Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyire gondolnátok át...

Ti mennyire gondolnátok át egy kapcsolatot, ha az illető családjának mentális problémái vannak?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje együtt vagyok a párommal, szeretem őt. Nagyjából azt mondta nekem, hogy problémás a családja és kevesebbet jártunk hozzájuk. De számomra most derült ki, hogy nem egyszerűen csak rossz a kapcsolata velük, hanem az apja és az ő családja beteg. Az apja pszichiátrián volt, nem tudom mi a pontos betegség, a lényeg, hogy néha bekattan és állandóan téveszméi vannak, mindenkivel szarul bánik, dühöng stb. Régen meg öngyilkos kísérleti voltak. Sose láttam, nem tudtam róla, csak most mikor megint baj volt vele, akkor mesélte el a párom és hogy szégyellte. És mondta, hogy a nagyszüleinél is vannak hasonló bajok apai ágon. És tudom, hogy szörnyű erre gondolnom, de szerintetek mennyire örökölhető? Nem szeretném ha a párom is hasonló legyen. Tényleg szeretem de tisztában vagyok azzal, hogy egy ilyen pszichés betegséggel nem lehet könnyen élni. Ráadásul a gyerekek is örökölhetik. Szégyenlem magam az ilyen gondolatért, mert a párom teljesen normális, de mégse tudok elmenni mellette, azzal tudattal, hogy a egyszer nála is elindul és ez történjen. Szeretnék vele majd beszélni erről a későbbiekben, de szeretnék többet is megtudni, erről az egészről, hogy hogyan működik. Van akinek van tapasztalata? Főleg olyan aki ilyen emberrel él, hogy a családjában van egy hasonló beteg.

2018. júl. 26. 11:26
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%
Ha gyereketek lesz, tartania kell a kapcsolatot az apja rokonaival is, és rettegni fog tőlük, és ő is majd folyton fél, hogy mikor jön ki rajta a betegség. Ha több családtag is beteg volt már, akkor nagy az öröklés veszélye - és az idegbeteg gyerekedről, ha olyan lesz, haláláig neked kell majd gondoskodnod. ha tönkremegy a kapcsoltod, akkor is rád marad a beteg gyerek. Ez már abnormálisan nagy kockázat, ha bejön, végleg tönkremegy az életed. Ide nem kéne szülni.
2019. okt. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

"Ha gyereketek lesz, tartania kell a kapcsolatot az apja rokonaival is"


Ugyan miért KELLENE tartani a kapcsolatot velük??? Semmi kényszsrítö ok nincs rá!

2019. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Nem kényszerítő ok miatt, hanem mert ők a gyerek rokonai. Attól, hogy idegbetegek, még ők a nagyszülők-nagynénik-nagybácsik, vagy ki az, akinek gond van az elméjével. Nem megoldás, hogy belenyomjuk a gyerekbe a beteg géneket, amiket recesszíve is átörökíthet úgy, hogy neki semmi baja, csak majd ő kisfiának lesz mondjuk skizofréniája..., közben meg nem állunk szóba a beteg rokonnal. Ez ellentmondás azért.
2019. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!