Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyermekeim családba fogadási...

A gyermekeim családba fogadásival vannak az öcsémnél es szeretném felettük vissza kapni a gyámságot hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Londonban élek és ide szeretném őket kihozni magamhoz,mert ők magyarországon élnek es en azt szeretném megtudni hogy a londoni önkormányzat segítségével eljárhatok e ebben az ügyben?

Es ahoz h itt élhessenek velem milyen iratok szükségesek ehez?

Erről hogyan tudom a magyarországi gyámügyet tájékoztatni?

Segítségeteket nagyon megköszönném.


2018. júl. 27. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj magyarországi családjogi ügyvédet.
2018. júl. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat anyukám családbafogadással vette magához, amikor megszületett. Igaz, hogy nem voltam külföldön, de én elmentem anyukámmal a gyámügyre, elmondtuk, hogy nem szeretnénk tovább a családbafogadást és írtak jegyzőkönyvet, aláírtuk, 1 hónap múlva a jogerős határozattal a kezemben enyém lett a gyerek. :)


(Mondjuk én a korom miatt nem lehettem a törvényes képviselője.)

2018. júl. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Ezt csak MO-on tudod elintézni, amíg itt nem kapod vissza a felügyeleti jogodat, addig nem viheted öket magaddal.

Másrészt annyiból, amit írtál, nem lehet sok mindent mondani, mert nem derült ki, miért adták a gyerekeket a testvéredéknek, miért vonták meg töled a felügyeleti jogot és mi változott, ami alapján visszakérhetnéd.

Nem derül ki, hogy mennyi idösek a gyerekek, mióta élnek az öcséd családjában, de ha ez tartósabb dolog, akkor nem sok esély van arra, hogy a megszokott környezetböl kiszakítsák öket.

Szóval egyrészt jóval több adat kellene a megválaszoláshoz, másrészt meg ezt a mo-i gyámhatóságon keresztül lehet csak intézni.

2018. júl. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"a londoni önkormányzat segítségével eljárhatok e ebben az ügyben?"


Kérdezd meg tőlük. Ha nem, akkor majd mondják, hogy hogyan tovább.

2018. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
A családbafogadást a szülő és a befogadó család együtt kérvényezheti és együtt is bonthatja fel, mivel az egy ideiglenes megoldás, amíg a szülő helyzete nem lesz alkalmas.
2018. júl. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
A londoni önkormányzat nem fog foglalkozni a magyar gyámügyi gondokkal. Ezt Magyarországon tudod csak elérni. De tapasztalatból mondom, hogy a gyereket(öcséd) az édesapjuk engedélye nélkül nem is hozhatod ki. Ha iskoláskorú akkor a gyámügy felé igazolnod kell, hogy az öcséd Londonban melyik iskolába fog járni. Az angolok sem könnyítik meg a helyzetedet, mert biztosítanod kell minimum 2 szobás lakást, mert a törvény szerint a gyereknek külön szoba jár. ( hacsak nem vagy indiai, paki vagy feka, vagy kínai vagy brazil mert ők megtehetik, legalábbis velük nem szórakoznak.) Ja, és igazolnod kell, hogy anyagilag is képes vagy felnevelni. Mert Londonban a minimálbér nem sokat ér. Abból lakást nem nagyon bérelsz. Tudom kint élek, tapasztaltam, bár én csak a fiamat akartam kihozni ( ki is jött velem, mert az apja engedélyezte, és mindent megoldottam)
2018. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a csaladba fogadast, ugyanúgy annak a megszüntetését is lehet kérelmezni, de a magyar hatóságoknál: [link]
2018. júl. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!