Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki, szerint boldogít a pénz?...

Ki, szerint boldogít a pénz? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Én úgy veszem észre, hogy nem.Jó nem azt mondom, hogy mennyire szuper dolog minimálbérből eltartani egy 5 fős családot, de nem irigylem a gazdag milliomos embereket sem.

Például egy villanyszerelőnek szerintem sokkal értékesebb barátai vannak mint mondjuk egy milliomosnak.Mivel egy villanyszerelő nem tud kölcsönadni senkinek, mert nem olyan magas a fizetése így őt szerintem önmaga miatt szeretik nem úgy mint egy híres üzletembert, akinek a barátai 90%-a érdekből van mellette (jól jön néha egy kis anyagi támogatás, meg olyan jó ha mellette mutatkozok mert így bekerülök egy bizonyos elit körbe).

Másrészről pedig vannak elég rusnya vállalkozók is és nézzétek csak, szinte mindegyiknek modell barátnője van...gondolom nem a két szép szemük miatt hanem a vastag pénztárcájuk miatt buknak rájuk...

Most egy bulvár példa, ha Kedves Ferenc bolti eladó lenne ugyan ki akarna vele összejönni!!!!!?????

Szerintem sokkal fontosabb, hogy egészséges légy és, hogy azokkal az emberekkel vedd körül magad akiket szeretsz!


2010. jún. 21. 15:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen értek egyet veled. Ha nem kellene a napi megélhetéssel szenvednem, akkor azt tanulhatnám, amit szeretek, foglalkozhatnék azokkal a dolgokkal, amikre mindig is vágytam (pl. hogy legyen egy vitorlásom és vitorlázzak). Persze nagyon oda kellene figyelni, hogy kiszűrjem az érdekből közeledő embereket, de a mostani barátaim nem pártolnának el tőlem csak azért, mert lett pénzem :D
2010. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Embere válogatja szerintem.Szegényen meg gazdagon is lehet jól is meg rosszul is élni,lehet sok jó barátod,meg sok "álbarátod",meg ellenséged.Nem lehet általánosítani,hogy a szegényeknek ilyen az élete,a gazdagoknak meg olyan.Viszont a pénz önmagában tényleg nem boldogít.Örülni lehet neki,de boldoggá nem tesz egyáltalán.
2010. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb dolgok az egészség, család, barátok, és egy olyan munka amit akár csak egy kicsit is, de élvezel(vagy legalább nem undorral jársz be). Ha nekem ez mind összejönne, boldog ember lennék azt hiszem.:) Persze én is ábrándozom hogy milyen jó lenne nem izgulni a pénz miatt bármit megvenni.(kocsit és házat vennék rögtön.:D)de talán nekem is összejön majd egyszer egy kis lakás, és egy kicsi kocsi ami az enyém.:) Szépen kicsinosítanám őket, és azt hiszem így tökéletesen érezném magam.:)
2010. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én egyedül nevelem az 5 éves kislányomat,tehát azzal élek,akit szeretek,sőt imádok,de ez nem elég,sajnos.Rokkant nyugdíjas vagyok 27 éves korom óta,most 39 vagyok.A volt férjem egy éve egy garast sem fizet a gyerekre,de a múlt héten,amikor a végrehajtó felkereste,hirtelen küldött húsz ezer forintot.És én olyan boldog voltam,hogy sírva fakadtam örömömben azért,ami pedig jogos pénz.Hát engem,vessetek meg,boldogít a pénz,mert két hétig lesz túró rudija is a Kicsinek.
2010. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én azért kipróbálnám milyen gazdagnak lenni...:D
2010. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Szerintem az élet az egy nagy torta. Ebben a tortában az egyik szelet a pénz. Nem mondom, hogy ez a szelet nem fontos, mert igenis fontos (ház, rezsi, gyerekek, tanulás, kölcsön visszafizetése, meg kell enni, inni, ruházkodnistb). De ennél a szeletnél sokkal fontosabb szeletek az egészség, barátok, család, egy jó párkapcsolat (nem jópár kapcsolat :-)), hobbi, szabadidő, elismerés, élmények. Mindenki döntse el, hogy melyik szeletre mennyi időt áldoz és melyik mennyire fontos. Ezek kinél vannak arányosságban? Jó gondolkodást és további szép napot.
2010. jún. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én nem akarnék csilliárdokat keresni. csak annyit, hogy fizessék meg a munkámat rendesen és ne a távhőszámlára menjen el a fizetésem. nyugodtan akarok élni olyan összegből, amiből telik a gyereknek vigan kifizetni az osztálykirándulást, vagy hó végén egy családi mozit, hogy ne kelljen félnem a villanyóraleszereléstől vagy a melegvizestől. Nyugodtan, anyagi biztonságban, hogy ne kelljen félnem a holnaptól. nem irigylek senkit, mert amíg a 2 gyermekem egészséges és boldog, addig én vagyok a világon a leggazdagabb.
2010. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

én sem értek egyet veled. attól még hogy valakinek sok pénze van nem jelenti azt hogy kölcsön is ad belőle. ráadásul a gazdag emberek nagy százaléka nem is ennyire naiv hogy ne vegye észre hogy valaki csak a pénzéért barátkozik vele. a nőkkel más a helyzet, ott általában tudják mi a helyzet, persze vannak akik tényleg szerelmesek egymásba, de vannak akik meg nem, és, mi a rossz ebben?

Utolsó mondatodra válaszolva: Persze, természetesen az hogy egészséges légy fontos, de ez nem függ az anyag helyzettől, sőt, ha sok pénze van az embernek, akkor az még jobb is ilyen szempontból, nem? Hiszen nem költözik koszos lakásba, ha valami van akkor pedig rögtön mehet a kórházba, nem az van hogy nincs pénze egy műtétre pl (ha súlyosabb a dolog esetleg). Az meg hogy milyen emberekkel vedd körül magad, hát, kinek mi a fontosabb, én a pénzt jobban szeretem mint az embereket úgy általában, tehát én akkor már inkább gazdag leszek :)

Összességében szerintem mindenki éljen úgy ahogy jól érzi magát, ha te a családoddal, akkor úgy, ha más meg nagy házban, drága autóval, akkor úgy.

2010. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

a pénz nem boldogít, csak amit vehetsz belöle :D

De most komolyan. Annyi legyen ami éppen elég mindenre. Több nem kell. Ha pl. most lenne pénzem, akkor hozzáértö, jó szakemberek kivizsgálták volna milyen betegségben szenvedek és nem kellene minden egyes percemet fájdalomban megélnem.

Ily módon igen, boldogít a pénz.

22/L

2010. jún. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom elképzelni hogy ,a pénz nem boldogít(ana ha lenne). Akik meg körülvesznek, azokat meg lehet válogatni.
2010. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!