Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonság bele akar szólni a...

Rokonság bele akar szólni a házvásárlásunkba - hogy lehetne őket leállítani?

Figyelt kérdés

Párommal mostanában nézegetünk mobilházakat, hogy azt vennénk, van már egy telkünk, és egy ilyenre lenne pénzünk anélkül, hogy 30 évig nyögnénk a hitelt.

Párom nagybátyja meg az ő felesége viszont ahányszor alkalmuk adódik, megjegyzik, hogy miért nem építkezünk, az mennyivel jobb lenne.

Oké, ők khm.. még a wc-n is pénzt produkálnak, ők simán építettek maguknak egy fullos házat, igazán örülök nekik, de egy felnőtt embernek tényleg problémát okoz a "nekünk nincs erre pénzünk" mondat megértése?

Vagy nem tudom, tényleg nem tudom felfogni, hogy mi annyira érthetetlen azon a tényen, hogy nincs 20-30 millánk csak úgy zsebben...

(Párom tesójáék az ő párjának a szüleinél újítják fel a tetőteret, és ott laknak, nekik sincs pénzük saját házra, ők így oldották meg, őket is állandóan ugyanezzel nyaggatják, hogy miért nem építkeznek)

Mondtuk nekik, hogy fizessék ki, és nagyon-nagyon szívesen építkezünk, ezen csak röhögtek :D


Tényleg ilyen nehéz felfogni, hogy valaki nem kőgazdag? Vagy mi bajuk van?? Hogy lehetne leállítani őket?


2018. júl. 9. 10:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én ezt szoktam válaszolni, amikor okoskodnak, hogy nekem mi lenne a jó: majd én azt szabályzom. Bunkó válasz, de bunkó embernek ez jár.
2018. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben 2 választás van:

1. "jóvanmama", aztán tojni bele.

2. ha nem bírod, akkor meg üvöltve elmondani mindent, és hogy még egyszer ne pofázzanak bele.

Mert az ilyenek csak ebből értenek.

2018. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Hiaba az osszes tanacs. Nagybacsi a fonok, kerdezo es parja nem nagyon meri befogni az okoskodok szajat. Felnek, hogy a vegen mobilhazra sem jut majd.

Viszont, biztos, hogy elottuk tervezgettek, almodoztak, ezert is tudnak mindent. Nem kell a hazepitesrol beszelni, es nem lesznek kerdesek, tanacsok.

2018. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Megmondtuk már nekik határozottan, hogy hagyják abba, de nem tudom, nem fogják fel, tényleg most olyanok mint valami debilek, akiknek az agyukba nem jut be egyszerűen az információ kívülről.

Egészen ezelőttig tök normálisak voltak.

Mi nem nagyon szoktunk velük ilyenekről beszélni amúgy, de volt már, hogy a párom vett ki szabit és szólt, hogy háznézés miatt kellene (csak indokkal kért szabit adnak ki neki), vagy pl apósommal többet beszélünk erről, ő meg azért csak szóba áll a bátyjával és elmondja neki...

2018. júl. 9. 12:47
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve elcseszett helyzet az, hogy egy okoskodó rokon a párod főnöke. Ez a helyzet is mutatja, mennyire kellemetlen, amikor valaki a szülője vagy más rokona, vagy párjának szülei/rokonai vállalkozásában dolgozik.

A másik: mi az, hogy csak indoklás esetén ad ki szabit?

Ha nehéz megszervezni a dolgozó távollétében abban az időszakban a munkát, de a főnök alapvetően rendes, akkor lehetséges, hogy a főnök szívja a fogát, ő meg mond egy emberileg nagyon is méltányolható okot, és akkor azt mondja a főnök: "Ilyen esetben természetesen megoldjuk a helyettesítésedet". De ha valaki nem mond indokot, az egész évben nem kap szabit? A szabadságot a tárgyévben kell kiadni, és a munkáltató felelőssége, hogy ki legyen adva, csókolom!

Hát én már emiatt is húznék el attól a nagybácsitól. Mi köze ahhoz, hogy a kerti munkában akarom utolérni magam, vagy a strandra akarok kimenni, vagy házat nézni megyünk? Vagy netán valami intim altesti problémával menne szakorvoshoz?


Én a helyetekben először tehát az állásváltoztatásra koncentrálnék, addig esetleg nem is néznék több házat. Aztán utána már se tudni nem fog róla a nagybácsi, sem olyan gyakran nem fogtok találkozni vele. És az se lesz nagy gond, ha megsértődik, mert keményen leállítjátok. Most meg ugye túl keményen nem mertek szólni, mert a párod egzisztenciálisan függ tőle.

2018. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15

Egész eddig semmi gond nem volt vele.

Amit a szabiról írtál, nekem fura, minden dolgozó ismerősömet (engem is) csak akkor engedik el, ha van rá valami indok.

Nem arról van szó, hogy nem merünk szólni neki, párom simán kiabál vele ha úgy van, csak egyszerűen hiába.

Egy idegesítő szokás miatt meg nem akarna felmondani a legközelebbi, legjobban fizető munkahelyen a környéken..

2018. júl. 9. 14:17
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neked futa, amit a szabiról írt ankolléga, de a munka törvénykönyve így szabályozza. Akkor is s ha a nagybácsid a főnököd.
2018. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy munkahelyemen se követeltek indokot.

Persze én nagyon jó légkörű helyeken dolgoztam, ahol nem kellett titkolódznom. De amikor pl. állásinterjúra mentem, akkor azért azt eszembe nem jutott volna mondani. :DDDD

2018. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!