Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ráteheti az exem új neje a...

Ráteheti az exem új neje a kezét a biztosítási összegre?

Figyelt kérdés

Az exférjemre a fiúnk születésekor, későbbi taníttatására szánva, kötöttünk egy megtakarításos életbiztosítást, melynek én vagyok a 100% haláleseti kedvezményezettje. A válásunk óta (4éve) is fizettem tovább.

Közben ő újra nősült, lett közös gyerekük, 1.5éves, a nőnek van 2 nagyobb is, másik apától. Meg van lőve az exem (fizuja) nélkül, gyesen 3gyerekkel. Exanyóstól tudta meg aki "elszólta" magát,hogy 2. Héten belül utal a biztosító,azóta ezzel zaklat, hogy követeli a gyerekük után járó részt, és bírósággal fenyeget. Szerintem semmi köze nem lehet hozzá jogilag, de érzelmileg engem kéne érdekeljen mi van vele meg a gyerekeivel?



2018. aug. 24. 23:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Semmi köze hozzá-oszd ki a pénzéhes libát.


Komolyan mondom ilyenkor felfordul a gyomrom, pedig nálunk is 3 gyerek van..


Van még lejjebb?

2018. aug. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Így van, semmi köze hozzá, ez nem a hagyaték része. Mehet, ahova akar, ki fogják röhögni.
2018. aug. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Nézd erkölcsileg nézve igen kellene hogy érdekeljen. Mert emberbaráti szeretet, meg segítsd az elesetteket, meg ugye úgy általában is nagyon-nagyon sajnálni kell a szegénysorsú nagycsaládosokat. Szóval biztos sokan elmondják majd, hogy igen adj neki a pénzből.

De itt egy józan, őszinte válasz. Szard le! Neked a saját gyereked kell, hogy az első legyen, az ő jövője a te felelősséged. Te is egyedülálló anyaként kell helytállj. Nem hiszem hogy sokan rohantak hogy téged segítsenek, mikor egyedül maradtál a gyerekkel. És gyakorlatilag neki is csak egy gyereke van akit egyedül kell ellátnia, a másik kettőnek van apja. Az egy gyerekre meg fog kapni árvaellátást, az még lehet több is lesz, mint amit te kaptál gyerektartásként.

2018. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Ja amúgy nem tudom, mit hisztizik, kap özvegyi nyugdíjat, a gyerek (a tied is) árvaellátást. A két idősebbre gyerektartás jár, emelt családi pótlék mind a háromra, nagycsaládos kedvezmények, és ha nagyon szorít a cipő, el lehet menni dolgozni, vannak bölcsődék.
2018. aug. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen rád vannak szálva és vannak olyan gonoszak hogy úgy beperelnek hogy csak na!

Hitegesd őket hülyeségekkel és ha tovább zaklatnak hívd ki rájuk a zsarukat.

2018. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 a.erika válasza:
19%
Szia! Halálesetei kedvezményezettet írtál! Itt nem erről van szó! Ki a lejárati kedvezményezett???!!! Ha te, akkor jó, ez biztosítás, csak és kizárólag téged illet!!! Ne adj annak a nőnek egy vasat se!!! A végén még jól ki is röhögne! Ez csak es kizárólag a Te fiadé!!! Szóval a lényeg: ki a LEJÁRATI kedvezményezett???!!!
2018. aug. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 acelsziv ***** válasza:
17%
6 jól mondja. Nem írtad, hogy miért fizet a biztosító.
2018. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Erika, a kérdező exe nyilvánvalóan elhunyt sajnos, ez teljesen egyértelmű a szövegből. Lényegtelen, ki a lejárati kedvezményezett.
2018. aug. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen, meghalt az exem, a lejáratig még van 6év. Így jelenleg a haláleseti bizt.összeg kerül kiutalásra nekem, a lejárati kedvezményezett a fiúnk lesz. A tovàbbiakban a biztosító "fizeti" a díjat, és a gyerek megkapja a végén amit neki szàntunk.
2018. aug. 25. 09:14
 10/24 anonymousreview60 ***** válasza:
65%

1. Érzelmileg érdekeljen : Szőr mentén, mert neked a te gyereked felé van kötelezettséged. Az is bőven elegendő.

2. Te vagy a halàlesetti kedvezményezett. Ráadásul a vàlàs óta te fizetted. Tehàt abból a pénzből neki 1 fillér sem jàr. Perre mehet, de elbukja, és a sajàt kölkei elől vonja el a pénzt.

2018. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!