Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki máshogy dolgozza fel...

Mindenki máshogy dolgozza fel a halált?

Figyelt kérdés
Nekem ma hunyt el a nagypapám, mikor hazaértem akkor tudtam meg és abban a pillanatban mintha megállt volna az idő.... később tudtam csak nagyjából felfogni, hogy mi is történt, és rám is tört egy kisebb sírás és még most se tudom igazán, hogy mi a helyzet.... nyilván mindenki ily módon reagál ilyen helyzetbe, de én csöndesen csak néztem ki a fejemből és nem tudtam gondolkodni...

2018. júl. 10. 16:42
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*17/f
2018. júl. 10. 16:42
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális reakció. Én sokkal idősebb vagyok, de a mai napig nem tudom elfogadni a halált, kiheverni a veszteséget.
2018. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, hogy lefagytam, volt, hogy elkapott a pánik és órákon át csak sírtam. Attól függ milyen közeli rokon/ismerős halt meg.

Eleinte az ember tagad. Az elme megtalálja az utat, hogy könnyebben feldolgozza a tragédiát. Sok erőt neked!!

37n

2018. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 5 éve halt meg az apám. Nem igen volt jelen az életemben,de mai napig várom mikor jön szembe biciklivel az utcán. Részvétem
2018. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Igen. Nem tudam sirni,érzékerlennek is neveztek. És két évvel ksőbb jött rám egy hatalmas dühroham,fulladásos zokogás egy vétlen rokoni vicces rá utalo beszolás miatt.
2018. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy reagáltam, ez teljesen normális. Részvétem!
2018. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenki máshogy amiért senkit sem szabad elítélni.

Én 13 éves voltam amikor meghalt apukám akit imádtam. Hirtelen lett otthon rosszul és láttam ahogy nem kap levegőt, sosem felejtem el. A kórházban meghalt, bőgtem nagyon. Rettenetes volt, viszont a temetésén nem tudtam sírni, egy könnycsepp sem jött ki a szemeimből. Emlékszem mondták hogy milyen erős vagyok, holott én ezt nem úgy éreztem hogy erős vagyok, sőt szégyelltem hogy nem sírtam. Pedig a lelkünk állapota is változik és biokémiai folyamatok is közrejátszanak abban hogy ki hogyan reagál.

2018. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mindenki másképp. Én pl. apum sírjához képtelen voltam kimenni, más pedig ott talál megnyugvást, minden nap kimegy a temetőbe.

Neked még nagyon friss a halárhíre, de ha együtt is laktatok, még rosszabb.

Csak a kérdésedre válaszoltam, tudom, hogy sokkoló. Nem kívánok semmit, részvétet sem, csak annyit, hogy az idő segít! Fel a fejjel!

2018. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%
8. vagyok. Csak kérdezném a többiektől, ezen mi pontozni való van? Tök mindegy, hogy hasznos-e, mert látom, mindenki az. Van az a helyzet, amikor nem kéne pontozgatni senkit. Se le, se fel.
2018. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezzel a kérdéssel csak kiváncsi voltam valamire és egy kis támogatásra vágytam amit köszönök szépen mindenkitől...
2018. júl. 10. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!