Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a gonosz,...

Tényleg én vagyok a gonosz, mert nem esek hasra egy kamasz terhességtől?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 4 hónapja szült, még nincs 18 éves. Senki nem is tudta, hogy terhes (állítólag ő maga sem, mert végig megvolt neki és nem nőtt a hasa...). Az egész terhessége alatt bulizott, ivott, cigizett (nem csak sima cigivel) és egyetlen vizsgálaton sem volt, az orvosok mondták, hogy már az is csoda, hogy a baba egészséges és időre született. Most az egész család oda, meg vissza van, hogy jaj kisbaba, mennyire édes. Meg hogy az unokatesóm mennyire megváltozott, azóta nem bulizik, sehová nem megy, és neki ez lett megírva. Én meg csak egy kétségbeesett kamaszt látok, aki így is végighazudta az egész életét, két gimiből csapták ki és a barátja is otthagyta, ezért úgy gondolta, ez majd a megoldás. Mert azt hihetetlennek tartom, hogy közel egy évig nem vette észre, hogy terhes és semmi változást nem látott magán. A szülei így is nehezen éltek meg, jelenleg az apukája és az anyukája is két munkahelyen dolgozik, hogy valahogy megéljenek. Ott laknak egy két szobás lakásban öten, néha a lány ex-jelenlegi barátja is ott alszik. És ha elmondom a véleményemet erről, le vagyok hurrogva, hogy miért csak a rosszat látom és hogy igenis becsülendő, hogy ilyen fiatalon vállalta...


Pedig én sem vagyok öreg, 20 éves egyetemista vagyok.


2018. júl. 7. 13:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%

Kettő-meg-egy-kicsivel fiatalabb unokatesódról írsz.

Felemlíted életvitelét.

Kénytelen vagyok megkérdeni: ha tudtad, milyen, beszélgettél-e vele , mit csinál rosszul?

BESZÉLGETÉSre gondolok, nem pedig utasítások és tanácsok özönére.

Ha igen, akkor sem hánytorgathatod fel, hogy nem gondolta át akkori szavaid.

Most már erre késő. A gyerek megszületett és ő az egyedüli vétlen és bűntelen ebben a szituációban.

Ha az anyja elhiszi, sőt, megerősíti, hogy nem látszott a várandósság, te hihetsz azt, amit csak akarsz, de az eddigi viszon megtartása érdekében tartsad magadban.

.

A gyerek semmiről nem tehet, ezért anyja vagy nagyszülei iránti ellenérzésed ne vetítsd ki rá!

Előfordulhat -és kivánom, legyen így!- évek múlva még te is jókat fogsz játszani ezzel a gyerekkel.

2018. júl. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
94%
Azért előfordul az, hogy egy nő nem tudja valamilyen oknál fogva, hogy terhes. Valamelyik csatornán (már ne emlékszem melyiken) volt is egy "Nem tudtam, hogy terhes vagyok" című sorozat, abban elég sok ilyen nő volt, és nem tini korúak, akik csak akkor jöttek rá, hogy terhesek, mikor megindult a szülés, volt olyan is, akinek nem is az első terhessége volt.
2018. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Játszotta a nagylány, hát most megkapta a lehetőséget hogy nagylányként/anyaként bizonyítson. Pár hónap és kiderül kinek volt igaza.
2018. júl. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
59%

Ha nem tudta, hogy terhes akkor abortuszra sem tudott menni. Tehát nagyon nem volt más választása, mint megszülni. Maximum örökbe adhatja.

Van az a mondás, hogy a vélemény olyan mint a s*gglyuk, mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másokéra.

Tisztelettudó gratulálok és ennyi a te dolgod.

2018. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"senki nem kíváncsi a másikéra"

Akkor miért kérdezik meg?!:D

2018. júl. 7. 21:39
 16/19 ildibrexy ***** válasza:
95%
Na persze nem tudta, hogy terhes... Azert az utolso honapokban mar szemmel lathato es erezheto ha mozog a baba. Ezt csak az nem veszi eszre aki nem akarja.
2018. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
28%

Ezt irod: "az orvosok mondták, hogy már az is csoda, hogy a baba egészséges és időre született. Most az egész család oda, meg vissza van, hogy jaj kisbaba, mennyire édes. Meg hogy az unokatesóm mennyire megváltozott, azóta nem bulizik, sehová nem megy, és neki ez lett megírva. Én meg csak egy..."

A csaladod valoszinuleg pont azert van oda meg vissza, mert az unokatesod eletmodja mellett valoban csoda, hogy egeszseges es erett babaja szuletett es egy pici baba mindig hatalmas elmeny, foleg az unokatesod szuloi vagy nagyszuloi korosztalyanak. Ha mellesleg egyelore még az unokahugod is megszeppent es visszafogott eletet el (most akár akar, akár nem, de muszaj neki és o ez ellen nem is tiltakozik) akkor a csaladja jo esellyel pluszban ennek is orul (erre mondtak neki ez lett megirva).


A pici babata tenyleg lar haragudni es feltekenynek lenni vagy barkit is lenezni, mert megszulte. Masok, akik ezreveszik a terhesseguket vagy megsejtik es nem akarjak a gyereket, azok elmennek abortuszra. Az jobb? Senki nem tudja megondani. A leirtnal sokkal rosszabb korulmenyek kozott es koze is szuletnek gyerekek, sot tervezett es szeretettel vart gyerekek. Neked kar oket sajnalni az o szukebb csaladjuk es meg kell oldaniuk. Ha segiteni akarsz nekik segits, ha nem akkor ne is mondd a hatuk mogott, hogy jaj hogy elnek.


A vajon tenyleg eszrevette-e hogy terhes kerdesre: egy nodoki ismerosom meselte, hogy egyszer elment hozza egy no, hogy mostanaban olyan erzese van, mintha valami mozogna a hasaban es fel hatha valami nagy cisztaja lett vagy rakos elvaltozasa. A holgy nem volt kover! A vizsgalat hamar kideritette, hogy 7 honapos terhes volt!!! Allitotta, hogy de hat o semmit nem erzett, maskor is szokott verzese kimradni es hizni se hizott.

Lehet unokatesodnak is rendszertelen volt a verzese es ha megis sejtett valamit akkor se akart rola tudomast venni (talan epp ezert is ivott, fuvezett stb. hogy a gyanujat vagy furcsa erzeseit elnyomja, már ha voltak neki).


Nezd a jo oldalat azaz azt, hogy nem.veled tortent meg. (Mert, ha eķkora ellenerzesed van emiatt, akkor nyilvan az egesz helyzetet viszolyogtatonak es felelmetesnek talalod a magad reszerol. Te pedig lehetsz okosabb es figyelmesebb uokatesodnal.)

2018. júl. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
12. A TLC-n adták :) Én is épp írni akartam, hogy lehet, tényleg nem tudta, hogy gyereket vár.
2018. júl. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem, nem vagy gonosz, csupán sértődött, mert más került a középpontba.
2018. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!