Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan kezdte a közös...

Ki hogyan kezdte a közös életét a párjával? Új autóval, de albérletben nagy felelőtlenség lenne?

Figyelt kérdés

Igazság szerint mindkettőnknek van családi háza falun. De mivel az egyedülálló anyukáink ott élnek, ezért nem tudunk egyikben sem összeköltözni (megbeszéltük, hogy saját életet akarunk, mert tudjuk jól, hogy esetünkben a generációk együttélése - főleg később babával - megviselné a kapcsolatunkat). Kilakoltatni nyilván nem fogjuk egyikőjüket sem.


Ezért gondoltunk egy saját fészekre. Egy ház megvásárlása és felújítgatása kb 8-10 millióból jönne itt ki. (Vételár min. 6 mill., + kb 2-3 mill. tető, fürdő, stb alap dolgok). Ha szerencsénk van, meg tudnánk valósítani hitelből.


Viszont befigyel az a tény is, hogy tulajdonképpen 2 házra "minek a 3.". Plusz egy normális autó is nagyon kellene, amivel el tudok járni majd a fősulira (jövő ősszel kezdeném), plusz ha babánk lenne, nem lennénk faluhoz kötve orvosilag, stb, lehetne menni bárhová.

Eddig ilyen kb. 1 milliós használt autókkal már kétszer befürdött a párom, mindig csak a pénzt vitte, és nagy távolságokra (nyaralás), vagy hosszú távra (minden nap azzal menni egy jobban fizető munkahelyre) nem lehetett tervezni vele.


Ezért gondoltuk azt, hogy a hitel inkább egy új autóra legyen felvéve, és lakunk albérletben addig, ameddig (csúnyán szólva) valamelyikünk háza ki nem üresedik (az ő anyukája 60, az enyém 50 éves).


Maga az ötlet tetszik is, csak hát kb 70-80 ezer forint egy albérletre egy 160 eFt + 200 eFt fizetéssel ... Hát, nem tudom ... ?!

Plusz, mire bekerülnénk valamelyik családi házunkba, addigra már lehet, hogy a CSOK-ot sem lehet igényelni, eltörlik, stb... De ezt csak ilyen zárójelesen jegyzem meg.


Ötletek, vélemény?


Köszönöm

21/L


2018. aug. 12. 18:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
3%

Én, 26 éves, igazi gazdagapucifia, Porsche, hitel nélküli ingatlan tulajdon, cég társtulajdon, összejöttem egy 17 éves diáklánnyal. Suliba járt, majd utána másfél évig nem volt munkája. Leszartam. Örültünk egymásnak. Mondtam, hogy ne zavarja a különbség, mert szeretem őt és sosem fölénxeskedtem vele. Hozzám költözött, nem is hagytam fizetni semmit amíg nem volt suli után munkája. Később vettem egy külön házat. Én megvettem, felújítottam, nem fizetett bele, de nem is engedtem volna. A nevelőapja mégis húzta a száját mert egy laminált padló lerakást kértem tőle. Sebaj, őbaja. A különházat már dolgozó nőként segített fenntartani. Ő is vett autót, én segítettem neki fenntartani, szervizelni (van autószerelő okj-m is), aztán a fele fizuját elkezdte az anyjába tömni egy elbaśżott hitelbe, én tönkrementem, el lettem hagyva.

A jelen: 5 éve szingli pasi vagyok, átlagos vagy alatti életszínvonallal, de legalább voltak szép éveim. Exemmel no contact.

2018. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
És ez most egy jelzés értékű mesélés volt, hogy a mi kapcsolatunk is tönkre fog menni? :D Vagy csak szimplán megosztottad velem?
2018. aug. 12. 19:10
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

1-es: tipikus sztori ,ezért nem kell diákokat eltartani.

Kérdező : azzal ne nagyon kalkulálj hogy kiüresedik egy ház,mert élhetnek ők még 30 évig is például.Új autó hülyeség.Lehet kifogni 300 ezerért is szép állapotban lévőt,kevés fogyasztással,nem vennék kocsit hitelre.Albérletbe költöztök,megnézitek egyáltalán együtt tudtok-e élni.És spóroltok minden hónapban annyit amennyit tudtok.Én egyedül tartok fenn albérletet,ketten sokkal jobban lehet spórolni,mert több a pénz.

2018. aug. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

"lakunk albérletben addig, ameddig (csúnyán szólva) valamelyikünk háza ki nem üresedik (az ő anyukája 60, az enyém 50 éves)"


Ebben amelett, hogy elég gyomorforgató, az is benne van, hogy kb. 60 éves korotokig albérletben fogtok lakni - amikor egyesek már arra fognak bazírozni, hogy mikor haltok meg, az milyen érzés lesz?...

Basszus, egy ötvenéves már öreg szerintetek?

A CSOK akkor már sehol se lesz...

2018. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj , de azzal kalkulalni MOST, hogy mikor uresedik meg haz... haaat, enyhen szolva is hulyeseg, hisz nem tudhatjatok elore, hogy az majd 5 vagy 25 ev mulva lesz?

