Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen korai elköltözni...

18 évesen korai elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Még nem töltöttem be a 18-at, de erősen gondolkodom rajta, hogy amint lehet, külön költöznék.

Nincs semmi nagy gond itthon, csak jobban érezném így magam.


Albérletet vagy saját lakást ajánlotok kezdetnek? -> amint lehet, szeretnék elkezdeni dolgozni, hogy legyen egy induló összegem, ezért vagyok jobban amellett, hogy jobb lenne megvenni egy kicsike házat, amiben kényelmesen elvagyok, az albérlettől tartok kicsit.

Összeköltözni senkivel nem fogok, egyedül tervezem az életemet, ezért is húz jobban a szívem egy saját, kicsi ház felé.


Szerintetek mennyire reális elképzeléssek ezek így?

Még diák vagyok, abszolút tapasztalatlan, így olyanok válaszát, segítségét várom, akik kicsit több élettapasztalattal rendelkeznek nálam.


Előre is köszönöm! :)



2018. aug. 24. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Eltudod magadat tartani önerőből minden segitség nélkül?

Nincs anyuka/apuka. Te vagy egyedül. Nincs elfogyott a lóvá, adjál stb.


Majd ha erre igen lesz a válaszod, akkor nyugodt szívvel lépj. Addig meg azon törd a fejed, hogy milyen melót tudsz találni, hogy ne a szüleidet pumpold, és legalább mutiba legyél kicsit kisfelnőtt.

2018. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Mit dolgoznál ?

Egyedül nem olyan olcsó fenn tartani magadat

2018. aug. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb nézz körbe az ingatlanpiacon, számomra nagyon meredeken hangzik, hogy veszel egy házat, még ha kicsi is. Persze nyilván sokkal ideálisabb, de azért nem olyan könnyű ingatlant vásárolni. Önerőből meg pláne. Hiába kezdesz el mihamarabb dolgozni, elég sokáig kell gyűjtögetned.
2018. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Miből szeretnél házat venni?Tudod mennyibe kerül manapság egy kis ház?Legyen minimum 20% önerőd a házhoz.Aztán fizesd a lakáshitelt, a rezsit ja és a többi mindent a szüleid segítsége nélkül.

Ha még munkád sincs akkor egy jó pár évig nem nagyon fogsz tudni elköltözni a szüleidtől.

2018. aug. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Ezek aztán baromi reális elképzelések.

A legtöbb ember évekig cumizik külföldön, hogy összehozza a pénzt egy apró garzonra, vagy a lakáshoz önerőre, de te majd 18 évesen pikk-pakk megteremted

egyedül, és a szülői házból egyből sajátba sétálsz.

Azért 18 évesen több eszed is lehetne, oké, hogy nincs még annyi élettapasztalatod, de csak ebben a világban élsz...Persze ha Rotschildnak hívnak, akkor egy szót sem szóltam.

2018. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Ómájgád, de tipikus gyk-s Frusztráltak Visszafordító Társasága.

Akinek baja van a szüleivel, az költözzön el.

Aki el akar költözni azt jól leoltjuk ugye, hogy elmenjen az önbizalma. Mi az isten folyik itt? Esküszöm ez nem gyakorikerdesek.hu hanem ellenzékivélemény.hu vagy mindenbebelekötünk.org


Rettenet esküszöm.


Kérdező! Ahogy egy kezdő vállalkozásnál, így egy új életformánál is érdemes "üzleti tervet" csinálni.

Azaz összevetni a bevételeket, várható kiadásokat, várható segítséget pl szülőktől (a smartass-oknak mondom, az sem ördöggől való dolog, ha szívesen adják és van miből), van-e tartalék, van-e menekülési esély ha mégis beüt valami stb stb.

Ha ezek alapján klappol minden, nincsenek sötét foltok a kalkulációban, akkor simán vágj bele. Ha aggályos, akkor meg ne.

