Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul érzem magam....

Nagyon rosszul érzem magam. Lehetséges valahogy egyedül kimászni ebből az állapoból?

Figyelt kérdés

Eddig valahogy nem gondoltam, hogy ennyire komoly baj lenne velem. De az utóbbi pár napban már annyira rosszul éreztem magam , hogy nyilvánvalóvá vált, ez már nem csak egyszerű rosszkedv. Depressziósnak érzem magam, de leginkább borzasztóan motiváltalan vagyok, szinte semmit nem bírok megcsinálni.(a dolgaimat sem tudom intézni.) Szüleimmel élek együtt, és -bár nem akarom rájuk kenni a dolgot-valahogy nagyon nagyon merev lettem az évek során, egyre inkább beszűkültem,valahogy mintha kikerültem volna az éltből és aludnék...

Nagyon komoly önértékelési gondjaim vannak,és nagyo rossz ez így, hogy egyszerűen senkinek nem érzem magam.

Mit lehet ilyenkor tenni pszichológuson, pszichiáteren kívül, hogy leaglább a napi teendőimet el tudjam végezni? Nagyon félek, hogy nem lesz má sosem.Úgy érzem, nem kicsi a baj.

Köszönöm a válaszokat, 26l


2010. jún. 21. 11:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Talán az is segítene, hogy ameddig nem tudok elköltözni, megpróbálnám lekötni magam, hogy minél kevesebb időm legyen gondolkodni a helyzetemen.
2010. jún. 21. 12:46
 12/15 anonim ***** válasza:
Biztos aszülők is tehetnek róla.Pl észrevettem h. amikor fél évig a páromnál laktam, sokkal kiegyensúlyozottabb és vidámabb voltam(híztam is 3 kg.),de mióta vissza költöztünk hozzánk, azóta megint depis vagyok és fogytam(pedig eszek),ideges, feszült, fáradtabb stb.Most készülök elköltözni albérletbe, de már előre rettegek h. milyen balhé lesz belőle.Még mindig gyerekként kezelnek, pedig már én is 25 vagyok.És persze lelki terrort használnak,mert tudják azzal meg tudnak fogni.Járj el sportolni(az jó a depresszió ellen és felszabadítja a feszültséget,) nekem a futópadozás segített,mert ott egyenletesel futsz,de ha van kedved sprintelhetsz is, igaz most nem csinálok semmit,de érzem is h. sz*rul vagyok.Vagy járj el táncot tanulni, ott legalább ismerkedhetsz is.Ha szeretsz tanulni akkor iratkozz be 1tanfolyamra stb.Ha nincs munkád dolgozz olyat amivel kevesebbet vagy otthon(szóval olyan 12-16 órás melók pl.)Mondanám a MC-t bár az elég stresszes meló is tud lenni ha kapkodás van.
2010. jún. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia! Teljes mértékben megértelek. Hasonló helyzetben vagyok, nem teljesen, de az alapja rendkívül hasonló. Én is szeretem a szüleim, nagyon jó emberek - de! Hazahozzák a mindennapi feszültségüket, problémát, és itt vezetik le szűk körben azt, amit hazahozni sem szabadna! Állandó a lelki terror, és többnyire nekem van bűntudatom amiatt, ahogy viselkednek, nem csak velem, egymással is. Két fejjel a falnak típusú ember, szóval a leülni megbeszélni stratégia szóba sem jöhet náluk, nem tudom, nálatok mennyire menne. Pszichoszomatikus betegség ez a bénultság érzés, hogy képtelen vagy mindenre, csak vigyázz, nehogy majd egyszer valódi fizikai tüneteket is produkálj, konkrétan belebetegedhetsz ebbe, hogy emészted magad.. Én is azt javaslom, hogy ha megteheted, költözz el! Ha nem, keress olyan elfoglaltságot, amivel minden nap kivonod magad abból a körből, ami a rossz hangulatod okozza. Ezt a legnehezebb észrevenni, hogy mi az ami valóban zavar? Mi az amitől tényleg úgy érzed, nem tudsz cselekedni, mi az a gát benned? Őszintén át kéne ezeket gondolni. Napi program az is lehet, hogy elhatározod, például minden este 7kor elmegyek és sétálok egy órát, ez lesz a saját rituálém ahol végiggondolom a dolgaim és kiemelem magam onnan ahol nekem rossz. Tényleg nem kell nagy és világmegváltó elhatározásokat tenni! A lényeg, hogy máshol legyél. De akár elmehetsz könyvtárba olvasni, szerezz egy kutyát (ha nincs) és vidd el minden nap sétálni, állatmenhelyre is lehet önkéntesnek menni, rengeteg program közül választhatsz, de ezt mind csak zárójelesen és ötletként. Tapasztalatom szerint én csak és kizárólag úgy tudok töltekezni (és ahogy érzem, neked is ez hiányzik, a feltöltődés) ha kizárom az embereket és kicsit magam vagyok. És foglalkozok magammal, most mindenféle női hülyeségre is gondolok, hogy rendbeszedem a hajam, retusálom a képem:-) stb. Elmegyek valahova ahol magam lehetek, és olvasok egy könyvet, színházba megyek, és edzésre járok. Ez utóbbit úgy megszerettem, hogy edzői oklevelet is szerzek augusztusban, pedig rólam aztán végképp nem feltételezte volna senki régen, hogy ilyen dolgok motiválhatnak. Itt az idő hogy te is megismerd magad, próbálj ki mindent ami csak eszedbe jut és lehetőséged van rá, élmények kellenek és töltekezés.. Sok sikert kívánok, biztos hogy sikerülni fog! Megvan benned az elszántság, és jól látod a helyzetet.
2010. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a két utolsó hozzászólónak is !Szívesen veszek bármilyen ötletet!Egy picit egyébként jobb kedvem is lett.:)
2010. jún. 21. 13:50
 15/15 anonim ***** válasza:

13:10-es minden szó amit leírtál egy az egyben igaz rám. 5 hónapig éltem külön párommal és most újból itthon. Amikor a párommal éltem, teljesen más ember voltam, kevésbé szorongtam, volt önbizalmam mert én intéztem az életemet anélkül, hogy bárki megkérdőjelezte volna tetteimet. Kedves kérdező, hidd el, hogy ahogy lesz pénzed saját lakásra és elköltözöl teljesen meg fogsz változni, mert az egy új környezet lesz, és a saját lakásod, illetve azért mert majd csak magadra számíthatsz.

Ha elkezded megvalósítod önmagad, onnantól kezdve nem fogod magadat senkinek érezni. Tégy olyan dolgokat ami előtt a szüleid is megemelhetik a kalapjukat pl.: anélkül, hogy kérnék fesd ki a lakást, vegyél egy új háztartási kütyüt, javíts meg valamit a ház körül, tedd rendbe az egész kertet valamit aminek a szüleid is örülnek.

2010. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!