Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen korai elköltözni...

18 évesen korai elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Még nem töltöttem be a 18-at, de erősen gondolkodom rajta, hogy amint lehet, külön költöznék.

Nincs semmi nagy gond itthon, csak jobban érezném így magam.


Albérletet vagy saját lakást ajánlotok kezdetnek? -> amint lehet, szeretnék elkezdeni dolgozni, hogy legyen egy induló összegem, ezért vagyok jobban amellett, hogy jobb lenne megvenni egy kicsike házat, amiben kényelmesen elvagyok, az albérlettől tartok kicsit.

Összeköltözni senkivel nem fogok, egyedül tervezem az életemet, ezért is húz jobban a szívem egy saját, kicsi ház felé.


Szerintetek mennyire reális elképzeléssek ezek így?

Még diák vagyok, abszolút tapasztalatlan, így olyanok válaszát, segítségét várom, akik kicsit több élettapasztalattal rendelkeznek nálam.


Előre is köszönöm! :)



2018. aug. 24. 16:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hatos, osztom a véleményed!
2018. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Utolsó 3 válaszoló,

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Igen, folyamatosan gondolkodom azokon, amiket leírtatok, minden nap számolgatom fejben a lehetséges kiadásokat, a kezdő löketet, hogy merre, majd a munkám fogja megadni.

Spórolni megtanultam, mivel nem vagyunk gazdagok, látom azt, hogy mire van szükségem és mire nincs, így neveltek fel.

Többek közt, ezért is szeretnék majd költözni, mert már most zavar, hogy a szüleim adnak az én személyes kiadásaimra is (mivel még nincs állásom,gyerek vagyok).

Az érdeklődési köröm talán nem a legkeresettebb, Agrártudományi Egyetemre szeretnék menni, ha befejeztem a gimnáziumot. Viszont a környék elég jó, munka biztos lenne a suli mellett is, amig pedig tanulok, szívesen vállalok minden tisztességes és erkölcsös munkát.

A többibe pedig bele kell nőni és bele kell szokni, ahogy mindenki más se úgy született, hogy azonnal képes hivatalos ügyeket intézni. :) Nem arról volt szó, hogy teljesen megszakítom a kapcsolatot a szüleimmel.


A többieknek pedig, nem ártott volna értelmezni, mit írtam le, mielőtt habzó szájjal tele köpköditek a komment részleget.

Nem arról volt szó, hogy ha itt azt mondják nekem, hogy "ez klassz, csináld így" ,akkor rögtön megyek és eldobok mindent a kezemből.

Leírtam, teljesen tapasztalatlan vagyok, ezért szeretnék tanácsokat olyanoktól akik érettebbek nálam. Nem tudom még, hogy hogyan kell ezeket a dolgokat elkezdeni, ezért tettem fel a kérdést..

Egy olyan helyen, ahol ezek szerint már kérdezni is bűn.... :)

2018. aug. 24. 18:05
 13/18 A kérdező kommentje:

Hupsz, azóta többen lettünk.

Javítva, 6-os, 7-es, 8-as, 9-es, 10-es, 11-es, köszönöm a válaszaitokat!

2018. aug. 24. 18:08
 14/18 anonim ***** válasza:
72%
Hát azért ezen gondolkozz el,Én nem akarlak lebeszélni róla semmi pénzért viszont 18évesen nagyon nehéz lesz lakást venned akármilyen pici is az.Én annó szerencsés helyzetben voltam mert a szüleim megengedhették maguknak illetve Apa ingatlanos is és így a 18.szülinapomra lakást kaptam..De egyedül biztos,hogy nem ment volna.Iszonyat sok költséggel jár egy lakást fenntartani,és ilyen fiatalon ez még nehezebb.De te tudod,hogy hogy szeretnéd alakítani az életedet.
2018. aug. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

És szerinted találsz olyan diákmunkát amiből suli mellett megvan 200-250 ezer nettód? mert kb ennyi kell a megélhetéshez egyedül.


Pesten albérlet 100-120 ezertől. Rezsi 60 ezer körül. Étkezés megint 40 körül ha sosem mész étterembe, mekibe sosem rendelsz egy pizzát vagy ülsz be egy kávéra. Egyéb előre nem látható kiadások kb havi 10-15 ezer. Suli, bérlet, szórakozás megint havi 25 ezer körül ha havi egyszer mész valahova.

2018. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Az Egyesült Államokban is nagyrészt 18 évet betöltöttek elköltöznek otthonról. Ha tudsz és akarsz, akkor hajrá. Bár nem értem, kinek mi köze van ehhez.
2018. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 kovpet ***** válasza:
Mennyi bevételre számítasz? Vond le a 10-15%-át (tartalék) és számold ki, hogy mire elég a maradék. Ha kijönnek a számok, akkor minden ok.
2018. aug. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én 17 évesen költöztem el otthonról - de tudtam, hogy csak albérletre telik. Azonban én menekültem.

Neked honnan van pénzed kisházra? A szüleid összespórolták?

Kezdetnek talál az egyetemi éveidben kollégiumba kéne költözni és meglátod, milyen az élet egyedül. Jobb, ha másokkal együtt laksz, mert sokat tanulhatsz belőle! A saját "kicsi házban" csak beszűkült látásmódod lesz, és gyorsan aggleány leszel...

Szerezd meg a diplomát és közben nézz szét.

2018. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!