Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségek esetén...

Mentális betegségek esetén miért mondják, hogy az illető nem tudja magáról, hogy beteg, vagy ha tudja, akkor nem is beteg?

Figyelt kérdés

Olyan betegségek esetében, amik "nem annyira súlyosak", vagyis a beteg tisztában van az őt körülvevő világgal és képes az önálló életre is. Az ilyen emberek azért azt csak meg tudják állapítani, hogy teljesen máshogy gondolkodnak a világról, és máshogy is cselekednek sok helyzetben, mint nagy átlag. Ha meg valaki utánaolvas a dolgoknak, le tudja vonni a következtetéseket (tudom, mondjuk az öndiagnózis nem feltétlen ér bármit is..). Szóval szerintem tudatában lehet valaki annak, hogy nincs vele minden rendben. Más kérdés, ha ezt nem gondolja problémának, hanem normális állapotnak tartja, nem zavarja egyáltalán.

Erről mi a véleményetek? Hülyeség vagy van benne valami? Ezen gondolkodtam valamelyik nap...


2011. febr. 24. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, az úgy van, hogy az ilyen betegek ugyan tudják, hogy máshogy gondolkodnak, mint az átlag, de nekik erröl csak annyi a véleményük, hogy a többi nem tud rendesen gondolkodni, túl primitiv, nincsenek kellö ismeretei - és eszükbe sem jut, hogy a hiba bennük van. Ha valaki ezzel megpróbálja szembesiteni öket, akkor meg úgy érzik, hogy öket akarják háttérbe szoritani, mivel ök különbek a többieknél, és azokat ez zavarja.


Tehát ök ebböl NEM azt a következtetést vonják le, hogy VELÜK nincs minden rendben, hanem hogy a TÖBBIEKKEL.


(Van tapasztalatom ilyen betegekkel, és nem egyszerü velük bánni úgy, hogy ne ellenségesen álljanak hozzám)

2011. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is van ilyen bajom, páran megjegyezték már nekem hogy annyira fura vagyok, és utánanéztem mentális betegségeknek és van olyan amiből csomó igaz rám, és tudom hogy más vagyok, de képes vagyok önálló életet élni, de máshogy gondolkozok különböző helyzetekben, ahogy te is leírtad.

Én is rengeteget gondolkozok ezen, és nem tudom eldönteni tényleg van-e valamilyen mentális betegségem. Mert suliban is néha csak úgy beállok valahová és nézek magam elé vagy épp ki az ablakon és nem érzékelem ha hozzám szólnak.:/

16/L

2011. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: Eleinte én is így gondoltam. Viszont aztán elkezdtek érdekelni a különböző mentális betegségek, vagyis inkább az átlagtól eltérő gondolkodású emberek (most egyelőre úgy gondolom, pszichiáter szeretnék lenni, bár még csak gimnazista vagyok, sok mindent tehát nem igazán tudok, és még ugye változhat is), és találtam olyat ami gyakorlatilag teljesen illik rám. De most nem magam miatt tettem fel a kérdést, hanem általánosságban. Szóval addig oké, hogy normálisnak gondolja magát az ember, de ha találkozik akár teljesen véletlenül egy olyan betegség leírásával ami gyak. 100%-osan ráillik, akkor az eszével csak fel tudja fogni, hogy hoppá...

Nekem amúgy sosem mondta senki hogy fura vagyok, maximum kisebb koromban, hogy jajj miért nem barátkozok senkivel, olyan mulya vagyok stb, közben csak nem akartam barátkozni senkivel, mert nem értettem és emiatt utáltam is őket (pedig sosem bántott amúgy senki), de egyébként többé-kevésbé, főleg most már, normálisnak tartanak, mivel igyekszem azt mondani és csinálni, amit a normális ember szokott az adott helyzetben. Egyszer egyébként voltam gyerekpszichológusnál (16 évesen, anyám akarta), de hozzá a második-harmadik alkalom után nem is mentem vissza, miután azt mondta rám hogy érdekes vagyok... Mert neki mondtam pár dolgot, amit nem szoktam másoknak, de többet nem akartam neki mondani.

Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem amit az elején írtam, ha valaki esetleg magától jön rá és tegyük fel elfogadja, hogy ő "beteg", akkor mi van..

2011. febr. 24. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

" ha valaki esetleg magától jön rá és tegyük fel elfogadja, hogy ő "beteg", akkor mi van.."


Ez általában akkor fordul elö, ha valaki hajlamos a hipochondriára, és betegségleirásokat olvas - akkor ugyanis elég gyakran talál rá illö tüneteket. A másik ilyen kategória az orvostanhallgatók egy része - ök szintén sok betegséget fedeznek fel magukon a tanulmányaik során.


De a mentális betegek nem veszik észre, hogy rájuk illene az egyik vagy másik leirás, mert nem látják saját magukat reálisan, hanem úgy, ahogy nekik megfelel.

