Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos ha ilyen...

Szerintetek jogos ha ilyen választás elé kényszeríteném anyámat?

Figyelt kérdés

Anyám férje egy lusta, alkoholista ember, ki tudnám ezt fejteni több oldalon keresztül, de akkor nem olvasná el senki.

Én már összeköltözésen gondolkozok a barátommal, de nem tudom mi lenne anyukámmal, hisz egy családi házban lakunk, ahol nyáron a sok kerti munka, télen meg a fűtés (fával fűtünk) miatt sok tennivaló van, és a férje lényegében semmit nem csinál.

Nem tudom mi lenne vele, ha most még én is itt hagynám, és szinte 0 segítséggel kellene fenntartania egy házat, úgyhogy mellette gyárban dolgozik 3 műszakban. 52 éves és már ő se lesz fiatalabb, azt veszem észre rajta, hogy már egyre nehezebben bírja.

De én egyrészt már lassan szeretnék a barátommal együtt lakni, másrészt meg már elegem van ebből az emberből, meg a mindennapos vitájukból.

Anyám felvetette már nekem nem egyszer, hogy kidobja (anyámé a ház). Meg amúgy nem szeretné ha elköltöznék, sőt azt is mondta, hogy mért nem költözik ide a barárom is.

Szóval szívem szerint megkérdezném tőle, hogy most mégis mit akar, mert vagy az lesz, hogy elköltözök innen aztán boldogítsák csak egymást vagy kidobja végre és akkor ideköltözünk és segítünk, amiben csak kell, meg természetesen fizetük rezsit meg mindent.

Csak hát ez így kicsit olyan érzelmi zsarolás így végig gondolva, azt meg azért nem akarom, de akkor meg mi legyen?


2018. aug. 12. 18:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Lehetséges, de akárhogyis én nem fogom végig nézni, hogy tönkre teszi magát.
2018. aug. 12. 20:22
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
Helyette nem tudod kirúgni a pasit. A nem végignézés max azt jelentheti, hogy elköltözöl.
2018. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, nagyon egyszerű a képlet: felnőtt emberek vagytok, a te életedet te alakítod, a te döntéseidért te vagy felelős, és te is viseled a következményeket. Az ő életéért ő a felelős, és neki kell vislenie a következményeket.

Éld az életedet, költözz össze a barátoddal, anyád majd megoldja az életét. Ha neki jó az, hogy egy herét tart, akkor rokkanjon csak bele; ha nem tetszik, akkor majd kidobja és elválik tőle. Nem a te dolgod beáldozni magadat, hogy legyen aki a ház körüli munkákat elvégzi, mert anyád ragaszkodik egy lusta disznóhoz, valamiért biztos megéri neki, és van oka szeretni...

2018. aug. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi lett a történet vége, kérdező?
ápr. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Röviden: én elköltöztem, ők még együtt vannak, anyám ugyanúgy szenved a ház körüli munkákkal, pont hétvégén panaszkodott a férjére, meg mondta, hogy jövőre már nem fogja bírni a fával fűtést, úgyhogy hitelt terveznek felvenni, hogy kialakítsák a gázfűtést.

Hosszabban: Annó amikor legközelebb felhozta anyám ezt a témát, hogy ne költözzek el, költözzünk inkább oda, vagy építkezzünk mögöttük a telken, akkor megmondtam anyámnak, hogy ha a férje nem lenne ott, lehetne róla szó, de én vele nem tudok együtt/a közelében lakni.

Hát ugye nem dobta ki, szóval elköltöztem a párommal (azóta férjem). Amúgy odaköltöztették anyám nővérét is, (aki legalább egy 10-essel idősebb anyámnál), mert egyedül maradt volna. Amennyire én látom, jó hatással van anyámra, hogy ő is ott lakik, de segíteni nem sokat tud neki.

A férje ugyanúgy iszik, bár talán kevesebbet, meg talán kevesebbet is veszekszenek, de ugye más így, hogy nem lakok ott. Annyira nem rossz ember amúgy ő se, nem az a full alkoholista, nagyobb baj, hogy lusta, vagy legalábbis nem családi házba való ember.

Ha valamire megkér anyám, akkor segítünk, de önként én nem ajánlkozok, van nekünk is elég dolgunk, házat újítottunk fel, nem rég költöztünk be, most meg babát várunk, két és fél év sikertelen próbálkozás után. :)

ápr. 2. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!