Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van esélye szerintetek? Anyám...

Van esélye szerintetek? Anyám 30 éve elhagyott, nem tartjuk a kapcsolatot, most beteg lett állandó ápolásra szorul, ezért a testvérei azt szeretnék ha fizetnék szülőtartást illetve az ápolását is támogatnám. Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 13:53
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
*költöm
2018. aug. 25. 15:54
 12/15 acelsziv ***** válasza:
100%
Nem kell lemondania rólad. Ha nem törődött veled és gyt- t sem fizetett akkor megszívta.
2018. aug. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 HaEv ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező!

Nem vagy kötelezhető semmire!

Nem kell bizonyítanod semmit!

Hol volt ez a híres család, amikor anyukád elhagyott?....

Édesanyám alkoholista volt. Hosszú időn keresztül engem is zsaroltak érzelmileg, hogy a beteg édesanyámon miért nem segítek.... Mivel nem volt hajlandó változtatni az életén, nem volt értelme segíteni, nem segítettem sokat neki. Nagyon megterhelő volt érzelmileg az a 30 év.... A végén már nagyon beteg volt, kórházban halt meg, a kezeletlen betegsége miatt (orvosi szakmai elégtelenség... no comment) szövődményként rákos lett és pár hónap alatt meghalt. Szerettem!

Amit tudtam, megtettem. Azért is, hogy a rengeteg felhalmozott adósságát ne örököljük a húgommal. Pozitívra tornáztam fel a néhány milliós tartozásállományt - na csak párezer pozitívról van szó, nem "nagy haszonról"! Mielőtt még... Az életben hasonló hátránnyal indultam, mint amilyennel talán te is. A 17. szülinapom után elköltöztem tőle, mert saját keresetem volt, amiből nagyon minimális szinten albérletben eltengődtem. Nem ragozom...

Engem is fenyegettek a szomszédai, hogy feljelentenek, hogy nem gondoskodok az anyukámról stb... Mondtam nekik mosolyogva, hogy jelentsenek nyugodtan, találkozunk a bíróságon.

Amit neked javaslok: menj el ügyvédhez, tagadtasd ki magad - persze csak ha úgy érzed. De SEMMIKÉPP SE FIZESS SENKINEK SEMMIT! Aki ápolja őt, maga vállalta, csinálja. Biztos oka van rá.

Egyetlen kivétel van ez alól: ha nem vonsz meg a mostani családodtól vagy magadtól olyat, ami fontos. Ha megengedheted magadnak, hogy egy otthonba mehessen, ahol szakszerű segítséget kap, akkor tedd meg. De a testvéreknek, rokonoknak semmit!!!! Ha egyszer elkezded őket pumpolni pénzzel, vérszemet kaphatnak... Ha nem engedheted meg magadnak ezt, akkor legyen tiszta a lelkiismereted. Senki nem perelhet be téged ilyenért és senki nem kötelezhet téged ilyesmire! Nincs bíróság, amelyik foglalkozna ezzel. Nincs rá törvény, bármennyire riogatnak is vele! Csak törvény javaslatot fogalmaznak még és ezzel riogatják az olyanokat mint te meg én...

A szülő dolga gondoskodni a gyerekről és úgy nekiindítani az életnek, hogy amikor majd ő szorul segítségre, akkor a gyerekének ne hátráltassa az életét, a családjának az előmenetelét azzal, hogy őtőlük várja el a gondoskodást. Embertelennek hangzik, de a természet is így működik. A természeti népeknél a szülők inkább elmennek a pusztába, de nem hátráltatják a gyerekeiket - és a gyerekek amennyire csak bírnak (de nem jobban), igyekeznek gondoskodni róluk. Amikor az idős szülő érzi, hogy nem megy, "elköltözik". Ez az élet rendje. Viszont ott egy olyan nőt, aki elhagyja a gyerekét, kitaszítanak, mert nem megbízható sem emberileg, sem társadalmilag...

2018. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mindenképp beszélek ügyvéddel, nem hagyom magam.
2018. aug. 25. 21:50
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hogy alakult végül?

2020. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!