ellenere en vagyok az empatiat nem tanusito, szeretetlen, tisztasagmanias, eloiteletes stb. MOSTOHA.


:-)

2018. júl. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
11es vagyok. Èn mèg sehol, se ezen az oldalon sem mashol nem lattam ilyen jol megfogalmazva azt, amit erről gondolok, de most a 24esnek sikerult. Majd biztos jonnek itt a szegeny nem tehet arrol h deogos, azert lett mert elvaltak a szulei. Erre elore is annyir reagalnek, jomagam es sok mas baratom elvalt szulok gyerekei vagyunk, apuka balra el jelen sem volt, megis rendes ember lett belolunk. Es minekutan 24es es meg sok mas "mostoha" valoban megprobal haveri szintet kialakitani a 17-20 eves "mostohagyerekkel" nem lehet rajuk kovet dobni ha ide jutnak. Mert ez ket emberen mulik a mostohagyereken is. Es megertheto ha az uj parnak is van egy utolso csepp. Pl mikor a sajat vagy a kozos gyerek latja a neveletlen, normalatlan kozos gyereknek a karat. Es itt mindegy miert lett olyan a gyerek. Akkor ha most nekem pl genya lenne anyosom, akkor nekem egy eleten at turni kene, mert pl elmondana h jajj hat neki elvaltak a szulei? Es akkor mi van? Es meddig ervenyes az "elvaltak a szuleim,indok hogy szar ember vagyok" mondat? Mert ugye ha valaki ideirna h veri a gyerekeit, mert elvaltak a szulei, ugye nem tartanank elfogadhatonak. Vagy h drogozik akkor a valaszok fele az lenne, probalja feldolgozni egyedul vagy pszichologussal, vagy h de gyenge kifogas, ő mar felnott nem szamit a valas ove a feleosseg. De amint a tortenetbe bekerul egy uj par, az emberek elveszitik a jozan itelokepesseget, jonnek a sztereotipiakkal egybol, es azt a dolgot amit egy mas aspektusbol kapasbol elfogadhatatlannak tartananak tuszkolnak le az uj par torkan, mert ha nem vagy ahhoz jo pofat, akkor genya, meg tudta h van gyereke....
2018. júl. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
#13 vagyok. Úgy gondolom, hogy ez mindenkinek nehéz helyzet. Csak akkor tud működni egy ilyen család, ha a benne élő felnőttek higgadtan, szeretettel próbálják megoldani. Ha nem működik, az szinte minden esetben ő hibájuk. Nincs azzal baj, ha valakinek ez nem megy, akkor ne kezdjen elvált emberrel, mert nagyon nehéz tud lenni. Egyrészt ott van a gyerek anyja, aki nem csak ex, és nem csak a szerelmem gyerekének az anyja, hanem egy harmadik felnőtt az én oldalamról, aki olyan döntéseket hoz, ami engem is érinthet. Azzal ahogy nevel, milyen elveket, mintát ad át a gyereknek. Nem lehet mindenben egyetérteni. Ez jön össze féltékenység érzésével, ami nagyon rossz kombó. Meg kellett tanulnom kontrollálni magam, elszámolni háromig, józanul gondolkodni, empátiát gyakorolni, önbizalmat építeni, ami könnyűnek hangzik, de nem az. Itt van egy gyerek, aki nem az enyém, én nem vagyok az anyja. Egyik napról a másikra léptem az életükbe, ő csak annyit lát, hogy az apjának eddig minden ideje és szeretete az övé volt, de mióta vagyok már nem. Természetes, hogy rossz érzések jönnek elő belőle, de ezt nem az ő dolga kezelni,hanem a felnőtteké. Példa: Sétáltok, a gyerek befurakodik közétek, megfogja a gyerek kezét, majd elégedetten rád néz. Két dolgot tehetsz, felveszed a kesztyűt, és az első alkalommal megkaparintod, vagy megfogod a gyerek másik kezét, jelezve, hogy nem akarod őt bántani. Nem mindegy. Ők is a helyüket keresik ebben a kialakult helyzetben, nekünk nem az a dolgunk, hogy megneveljük őket, hanem az, hogy segítsünk neki abban, hogy megtalálják, biztonságban érezzék magukat mellettünk. Ha ez nem megy, azért nincs jogunk egy emberpalántát felelősségre vonni, hiszen mi magunk sem tudtuk megoldani. A gyerekek sokszor mondhatnak olyan dolgokat, amiről fogalmuk sincs, mit jelenthet a felnőttek világában. Példa: A gyerek évekkel ezelőtt megkért engem, hogy segítsek neki kibékíteni a szüleit. Mikor megkérdeztem, nem sajnálná-e, hogy nem találkozunk többet, azt mondta, hogy maradjunk barátok, néha ott is aludhatnék. Az első mondat után el kell számolni háromig, és tudatosítani, hogy gyermek agyából pattant ötlet, mielőtt támadásnak venné a felnőtt, és így tovább vinni a beszélgetést. Az anyukával én annyit tudok tenni, hogy feltűnően ügyelek arra, hogy soha ne mondjak róla rosszat, egy idő után megenyhült, nem vagyunk barátnők, de tudunk normálisan beszélni a problémákról, az anyagiakról, bármiről a gyerekkel kapcsolatban. Ez elég is, nem kell eljátszani semmit sem, mi ennyire vagyunk képesek, mint ember, soha nem lenne a barátnőm. Teljesen más világ vagyunk, leginkább az zavar benne, hogy buta. De ezzel nincs dolgom, semmi közöm hozzá.
2018. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

