Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire gondolnátok át...

Ti mennyire gondolnátok át egy kapcsolatot, ha az illető családjának mentális problémái vannak?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje együtt vagyok a párommal, szeretem őt. Nagyjából azt mondta nekem, hogy problémás a családja és kevesebbet jártunk hozzájuk. De számomra most derült ki, hogy nem egyszerűen csak rossz a kapcsolata velük, hanem az apja és az ő családja beteg. Az apja pszichiátrián volt, nem tudom mi a pontos betegség, a lényeg, hogy néha bekattan és állandóan téveszméi vannak, mindenkivel szarul bánik, dühöng stb. Régen meg öngyilkos kísérleti voltak. Sose láttam, nem tudtam róla, csak most mikor megint baj volt vele, akkor mesélte el a párom és hogy szégyellte. És mondta, hogy a nagyszüleinél is vannak hasonló bajok apai ágon. És tudom, hogy szörnyű erre gondolnom, de szerintetek mennyire örökölhető? Nem szeretném ha a párom is hasonló legyen. Tényleg szeretem de tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen pszichés betegséggel nem lehet könnyen élni. Ráadásul a gyerekek is örökölhetik. Szégyenlem magam az ilyen gondolatért, mert a párom teljesen normális, de mégse tudok elmenni mellette, azzal tudattal, hogy a egyszer nála is elindul és ez történjen. Szeretnék vele majd beszélni erről a későbbiekben, de szeretnék többet is megtudni, erről az egészről, hogy hogyan működik. Van akinek van tapasztalata? Főleg olyan aki ilyen emberrel él, hogy a családjában van egy hasonló beteg.

2018. júl. 26. 11:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Így érthető, viszont annyit azért kérdezz meg tőle, hogy pontosan mi is a problémája az apukájának. Akkor legalább utána tudsz olvasni.
2018. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
49%
2 exem metálisan sérült volt. Egyik az anyjától örökölte,másik az apjától. Tedd lapátra,és menekülj!
2018. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

Ne azt kérdezd meg, hogy ö is ilyen lesz-e, hanem hogy pontosan mi baja van az apjának, illetve az ö családjának. (Ugyanis még az sem kizárt, hogy mindenkivel más bak van, nem ugyanaz)


Ha tudod a betegség nevét, akkor az interneten tudsz keresgélni erröl, meg hogy mennyire öröklödö valami.


Utána, ahogy valaki írta, a gyerekvállaláson keresztül kellene megközelíteni a genetika vizsgálatot, ne azért kérd, mert félsz, hogy rajta is elöjön, hanem mert attól tartasz, a gyerekeitek esetleg örökölhetik azt

2018. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
11%
Én azért nem lennék vele együtt tovább, mert szégyellte a beteg családját.
2018. júl. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
Meg kéne tudni a betegség pontos nevét, mert a "bekattan és dühöng" nem elég pontos definíció. Aztán konzultálni pszichiáterrel. Genetikussal is.
2018. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
Imádom a gyakorit ahol mindenki egy Czeizel Endre és ahol mindenkinek az exe egy "pszichopata" volt. Ez a kettő együtt olyan teljességgel bontakozik ki a kérdés alatt hogy nekem már nem is kell idetrollkodnom semmit sem.
2018. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
Hiába pontoztok le, nem hat meg. Nem kell olyan társ, aki szégyelli a családját. Ha nekem bajom lesz, rólam is titkolózni meg hazudozni fog? Ha beteg gyerekünk születik, letagadja??? Undorító. És tudom, mit beszélek, apósom egy börtöntöltelék alkesz volt, a férjemben fel se merült, hogy erről ne beszéljünk.
2018. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

ma 13:36-os: azt kizártnak tartom, hogy azzal kezdesz egy kapcsolatot, hogy apád meg apád családjában több embert pszichiátriai kezelésekre kell vinni - mert ez minden embernél annyit jelentene, hogy ennyie labilis családból jövö emberrel nem kezd kapcsolatot.

Másrészt ma MO-ton a legtöbb ember elítélik kapásból, akinek rokona-ismeröse öngyilkos lett vagy megkísérlete, mert "biztos nem törödtek vele" - emiatt sem igazán szokták ezt elmesélni.


Ha TE azt állítod, hogy te ezt nem hallgatnád el, akkor garantáltan nem mondasz igazat.

2018. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
nem, nem hallgatnám el. Ráadásul nem egy hetes kapcsolatról van szó, a kérdező azt írja, hosszú ideje együtt vannak.
2018. júl. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos nem minden idegrendszeri/mentális probléma szűrhető ki. A gyerekem autista, ami elvileg öröklődik, gyakorlatilag pedig teljességgel kimutathatatlan és nem lehet kiszűrni. Ráadásul van olyan család ahol az összes gyerek érintett, van ahol 4-ből csak egy. Sok ilyen problémánál mindössze a hajlam öröklődik ami megint nem jelent semmit. Egyet értek azzal aki azt írta, kérdezz rá a konkrét betegségre és olvass utána.
2018. júl. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!