Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell csak azért tiszteln...

Miért kell csak azért tisztelni valakit mert szült?

Figyelt kérdés
Mostanában a neten egy csomó nő arra hivatkozik hogy ő már letett valamit az asztalra mert szült egy gyereket. Miért kell ezt annyira elismerni? Ha valaki tisztességgel felnevel egy gyereket akkor jó vagy 40 évet ledolgozik a szakmájában és kiemelkedően jól végzi az tisztelni való, de azért mert valaki szétdobta a lábát miért kell tisztelni? Azt bárki meg tudja csinálni.
2018. júl. 6. 19:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%

Mostanában a neten egy csomó nő arra hivatkozik


kérek három korrekt hivatkozást.

2018. júl. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Hány gyereket szültél ma?
2018. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Ezt azok a félkegyelműek csinálják, akik másra nem képesek. Például állást keresni, vagy főzni, vagy kitanulni valami értelmes szakmát. Marad a purgyék potyogtatása, meg a melldöngetés. Nem mellesleg erre büszkének lenni már csak azért is hülyeség, mert minden állat képes rá. Még a tehén is.
2018. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem találkoztam még ilyennel... Amúgy nem kell őket tisztelni érte egyáltalán. Gondolom, nincs más, amit fel tudnának mutatni.

Ha nagyon kérkednek vele mégis, kommenteld nekik alá, hogy bezzeg a Lakatos Szamanta meg nyolcszor annyit letett már az asztalra, pedig fiatalabb is, mint te! ;D XD

2018. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Némely nő ezt valóban világcsúcsnak érzi. Mert neki lett manócskája!
2018. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

2 gyereket szültem, de nem gondolom ezt és a "babás" ismerőseim sem.

De olyannal már találkoztam, aki pusztán mert ő az idősebb kiemelkedő tiszteletet vár, mint más embertársai.

2018. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

Jujjujuj! Mit fogsz te itt kapni ezért a kérdésért!? :D A született anyák majd jól szétkapnak!

Egyébként ezt a kérdést már mi is kiveséztük baráti körben. Arra jutottunk, hogy akik erre verik magukat, azok semmi mást nem tettek le arra a bizonyos asztalra, és nem is fognak. Ez életük egyetlen eredménye. A lábát mindenki szét tudja tenni, ez önmagában sem különösebb tiszteletet, sem elismerést nem érdemel.

Az már annál inkább, ha ezek az anyák a csemetéikből kiváló embereket nevelnek. De mint tudjuk, manapság nem szabad a gyereket nevelni, nehogy sérüljön a kis lelke. Szóval annak az anyának elismerés jár, aki mégis illedelmes, jól nevelt gyerekekkel büszkélkedhet, mert az már eredmény. Ez kb. 1000-ből egy.

2018. júl. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Mit tettél le az asztalra,3 gyereket,én meg a cégemet plussz egy gyereket akit fel is neveltem egyedül nagyrészt.. Attol mert kipotyogtat valaki magábol 5 öt,még nem érdemel tisztelet, erre egy kutya is képes és néha egy állat odaadobb szülő mint egy sorozat gyerek kilovo ahol vmi érdekbol van a potyogtatás,most épp csoknak hivják.
2018. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

Kicsit átestünk a ló másik oldalára. Régen megvetették azt, aki nem szült, ma meg már ősanyának van bélyegezve mindenki, aki csak elmosolyodik egy kisgyereket látva. A szülés hirtelen olyan dolog lett, amit "bárki meg tud csinálni". Érdekes, én egy olyan kismamát sem ismerek, aki csak ült és nézett kilenc hónapig. Jé, a terhességgel is foglalkozni kell? Nem elég csak megvárni, hogy kipottyanjon az a gyerek? Ja, és fel is kell nevelni! De ha valaki "csak" annyit tesz le az asztalra, hogy felnevelt egy gyereket, azt jobban elítélik, mint a szegedi Csillagban ülőket.

Szerintem az anya munkáját ítélje meg a gyerek, ha felnő! Ha ő büszke az anyjára, akkor nekem nincs okom nem tisztelni.

2018. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudom én 7 hónapos terhesként nem várok el se tiszteletet, se plusz figyelmet mástól azért mert gyerekem lesz...ez az én és a párom közös döntése volt, (amire készülünk lélekben és anyagilag) nem pedig csak "lábszétdobás".


Érdekes én meg pont az ellenkező mentalitással találkozom többet. Hogy a kismamákat fórumokon "lusta potyogtatógépeknek nevezik akik biztos a CSOK-ért szülnek meg, hogy ne kelljen visszamenni dolgozni" :S Igazából elég sértő az ilyen hozzáállás, mert sok esetben az embereknek fogalmuk sincs a háttérben lévő dolgokról és a "pocak meglátására" máris elkönyvelnek. (pl. rendre megdöbbennek azon, hogy még dolgozom mert szeretem a munkám és nem írattam ki magam 8 hetes terhesen táppénzre. Vagy, hogy habár most megszakítom a szakképzésemet a baba után szeretném majd befejezni, hogy jobb munkalehetőségeket teremtsek magamnak. Erre persze mindig az a reakció, hogy "úgyse mész vissza dolgozni mert majd úgyis jön a következő" )


A másik, hogy "divat" lett utálni a gyerekeket. És nem arról beszélek, hogy valakit idegesít egy neveletlen szomszédgyerek vagy mondjuk ő személy szerint nem akar gyereket, hanem konzekvens utálathadjárat indul minden gyerek ellen. Mintha egy gyerek vállalása csakis az élet/fiatalság/jó házastársi viszony/jó alak és a vagyon végét jelenthetné a gyerek pedig csak és kizárólag nyűg/teher/katasztrófa lehet. Ezt elég szomorú olvasni...


Nyilván a másik oldalon meg ott vannak a "csodamamik" akik szintén idegesítőek, szóval az igazságot valahol a két véglet között kéne megtalálni.

2018. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!