Szerintem ugy jarnatok a legjobban, ha egyelore valamelyikukhoz koltoznetek baba nelkul, es sporolnatok, amig ossze nem jon egy normalis kocsi ara, HITEL NELKUL. Nem kell milliokert auto, par szaz ezerert mar siman kapsz olyat, ami kiszolgalja a fosulis eveidet! Amig nem vagytok mindketten 100% keresokepesek, addig en nem hitelekben semmikepp nem gondolkoznek! Az iskola evei alatt valamelyik anyukanal laknek, nem gondolkoznek bababan, csak a kokemeny sporolasban. Igy az 1. evben kijonne az auto ara, a maradek 3ban pedig egy kis alaptoke a hazvasarlashoz, amihez aztan vennek fel hitelt.

2018. aug. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

A kocsi akkor is nagyon viszi a pénzt, ha új.

Véleményem szerint az a legjobb, ha a munkahely közelébe költöztök, legalább egyikőtöké legyen közel, csak néhány buszmegállónyira vagy gyalog meg lehessen közelíteni. És ne herdáljátok el a pénzt kocsira!

Nem gond, ha albérletben kezditek. De én a következő 30 évben nem számolnék egyik szülő halálával sem. Addigra meg talán már a gyereketek is felnő.

Majd később, ha már tényleg napirenden lesz a családalapítás, meg lehetne beszélni valamelyikőtök anyukájával, hogy adjátok el a házat, vesztek egy saját ingatlant, aztán inkább béreltek a házról lemondó szülőnek egy lakást (vagy egy apartmant egy idősek otthonában)

2018. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

"tudjuk jól, hogy esetünkben a generációk együttélése - főleg később babával - megviselné a kapcsolatunkat)"


Ebből a félmondatból lejön, hogy egyáltalán nem vagytok biztos a kapcsolatotokban, úgyhogy jobban tennétek, ha várnátok még a közös élettel, mondjuk a főiskola végéig.


"kb 70-80 ezer forint egy albérletre egy 160 eFt + 200 eFt fizetéssel ..."


A fősuli mellett végig dolgozni akarsz?

2018. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#3

Igen, tudom, hogy élhetnek (Sőt! Éljenek is!) sokáig. Azt a mondatot csak azért írtam bele, hogy tulajdonképpen nem életünk végéig akarunk albiban lakni, hanem nyilván majd ki fog üresedni egyszer valamelyik ház.


#4

"kb. 60 éves korotokig albérletben fogtok lakni"

Hát, sajnos nem hiszem, hogy még 40 évig fog élni a mi generációnk szülei, a mai átlagéletkort tekintve.

Emellett senki nem bazírozik semmire, ez egy tény, hogy egyszer - mint mindenki - a mi szüleink is meg fognak halni. Aki ezt nem bírja feldolgozni még közvetettem sem, az forduljon pszichológushoz. Aki pedig ezt az egy mondatot ragadja ki és forgatja ki a mondandómból, az pedig járja újra a szövegértelmezési órákat.


#5 - 6

Igen, végül is jó dolgokat írtok.

Csak az a baj, hogy abból is sértődés lenne, ha valamelyikünk anyjához költöznénk oda, akkor a másik rázendítene, hogy őt miért hagytuk egyedül...?! Ovi... Szóval kb vagy mindkettőt egyedül hagyjuk, vagy egyiket sem. :D Szégyen.

Az ő anyját viszont tuti nem lehetne kirobbantani az ősidők óta lévő családi házból, az enyém meg nem menne albérletbe, sértődőős...

2018. aug. 12. 19:58
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha már most látszik, hogy egyik anyuka sem hajlandó feladni a házát, a megszokott életét, akkor pláne ne autóban gondolkodjatok. Spóroljatok, ahol tudtok, hiszen teljesen a nulláról kell indulnotok anyagilag. Költözzetek abba a városba, ahol a főiskola van, és ott kerítsetek munkát, albérletet.
2018. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#7

"Ebből a félmondatból lejön, hogy egyáltalán nem vagytok biztos a kapcsolatotokban, úgyhogy jobban tennétek, ha várnátok még a közös élettel, mondjuk a főiskola végéig."


Totál hülyeség, amit írsz.

-Miért, egy kapcsolat minden szituációban kell, hogy működjön? Akkor is, ha pl anyós mindenbe belep*fázik, akkor is, ha pl a férjed szenvedélybeteg, akkor is, ha pl 1000 km-re költöztök egymástól, akkor is ha pontpontpont?

Szerintem nem az a jó kapcsolat, amely még a legszélsőségesebb eseteket is kibírja, főleg harmadik személlyel (anyós, rokonok, stb). Ez nem egy film, kisanyám, hanem a való élet. Egy kapcsolat ne leszívjon, hanem töltsön fel.

És pont hogy ez egy jó ÖNISMERETRE

2018. aug. 12. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!