Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megoldás lehet az ultimátum?

Megoldás lehet az ultimátum?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Próbálom röviden tömören leírni a helyzetet.

Párommal 5 éve vagyunk együtt, kölcsönt vett fel a szüleinek, amit egy időre azok nem tudtak fizetni, így a barátomnak halmozódott. Újabb és újabb kölcsönöket kellett felvennie, hogy tudja fizetni az elmaradásokat. Ez történt kb. 4 éve. Azóta újra fizetik rendesen, az eredetileg felvett kölcsön határidejéig, persze nem tovább, mert az hogy mi hogy oldottuk meg az anyagi nehézségeinket, őket nem érdekli. Így kb fizetni fogják még pár hónapot, a mi nevünkön pedig marad olyan 4 millió forint. A párom testvérének eközben eladták olcsó pénzen a házukat, szóval így még a valamkori örökségből is kitúrták a páromat. Na mindegy, ezek csak körülmények. A lényeg, hogy eközben a barátom nem is próbálja rendbe hozni az anyagi helyzetünket. Egyértelműen mindent közösen fizetünk, de ő vásárol, költekezik, egy fillért nem tud megspórolni, folyton autóra, hangszerekre. Nem okoz gondot fizetnem dolgokat, mert jól keresek, csak így magamra nem jut. Szeretnék elmenni kirándulni, magamra költeni, lakást venni... De így nem tudok egyről a kettőre jutni vele. Szerintetetek megoldást jelentene ha ultimátumot adnék neki, hogy vagy 1 éven belül rendbe hozza az anyagi helyzetét vagy elhagyom? Őszintén a családjával az idők során rendeződött kicsit a kapcsolatom, de most hogy megtudtam, kitúrták mindenből, megint nagyon dühös lettem rájuk.



2018. szept. 4. 13:30
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
99%
Én a helyedben szimplán elhagynám, mindenféle ultimátum nélkül.
2018. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%
Nem kell ultimátum, simán ott kell hagyni
2018. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek az előttem szólókkal!


Szülei nem érdemelték meg a segítséget, ez teljesen egyértelmű. Párod meg elszórja hülyeségekre a pénzét - és ez így lenne akkor is, ha házasság és gyerek lenne.

2018. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
98%

Nem ultimátum.

Lapát.


Eleve elment kezesnek/más helyett vett fel hitelt.

Aztán kölcsönökkel fedezte a kölcsöntartozásokat.

Most meg nulla felelősséget vállal anyagilag.


Lapát.

Most.

2018. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
97%
Nincs ultimátum. Lapát van!
2018. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 szántóvető ***** válasza:
98%
jobb lenne rögtön szakítani,aztán várni pár hónapot hogy mi történik.az ilyen ultimátum csak napi szintű vitákhoz vezet.
2018. szept. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%
n is csak azt tudom tanácsolni, amit az előttem (1-5) levők írtak.
2018. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%

NEM! Vége!

Párod pü-i bajai, nem rád tartoznak!

2018. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
92%
Konkrétan az anyjáékra költötte a jövőtöket. Miért is nem fizetik vissza a szülei azt a pénzt amit helyettük fizettetek? Ilyenek után mégis hogy tudott rendeződni velük a kapcsolatod?
2018. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Gondoljátok nincs esély arra, hogy megváltozzon?
2018. szept. 4. 14:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!