2011. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia én tényleg beteg vok pszichiátriára kell járkálnom és gyógyszereket szedek stb. nálam szerencsére elég hamar észre vették

hát figy azt vágtam h vmi nem oké velem de nem is arra gondoltam h velem nem oké vmi hanem inkább körülöttem. de mongyuk arra rájöttem én is h nem normális dolog az éjszaka közepén kikötni vhol és fogalmam sincs h hol vok vagy h nem tok kiönteni magamnak egy pohár vizet mert gőzöm sincs h hogy kell vagy h egyszerűen nem tom kifejezni magam és tök mást mondtam amit akartam és össze vissza beszélek. én úgy éreztem meg érzem is ma is h vhogy széttöredezett a világ körülöttem vagy nem is tom...

de persze a tisztább pillanatokban lehet látni h vmi gáz van de én inkább arra gondoltam h vhogy a többi emberrel van a baj nem velem...

meg am én még most se érzem egyáltalán betegnek magam és soha nem is éreztem és néha eszembe jut h mivan ha csak átb.sztak és semmi bajom a f.sznak kell a gyógyszert szedni... de próbálom le küzdeni :D


bocsi de én csak saját tapasztalatot tok leirni ne haragudj.

de én tényleg nem éreztem soha betegnek magam nem is tom miért csinálom ezt az egészet... csak látom h úgy nem műkődik így meg hátha. nem értem az egészet

16/F

2011. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

am sztem ez nem minden betegségre igaz pl egy depressziós miért ne tudhatná h mi baja van?

ezt a skizofrénekre szokták mondani...

2011. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az ilyen emberek azért azt csak meg tudják állapítani, hogy teljesen máshogy gondolkodnak a világról, és máshogy is cselekednek sok helyzetben, mint nagy átlag."


Honnan az ördögből tudja valaki, hogy másként gondolkodik, mint a "nagy átlag"? Hogyan gondolkodik a "nagy átlag"?


Aki azt érzi vagy hangoztatja, hogy másként gondolkodik, mint a "nagy átlag", az a környezete visszajelzésein érzékeli, hogy baj lehet vele. Általában ez a helyzet, bármilyen romantikátlanul hangzik.


"Szóval szerintem tudatában lehet valaki annak, hogy nincs vele minden rendben."


Azt tudhatja, hogy nincs rendben valami, de azt nem tudja, hogy mi nincs rendben. A skizofrén is érzi, hogy nincs rendben valami, mert feltalálta a halálsugarat és ezért üldözi a CIA és az FSB, meg a narcisztikus is érzi, hogy ő a legzseniálisabb tehetség a környéken, csak a hülye átlagemberek ezt nem ismerik fel stb., tehát érzik, hogy baj van, de nem ismerik fel, hogy mi a baj.


"találtam olyat ami gyakorlatilag teljesen illik rám."


Mindenki találhat olyat. Pl. ha előveszed a DSM-t, abban az összes elmebetegségben találhatsz jellemzőket, amik igazak rád. A diagnózis azonban teljesen más, nem azonos ezeknek az itemeknek a kipipálásával.


"ha találkozik akár teljesen véletlenül egy olyan betegség leírásával ami gyak. 100%-osan ráillik, akkor az eszével csak fel tudja fogni, hogy hoppá..."


Nem, mert nem fogja érzékelni, hogy ráillik. A skizofrén nem azt érzi, hogy téveseszméi vannak, hanem azt, hogy üldözik a zsaruk vagy megmérgezte a szomszéd, vagy bejárnak a lakásába és elviszik az evőeszközeit. A depressziós sem biztos, hogy azt érzi, hogy lehangolt, inkább azt, hogy a világ egy lehangoló hely, és csak ő tudja az igazságot az emberekről, akik viszont álomvilágban élnek.


"Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem amit az elején írtam, ha valaki esetleg magától jön rá és tegyük fel elfogadja, hogy ő "beteg", akkor mi van.."


Addig eljuthat, hogy beteg. A következő lépés már kérdésesebb, hogy ti. hogyan is beteg. Mert még az is lehet, hogy valakinek van valamilyen pszichés zavara, és ettől nem független módon beképzel magának egy teljesen másik pszichés zavart, sőt, még büszke is rá, kérkedik is vele. Ő aztán nehezen fogadja el, ha mondjuk tudomására hozzák, hogy nem is az a baja, hanem egy általa kevésbé márkásnak gondolt betegség. ("Hogy én hisztrionikus? Kikérem magamnak, én skizoid vagyok!")

2011. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Üdv! Úgy érzem, hogy én is másképp gondolkodok, mint a "nagy átlag". A nagy átlag mindent készpénznek vesz, nem érdekli őket, hogy magyarok, vagy hogy ki a Haza bölcse. Nem érzik a súlyát annak, hogy kik ők. Én nem nézek valóvilágot, meg ehhez hasonló tömegbutító műsorokat. Mert szerintem azok. Barátok közt-el az élen. Persze én sem érzem magam betegnek, sőt majdnem biztos vagyok abban, hogy nem vagyok beteg! És ténylegesen azt gondolom, hogy nem jó a nagy átlagnak, akiknek a pénz lebeg előttük, mint legfontosabb dolog

18F

2011. márc. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:21


"Üdv! Úgy érzem, hogy én is másképp gondolkodok, mint a "nagy átlag". ... Én nem nézek valóvilágot, meg ehhez hasonló tömegbutító műsorokat. Mert szerintem azok. Barátok közt-el az élen. Persze én sem érzem magam betegnek, sőt majdnem biztos vagyok abban, hogy nem vagyok beteg!"


Teljesen egészséges vagy, ilyen a kamaszkor. A 18 évesek nagy átlaga pontosan ugyanezt érzi: nem úgy gondolkodik, mint a nagy átlag, nem néz tömegbutító tévéműsorokat, és nemcsak a pénz érdekli.

2011. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!