2018. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak helyek ahol egy kis ház 2-3 millióból megvan. A baj az, hogy ott nincs munka, a ház lelakott, és rossz a környék. Albérlettől nem kell tartani, ma ebben az országban a jobb melóért sokszor költözni kell. Debrecenből Győrbe nehéz lenne magaddal vinni egy házat, 18 évesen ha van egy szakmád amit keresnek hamar összejön a pénz otthon ha nem szórod. Még úgy is ha hazaadsz. Házat csak akkor vennék valahol ha 5-10 évre előre látom a megyében a megélhetésem, akkor is olyan helyen ahol közel az autópálya, főleg ha vállalkozni akarsz akkor mozogni kell. Ha nincs jó szakmád, nem tudsz vállalkozást indítani mert nincs kezdőtőkéd, akkor még mérnöki fizetésből is csak vegetálni fogsz először. Érdemes megnézned, hogy egy ágy/szekrény/vízcsap/kiskutyafüle mibe kerül.Konyhai gépekről ne is beszéljünk. Egy albérlet felénk alsó hangon 70eFt+ rezsi, nincs benne semmi. A 3 havi kaució miatt meg pár bútor/gép (nem is biztos hogy új) miatt hamar kivesz a zsebedből a költözés 500 eFt-ot. A mobilitáshoz autó is kell majd, meglátod mennyi minden viszi a pénzt. Lehet persze autó bútor minden nélkül elmenni otthonról, havi 500 eFt-os fizetéssel is lesz 1-2 év mire talpra állsz. Átlag betanított munkás fizetéssel lehet hogy ha pár év múlva haza kell költöznöd, akkor mindened elfér majd egy kis táskában. Hidd el elég szar érzés. Kár ezt elsietni.
2018. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Itt nyilván mindenki megmondja majd a frankót, de itt egyetlen egy dolog dönt: van-e jól fizető állásod, vagy nincs. Az hogy nem lesznek ott a szüleid simán túlélhető. Meg lehet tanulni főzni, mosni, takarítani. Ezek mind pofonegyszerű dolgok. Meg lehet tanulni számlákat befizetni és takarékoskodni, felelősséget vállalni, nem ellustulni, hanem gondoskodni magadról és a környezetedről.


Én 19 évesen költöztem el, semmim nem volt csak egy jól fizető diákmelóm, és egy egyetemihallgatói jogviszonyom. Most 22 vagyok, egy évem van hátra a suliból, télen már főállásban fogok dolgozni. Életem legjobb döntése volt, pedig a szüleim arany emberek, akik műveltek és szeretetteljesek.


Ha van lehetőséged egy komoly állást szerezni ami nem kompromittálja az esetleges továbbtanulásodat, költözz el.

2018. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

10, de inkabb 15 evvel ezelott siman ravagtam volna hogy meg lehet csinalni. Nekem is sikerult, igaz 20 eves koromra. De en beertem egy videki hazzal, es kozelbe lett melom ami azota is megvan es atlag felett fizet.

Most meg 3-4x annyi erofeszitesbe telik ugyanazt elerni.

2018. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Most egy pillanatra tekintsünk el az anyagiaktól: tegyük fel, hogy összekaparsz egy garzon 20%-ára valót a többit pedig hitelből fedezed. Jó esetben ott laksz egyedül 3-4 évig, találsz párt, odaköltözik, mert hiába mondod hogy egyedül akarsz élni, ez változhat. Tegyük fel hogy ő az igazi, összeházasodtok. Gyerek-kérdés: hol lesz a gyerekszoba? Még mindig a garzon hitelét fizeted mire már más lakást/házat nézel. Vagy ha kizárod a család lehetőségét akkor csak egy egyszerű munkahelyváltás vagy egyetem is közbeszólhat. Szerintem az albérlet ezért is sokkal kézenfekvőbb fiatal korban, nem kell 18-19 évesen helyhez kötni magad egy lakással :)
2018. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!