Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apán alkoholista, mindenkivel...

Apán alkoholista, mindenkivel kötekedik, hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Már az őrületbe kergeti az egész családot, mindig mindenkibe beleköt részegen, persze tök értelmetlen dolgokba, és 99%b-an nincs is igaza....nem lehet semmit tenni, a szép szó, érvelés, kérlelés, könyörgés ilyenkor nem használ....anyu, a tesóm és én sem vagyunk olyan emberek, akik hagynák magukat, így szerencsére verni nem ver senkit vagy hasonló....a vitákat próbáljuk kerülni, de ha ráhagyjuk a dolgokat, akkor mindig egyre durvább sértéseket vég a fejünkhöz, akkor is ha normálisan válaszolunk...ha otthagyjuk az egyik szobában, jön utánunk a másikba....

emellett természetesen anyagi csődbe is döntia családot, ráadásul azt sem nézi jó szemmel, hogy továbbtanulok (mellette dolgozom is


Mit lehet tenni egy ilyen emberrel? Hogy lehet kezelni, amikor nem hat rá a szép szó? már odáig jutottunk, hogy jobb lenne nélküle, de sajnos nem tudnánk 2 lakást venni ennek az árából, anyu szülei már meghaltak, így nincs hova menni, apa meg nem hajlandó az anyjához költözni :(


2010. jún. 17. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kérd Isten segítségét :)
2010. jún. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kevin42 válasza:
:( Sajnos Én sem tudok segíteni, mivel Én is ilyesmi helyzetben vagyok. Édesapámmal élek, szüleim külön váltak, azt hittem minden jobb lesz de nem így történt. Ugyanúgy iszik, szintén hazugságokat vág az ember fejéhez, és ami a legrosszabb azt a pénzt ami a régi házból megmaradt elköltötte értelmetlen dolgokra...Szörnyű így élni, és én még csak 14 éves vagyok...:( Már annyiszor kerülhettem volna rossz társaságba meg minden, de nem tettem. Most ballagtam el, egy jó suliba megyek, 4,2 lett az átlagom, de őt semmi sem érdekli ezek közül.:(
2010. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérheted isten segítségét is, de ha esetleg épp nem figyelne, akkor anyáddal kell beszélned. Zárjátok ki az életetekből, megnevelni már nem tudjátok.


d,jpr

L

2010. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

rudom miről beszélsz....nekem anyniból jobb a helyzetem, hogy már 20 vagyok, ennél fogva önnállóbb meg több lehetőségem van, de annk idején csomo ideg nem bírta megjegyezni, mi a gimim neve, utána elhelyezkedtem nagy nehezen egy elég jónevű égnél, de azt sem tudja, mit csinálok, nem is érdekli, ahogy az sem, hova járok egyetemre, mit tanulok és miért...


viszont az nagyon jó, hogy jól tanulsz, csak így tovább!

remélhetőleg így könnyebb lesz kikerevedned ebből a helyzetből majd, bár mint látod, késöbb is nehéz :S

2010. jún. 17. 22:51
 5/13 A kérdező kommentje:
22:48 hogy zárjuk ki, mire gondolsz pontosan? a különköltözést nem tudjuk megoldani, mint írtam nincs hová mennünk, és a lakás árának feléből sem mennénk semmire :(
2010. jún. 17. 22:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Jogilag kell lépni, ha az nem működik, akkor MÁSHOGY elintézni, ha érted mire célzok. Velünk is ez volt. Ilyenkor az ember csak halogat, az anya tehetetlen, a gyerekek szenvednek. Talpra kell állni és cselekedni. Leülni, megbeszélni, intézkedni.
2010. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kevin42 válasza:
2 válaszoló vagyok. De ez nekem akkor is nagyon szörnyű van egy nővérem is gyönyörű lány éjjel nappal dolgozik, két egyetemre jár ,nagyon okos, Ő szerencsés mert olyan barátja van, aki mindent meg tud neki tenni.De én mihez fogok kezdeni, ha már semmim nem lesz, folyton nagymamámnál vagyok, aki mindig reménykedik, hogy megváltozik apu.Már sok gondja volt az ivászat miatt, úgy volt, hogy holnapután kicserélik az ablakokat a lakásba, de nem maradt pénze erre se.Értelmetlen dolgokra költötte el a pénzét. Két héten belül vett 3 órát, amiből az egyiket elcserélte+ráfizetett.Kávéfőző, aztán közölte, hogy ő azt a kávét nem is szereti. Meg ilyenekre költi a pénzt. Napok óta részeges. 24/48-ba dolgozik, már amiatt is panaszkodik, hogy mi lenne rossz meló, és ha ott nem dolgozna akkor mi lenne!?Azoknak a napoknak örülök a legjobban amikor dolgozik. Egy olyan ember sincs aki igazán megért, és átölel, szeret hogyha rosszul érzem magamat. A lányok terén sem vagyok túl jól, abszolút nem vagyok rosszképű, csak éppen nem vagyok képes komolyabb-ban elleni egy lánnyal, folyton csak a flörtölés megy, aztán mind megsért.
2010. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

jézusom, mi az, h máshogy, meg csak nem ölhetjük XD


jogilag ok h elválnak, de nem tom attól miért lenne jobb...vagy a bírósg iylenkor méltányos lenne anyámmal, mivel ő nevel minket (bár én már 20 vagyok, szal nem kell különösebben nevelni, akár el is költözhetnék, de szerintem rosszabb lenen nekik nélkülem itthon :( )

2010. jún. 17. 23:02
 9/13 A kérdező kommentje:

23:02 jajj, nehéz erre mit mondani :( anyukáddal mi van amugy, nem tudsz hozzá költözni, vagy a nagymamádhoz?


lányok miatt ne aggódj, lesz az még máshogy, elég fiatal vagy még, és a fiuk késöbb érnek kicsit 8bár gondolom ezt sokat hallod)


érdekes h a tied vásárolgat, elég gáz...:( enyém csak piát vesz...multkor is olyan büdüs pálinkaszag terjengett...kérdeztük h miért ivott? erre azt hazudta h csak sört ivott...még hülyének is néz....


sajnos nem tudok jobbat annál, h tanulj, és költözz el minnél hamarabb, csak az még kb 10 év az esetedban :(

szörnyű helyzet.


am én azt csináltam egy időben, h a lehető legkevesebbet vtam itthon, csak aludni jártam haza....suli után pl kávézóban v IKEAban tanultam, meg barátokkal, haverokkal találkoztam, itthon fürdés, alvás, reggel előről az egész....ez talán nálad is beválhat, és csak minden második nap kéne ezt tenned.... így kevesebbet konfrontálódsz vele....azt nem tom, hogy tudnád megakadályozni, hogy a pénz kifolyjon a keze közül...

2010. jún. 17. 23:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Sehogy sem tehetitek ki,sajnos.Borzalom,de semmit nem tudtok tenni.
2010. jún. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!