Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalást meg tudtál bocsátan...

Megcsalást meg tudtál bocsátani? Hogyan sikerült (mármint: hogy kezelted az érzelmeidet, mit csináltál. )? Utána működött-e a kapcsolat, vagy ha végül mégis befuccsolt, akkor ennek kapcsán?

Figyelt kérdés
2010. jún. 19. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bocsájtanám meg soha.
2010. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

Félrelépést kénytelen lennék, mivel anyagilag teljesen össze vagyunk fonódva.

Sokak szerint ez nem kifogás, de ha a férjem megcsalna akkor el sem válnánk, csak legfeljebb nyitott házasságban élnénk.

Hasonló nyitott házasságról tudok, 5 évig működött, de végül elváltak. Aztán 10 év múlva újra összejöttek, szintén anyagi okai is voltak. Most is együtt vannak, de újra nyitott kapcsolatban élnek.

2010. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

meg tudtam bocsátani, de nem kellett volna, mert végig bennem maradt a tüske és végül ez mérgezte meg a kapcsolatot,pedig ő bizonyított.tényleg.nagyon is.

szóval, ha úgy érzed, h nem tudtok tiszta lappal indulni,akkor kár a gőzért

2010. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én buktattam le, nem törölte ki az msn naplozottakat, amit meg se néztem volna alapba, csak furcsán viselkedett, és még ő volt kiakadva hmiért néztem meg.. kidobtam..visszakönyörögte magát..ennek 4 hónapja..de a tüske még ott van és nemtudok rá úgy nézni ahogy előtte.pedig ő is bizonyitott.
2010. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam megbocsátani. A tüske az ott marad (nálam) örökre. Egyszerűen minden megváltozott, azután nem tudtam rá feltétlen szeretettel nézni... Tudtam szeretni, de nem úgy ahogyan kellett volna. Egy ideig még próbálkoztunk, adtunk esélyt arra, hogy meg tudjak bocsátani, de akármennyire is szerettük volna, nem ment. Egyszerűen képtelen voltam rá feltétlen szeretettel nézni. Nem is a konkrét megcsalás gondolata volt bennem, hanem egy általános ellenszenv felé.
2010. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Én meg tudtam. Sokat segített benne, hogy bevallotta, hogy megcsalt, azonnal, nem kamuzott. Otthagytam, mondván, ez nem megbocsátható, de hát szeretjük egymást és senki nem tökéletes. Ennek másfél éve, azóta már együtt élünk és teljesen rendben van a dolog. Egy dolgot kértem, hogy szakítsa meg a kapcsolatot azzal a lánnyal, megtette, minden rendben van :)
2010. jún. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiekben sose tudnám megbocsájtani... Egy esélyt lehet adni neki, de nem tudom, hogy működne tovább.
2010. jún. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

A mi házasságunkban volt egy 2 hónapos különélés. A nagyobbik lányom akkor volt 2 éves. A drágám magányra vágyott, tanfolyamon volt, vizsgák előtt állt, én a lányommal anyuékhoz mentem. Kiderült, hogy a tanfolyamon összeszűrte a levet egy 21 éves nővel. Férjem 41 éves volt akkor. Tagadta, de mivel kis falu volt, mindenki tudta, mi történt a 2 hónap alatt. A vizsgák után értünk jött, hú de hiányoztunk, de jó megint együtt. Nagyon szerettem, az első gyermekem apja, lenyeltem a békát, vagy inkább homokba dugtam a fejem? Magam sem tudom. 2 év múlva megszületett a kisebbik lányom, aki most 16 éves, és bennem van a tüske a mai napig. Sokszor bánom, hogy hazamentünk vele, aztán eszembe jut, hogy akkor nem született volna meg a kisebbik lány.

Szóval lehet megbocsátani, de elfelejteni soha. Nem mondom, hogy boldogtalan vagyok, de nem ugyanolyan a kapcsolat közöttünk, mint előtte volt. Nem is a megcsalás fájt talán a legjobban, hanem az, hogy hazudozott, hülyének nézett, és ezt megalázóbbnak érzem, mint a megcsalást. Nem tudok azóta sem feltétel nélkül bízni benne.

2010. jún. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sohasem tudnám megbocsátani neki... És nem is adnék "második esélyt". Mindennél jobban,feltétel nélkül,tisztán szeretem... Ez csak egyszer adatik meg az életben... De akár egy csók is megmérgezheti ezeket a varázslatos érzéseket. Nem tudnék utána bízni benne,sőt ránézni se... Persze sokak szemében ez igazságtalannak tűnhet,mert mindenki hibázhat,de egyszerűen nem lennék képes folytatni...

Igaz,ha már gyerek is van,akkor megfontolandó.....

2010. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagy nehezen csak addig-addig beszélt, hogy megbocsátottam, kibékültünk. Szerettük egymást, bizonyította is, hogy többet nem lesz ilyen. Nagyon sokáig nem tudtam elfelejteni, túltenni magam rajta, de azóta tényleg bizonyította, hogy megbánta és nem lesz ilyen. Remélem így is lesz, mert többet nem bocsátanám meg. Akkor egy ideig nem tudtam benne megbízni, azt hiszem, már visszanyerte a bizalmam is.
2010. jún. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!