Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell csak azért tiszteln...

Miért kell csak azért tisztelni valakit mert szült?

Figyelt kérdés
Mostanában a neten egy csomó nő arra hivatkozik hogy ő már letett valamit az asztalra mert szült egy gyereket. Miért kell ezt annyira elismerni? Ha valaki tisztességgel felnevel egy gyereket akkor jó vagy 40 évet ledolgozik a szakmájában és kiemelkedően jól végzi az tisztelni való, de azért mert valaki szétdobta a lábát miért kell tisztelni? Azt bárki meg tudja csinálni.
2018. júl. 6. 19:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%
Ilyennel üég nem találkoztam.. Olyannal viszont igen ,hogy férfi jelentetre ki,hogy minden tisztelete a nőké...
2018. júl. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
Én sem tapasztaltam még ilyet, viszont az ellenkezőjét már igen; mióta gyerekem van, azóta vadidegenek is kedvesebbek velem (sokszor), és ez főleg terhesen volt így.Nem tudom, ez miért van...De egyetértek azokkal, akik azt írják; azt lehet igazán tisztelni, aki szülés után tisztességgel fel is neveli a gyereket.Hiszenvszülni az is,
2018. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Bocs elküldte véletlenül...A vége az akart lenni, hogy végül is az is szül, aki aztán állami gondozásba adja/elhanyagolja/ stb.- az pedig a legkevésbé sem tiszteletre méltó...Előző voltam.
2018. júl. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
95%
İrigylem, aki meg nem tapasztalt ilyet... nalunk sajnos van ilyen visszamaradott rokon, es pont egyidosek vagyunk. Gyorsan felcsinaltatta magat, mert ugye az ujdonsult kiscsaladnak nagyon jol jonne a csok, berangatta a faszit hazasodni, es azota o az anyuka a csaladban, akinek minden szava arany, akinek igenyei vannak, holott kb. putriban nevelkedett es mar az erettsegi is kihivas volt a szamara (aztan vegul tobb ev alatt meglett :")). En meg a lenezett karrierista rokon lettem, akit le kell sajnalni, hiszen meg semmit nem ert el az eletben, de bezzeg o... (ez a semmi a diploma, egy jol mukodo parkapcsolat, akivel szuper korulmenyek kozott elunk, tobb nyelv megtanulasa, fix. munkahely mar evek ota... :D).
2018. júl. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
94%
Mert olyan korlátoltak, hogy csak szülni képesek mint az állatok. Többet nem lehet várni tőlük. Ami nem baj, de hogy valaki még büszke is rá és lenézi azt, aki ennél kicsit többre képes. Nevetséges, de nyugi, ezzel csak a saját egójukat nyugtatgatják, mert mélyen belül ők is többet akarnak az élettől mint tenyészkanca lenni.
2018. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
9-es szépet irt nagyon.
2018. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen nők FB-ja van tele az olyan idézetekkel, hogy "Lehet, hogy nem vagyok szép, se gazdag, se karrierem nincs, de van X gyerekem. Oszd meg, ha egyetértesz..."
2018. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
95%

Higgyétek el, egyedülálló, gyermektelen (az is szeretnék maradni) harmincas nőként nagyon is értem, hogy miről beszél a kérdező.

Be akartam másolni azt a cikket, ami alatt a facebookon Hosszú Katinkát ekézik anyukák egymás közt (tök nyilvánosan), hogy oké, hogy mit tudom én, hány aranyat nyert, DE NEM NEVEL GYEREKET, ezért kvázi kevesebbet ér, mint nem anya.

Lehet Katinkát szeretni, vagy nem, de az vitathatatlan, hogy ő már letett valamit arra a bizonyos asztalra. Aztán majd nevel gyereket, ha akar.

Azt is szeretem, hogy ha nincs gyereked, akkor egy anyának nem mondhatsz olyat, hogy fáradt vagy, mert azonnal jön azzal, hogy amíg nincs gyereked, nem tudod, mi az. Két egyetemet toltam le párhuzamosan munka mellett, BIZTOS nem tudom, milyen napokig nem aludni, és mikor már sokadik hete túlórázok este 10-11-ig többek között azért, hogy minden meglegyen határidőre az ő kínjaik meg különprogramjaik ellenére, akkor nagyon örülnék, ha kinyafoghatnám magam valakinek két szóban magam (fáradt vagyok), és az az illető nem kezdene cserébe litániába.

Egyébként nekem az a benyomásom, hogy rohadt irigyek rám, mert azt hiszik, hogy úgy élek, ahogy ők éltek a gyerek előtt, és minden este bulizok, minden héten új pasim van, meg töménytelen dellám, amit persze mind puccos partikra, csinos ruhákra meg magamra költök, mert önző dög vagyok, azért nincs gyerekem. A vicc az, hogy sosem éltem így, és alig várom, hogy ne kelljen többet még munka közben se emberek közt lennem, nem, hogy még bulikba járnék :D De ahhoz képest, mennyire megvetik a felszínen a sztereotíp szingli, gyermektelen életet (vagy amiről azt hiszik, hogy az), valahol a mélyben iszonyatosan irigylik. Aztán ez a belső konfliktus csattan ott, hogy dögöljön meg az összes gyermektelen, meg amúgy is, én sokkal jobb ember vagyok, és tiszteletet érdemlek, mert gyereket nevelek.

2018. júl. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
57%
Persze, van egy csomó szuperanyu, elég szétnézni a babázós kategóriában, ezt nem vitatom, de van ennek egy másik oldala is. 12 hónapos a kislányom, már többször volt rá példa, hogy gyermektelen emberek szólták meg azt, hogy (szerintük) nem jól nevelem a babát. Ez azért elég érdekesen jön ki, mert ők élnek azzal a jogukkal (nagyon helyesen), hogy nem kell szülniük mások kedvéért, a társadalom egyre elfogadóbb velük szemben, ami kifejezetten a modern világban alakult ki. Aztán meg azt mondják, hogy pl "mi ez az új divat, hogy 6 hónapig anyatej, mi is felnőttünk, pedig már 3 hónaposan... blablabla" meg "neveletlen gyerekek a buszon, nyakon kéne őket b***ni, régen így, úgy, amúgy... Szóval furcsa ez. Amíg én nem török pálcát más fölött, hogy nekik miért nincs, addig megtarthatnák a nevelési tanácsaikat, főleg, mert gőzük nincs róla. Nem kell senkinek a tisztelete, hanyatt esni sem kell, de ameddig én nem kérdőjelezem meg az ő életvitelét, gondolkodásmódját, én is elvárom ugyanezt. Amikor elmondom ezt nekik, rendre felhúzzák az orrukat, és akkor jön a "mióta gyereket szültél azt hiszed mint tudsz". Szóval, na... érted.
2018. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!