26-os. Nagyon jol.leirtad, de ez csak kisebb gyerek eseten igaz es muodokepes. Nagy kamaszok fiatal felnottek eseteben mar nem ez a dinamikaja.

Nalunk elsore edesanyaval ugy tunt azonos oldalon allunk, azonos ertekeket kepviselunk.

Jott a drogos ugy es o kozolte nem elkuldeni, hanem rendort kellett volna a gyerekére hivnom. Majd amikor egy nappal se vartam tovabb a fia kikoltoztetesevrl, akkor szmét lettem.

Ugyanez volt a masik gyerek eseteben is. Amig kivulrol o beleszolhatott es egyet is ertettem vele, addig minden oke volt. Amikor a modszereink nem mukodtek es ultimatumot adtunk a gyereknek, akkor a gyerek hirtelen hozzafordult (evekig nem...) es hirtelen en lettem a gonosz, mert azt mertem mondani a gyerek fuggo, neveletlen, igenytelen, viselkedeszavaros es pszichiaterre vagy pszichologusra szorul. Miutan kuldtem a fia szobajarol es fuvezesenek nxomairol kepeket még reagalt. Utana 3 honappal kesobb, amikor a fiat egy masik csalad is kidobta, egyszeuen letiltott. Ugy hogy hozza se szoltam, nem kerestem, semmi elozmeny nelkul.

Feltetelezem talan attol tartott kuldok neki egy megjegyzest, hogy na latod nem en vagyok az egyetlen aki szerint beteg a fiad...bar eszembe nem jutott volna pont eleg tragedia, hogy valaki edesszulokent szembesul a gyerekeinek az ilyen problemaival.

2018. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Durva sztori. Azért a párod is mondhatta volna,h kicsit problémásak a srácok.
2018. júl. 10. 16:12
 29/30 anonim ***** válasza:

Nekem 17 évesen lett apu új párja, 18 évesen mostohaanyává lépett elő.

Anyukám öngyilkos lett. Azt vágta a fejünkhöz, hogy tudja, hogy mi tesómmal azt gondoljuk, hogy miatta lett anyu öngyilkos (pedig nem).

Apu autót vett neki, felújította a lakását, a lányának fizette Pesten az albérletet, neki a rezsit, a bevásárlásokat, szóval mindent.

Én arra kényszerültem, hogy 18 évesen egyedül éljek albérletben, havi 40 ezerből. Hozzájuk nem mehettem, mert a Pesten élő lánya havonta 1x hazament, ezért az ő szobája tabu volt számomra.

Érettségi előtt kértem aputól 12ezer forintot a tablófotózásra. Apu szó nélkül adni akarta, a nő nekem esett, hogy mi a f@ szt képzelek magamról, miért nem osztom be a pénzem, hány bőrt akarok még apámról lehúzni stb. (Akkor kértem először és utoljára pénzt és apu bőven 4 kiló felett keresett már akkor is.)

Utána nem sokkal áthívott vacsorázni a nő, apu nem volt ott. Hazamentem, hajnal 3tól kezdve hánytam, nem bírtam abbahagyni, 150 méterre volt tőlem a gyógyszertár, de 5x indultam el, mire oda is értem. (Egészségügyben dolgozik a hölgy...)

Rengeteg rosszat tett már velünk, mégis saját magát állítja be ártatlan báránykának. Bunkó stílusa van, semmi sem felel meg neki. Tudta, hogy apu mellé mi is járunk. A 27 éves lánya, még egy napot nem dolgozott életében. Apu tartja el mindkettejüket. Én pont ezért és tesóm is külföldre költöztünk, így csak évente 3-4 alkalommal kell elviselnünk a banyát.

Tesómnak kisbabája lett. Kijöttek 2 kemény napra, mert a nő állítása szerint, nem akarta őket zavarni. Holott tesómank pont a segítségükre lett volna szüksége az első hetekben. Azért utaztak 2000 kilómétert, hogy ott legyenek 28 órát.

Kiakarja tőlünk sajátítani a saját édesapánkat, én ezért "ócsárolom". Persze másoknak előadja, hogy neki 3 lánya van és mindegyiket mennyire szereti, de érezni nem érezzük...

22/N

2018. júl. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Ez is durva sztori.Sajnálom.:(
2018. júl. 13. 12:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!